Юрій Береза і Юрій Тимошенко – одна команда (фото)

 

 

До Коломиї завітав член Військової ради партії «Народний фронт», командир добровольчого батальйону «Дніпро-1» Юрій Береза, щоб підтримати свого прикарпатського побратима, кандидата у народні депутати України Юрія Тимошенка.

 

Військовий зазначив, що разом з коломиянином готовий будувати міцну, незалежну та сильну державу.

 

На початку агресії Росії на Донбасі Юрій Береза очолив Штаб національного порятунку, заснований на Дніпропетровщині. Під його керівництвом були споруджені блокпости навколо Дніпропетровська для захисту міста, а також – Полк національного захисту та кілька мобільних бойових груп, готових оперативно реагувати на вторгнення ворога.Неодноразово висловлювався за створення в Україні резервної армії за прикладом Швейцарії, де більшість чоловіків є резервістами, готовими в будь-який час стати на захист країни.

 

У квітні 2014 року Юрій Береза став командиром добровольчого батальйону «Дніпро-1», який бере активну участь в АТО на Сході України. Тридцятого серпня разом з бійцями батальйону на бронеавтомобілі прорвався з «Іловайського котла».

 

Юрій Береза розпочав свою зустріч власне з того, що за 23 роки незалежності України певні частини нашої території і досі не відбулися як українські міста. Тому і йде війна, тому й Росія змогла так легко напасти на ті території. Боєць каже, що саме ці події спонукали його йти до Верховної Ради.

«На фоні умовного перемир’я у нас відкрився другий фронт, тобто вибори до ВР. Маючи певний досвід під час першого та другого Майданів, коли я думав, що все за нас виконають політики, вирішив, що потрібно все починати з себе. Адже може бути значно гірше», – провадить розмову командир батальйону «Дніпро».

 

Від початку цього перемир’я Юрій Береза вже втратив чотирьох побратимів. Нещодавно їм вдалося спільно з 93 бригадою здолати Омський, Томський та Санкт-Петербурзький спецнази. І додав, що скільки ще приходитиме ворожих загонів на нашу землю, стільки вони будуть готові їх знищувати. «Важче воювати з «парашутистами», які приходять нізвідки і йдуть в нікуди та ще й забивають ножа в спину, – каже командир. – Мене вразило, коли жителі Луганщини, Донеччини, Одещини раніше просили приїхати організувати військових, аби могти захистити їхні території від окупантів. На що я відповідаю, що сам не зможу цього зробити. Адже, щоб перемогти ворога, необхідно, щоб народ того чи іншого міста зумів об’єднатися та знищити противника. І, власне, ті райони, де точаться бої, на жаль, не змогли раніше об’єднатися і захиститися від ворогів. Нападають лише на слабших. Тому наше завдання бути сильнішими, щоб наш сусід боявся нападати на наші землі».

 

Основне завдання Юрія Берези – створити національну армію. Військовий впевнений, що українці зможуть збудувати Україну, про яку мріють. Незважаючи на те, що за 23 роки в нас немає українських інституцій, за те є «гнила» корумпована машина під назвою держава...

 

Командир батальйону «Дніпро-1» зазначив, що разом зі своїми побратимами такими, як Юрій Тимошенко, вони зможуть виконати найосновніші три кроки. «Перше – ми прагнемо створити національну армію. Адже нині є окремі частини, командири, відсутній єдиний комплекс, який би дав достойну відсіч ворогові. Ні в якому разі її не можна створювати на основі військкоматів, як це нині робиться. Адже військові комісари можуть «відмазати» когось з призовників за 300 чи 500 доларів. Щоб такого не траплялося, ми повинні перезавантажити систему. Другий наш крок – це створення національної міліції. Ця структура повинна будуватися з добровольчих загонів. А третє завдання – створення резервної армії з тих чоловіків, які не пішли ні до лав міліції, ні в армію. Вважаю, що ми повинні створити резервну армію за прикладом Швейцарії, де більшість чоловіків готові в будь-який час стати на захист держави. Якщо ми цього не зробимо, держави України не буде. Варто сказати, що за всю історію добровольчі загони не виграли жодної війни. Резервні армії можуть діяти, як поміч, але в жодному разі не як основа армії», – підсумував Юрій Береза.

 

Також боєць зазначив, що йде до ВР у складі сильної команди, аби захистити права військових, які нині готові загинути за Україну. А серед добровольців на Сході воюють і заможні бізнесмени, і прості робітники. Всі вони прагнуть якнайшвидше звільнити території рідної країни від рук загарбників.

 

Війна є жахливішою, аніж ми можемо собі уявити. Інформаційна війна ведеться з боку Росії надто гнітюче. Ю. Березі нещодавно зателефонувала сестра з Донеччини, яка звинуватила його у тому, що він начебто стріляв у спину нашим дідам у 1941 році. Звісно, військовий одразу зрозумів, що російська пропаганда ведеться жорстко, і чимало людей вірять цій неправдивій інформації. Пан Юрій відповів, що 1947 року лише народився його батько, тож як він міг стріляти у спини дідів?.. «Як сказала мені сестра, цю інформацію вона почула на одному з російських телеканалів, тож, як і всі решта тамтешніх жителів, повірила у цю брехню», – каже командир.

 

Наостанок Юрій Береза наголосив на тому, що разом з побратимами готовий посадити на кіл у центрі Києва зрадників України.

 

Кандидат у народній депутати від «Народного фронту» Юрій Тимошенко підсумував зустріч, зазначивши, що готовий боротися на народному фронті і відстоювати право на свободу своїх громадян.

 

 

 

 

Олена КОЗАЧЕНКО, «ДК»


03.10.2014 2023 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

666
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1605
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3196
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2165 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4278
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6063

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

508

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

470

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

464

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

552
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10101
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

919
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

872
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

633
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2493
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

909
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1237
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34192 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

385
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

454
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

806 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

975