В Івано-Франківську магістри можуть безоплатно отримати британський диплом

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу має славну давню історію, оскільки започаткований із Львівської політехніки та деяким його кафедрам вже виповнилось 100 років.

Про нову назву і трансформацію університету, програму подвійних дипломів  розповіли проректор з наукової роботи Олександр Кондрат та доцент кафедри Комп’ютерних систем і мереж та координатор програми подвійних дипломів «Інформаційні технології для сталого розвитку енергетики» Мар’ян Слабінога у спеціальному інтерв’ю Правді.іф.


Від ІФНТУНГ до Енергетичного університету України


Як стверджує проректор Олександр Кондрат, з часом змінилися і пріоритети вишу.

Наразі тут все більше схиляються не тільки до нафто-газового профілю, а більш широкого поняття — до енергетичного університету.

«На це нас спрямувала консалтингова компанія McKinsey.

За її допомогою розробили нову стратегію, де проаналізували аналогічні університети світу, котрі змінили напрямки і трансформувались у енергетичні виші.

Таку ж трансформацію переживає зараз ІФНТУНГ».

Науковець анонсує, що до кінця року планують зробити ребрендинг вишу та реалізувати його. Робочою вказує назву — «Енергетичний університет України».

«Питання, пов’язані із генерацією електроенергії, її накопичення та використання, будуть розглядатись в університеті.

Освітні та наукові процеси у вузі також пов’язуватимуться з енергетикою.

Оскільки досить актуальним на сьогоднішній день є пошук альтернативних джерел, децентралізації та генерації електроенергії в кожному регіоні окремо, а не від одного великого джерела», — додає проректор.  

В руслі цих питань і ініційована програма подвійних дипломів, яка дає можливість отримувати випускникам ІФНТУНГ знання  європейського рівня та в майбутньому вправно використовувати їх на благо розвитку держави та Прикарпаття.


«Кадровий голод» у технічній галузі


Технічна галузь наразі потребує  фахівців всіх рівнів, які б забезпечували технологічні процеси, пов’язані з видобутком енергосировини та виробленням енергії.

Цю функцію виконують, в основному, спеціалісти нафто-газового комплексу, пов’язані з геологією, геофізикою, сейсмікою, бурінням нафтових і газових свердловин, транспортуванням енергоносіїв.

Щоб отримати базові практичні навички, з  кожним роком все більша кількість  студентів переходить на дуальну форму навчання, тобто паралельно працюючи на підприємстві.

«Це добра така практика, яка дає навички практичні.

Тому студенти, які працюють, більш свідомо підходять до навчального процесу, розуміють, як вони в майбутньому будуть використовувати цей досвід», — стверджує Кондрат.


Програма подвійних дипломів «Інформаційні технології для сталого розвитку енергетики»


Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу є одним із першопрохідців серед шести вишів України, котрі навчаються за програмою подвійних дипломів.

Також співпрацює Львівська політехніка, Український католицький університет, Харківський економічний університет імені Семена Кузнеця, Херсонська державна морська академія, Сумський національний аграрний університет.

Співпраця ІФНТУНГ з британським партнером London South Bank University розпочалася в рамках ініціативи «Twinning». Основна ідея цієї ініціативи полягає у пошуку консалтинговою компанією двох університетів з різних країн, схожих за профілем та кількістю студентів, котрі між собою можуть взаємодіяти.

«Заключили договір про співпрацю в кінці 2022 року і почали пропрацьовувати, які проекти ми можемо робити.

Невдовзі консалтингова агенція оголосила конкурс на програми подвійних дипломів — у доволі стислі терміни, буквально за місяць, розробили навчальний план освітньої програми і підготували заявку, яка потрапила в число шести, що були вибрані поміж десятків інших. 

Грантові кошти на розвиток програми повністю покрили вартість навчання 11 наших студентів, які вступили на цю програму в 2023 році», — розповідає координатор програми подвійних дипломів «Інформаційні технології для сталого розвитку енергетики» Слабінога.

За словами координатора програми, розпочали співпрацю між підрозділом «School of engineering» від London South Bank University та «Інститутом інформаційних технологій» від ІФНТУНГ.

Розробили програму, яка є на стику двох галузей  енергетики та IT, і досить точно визначили концепцію програми. Ця програма дає можливість студентам, які закінчили бакалаврат на інженерних спеціальностях отримати базу із використанням інформаційних технологій і застосування їх у своїй галузі, і навпаки.

Після закінчення магістерської програми, викладання якої ведеться англійською мовою, студент отримує два дипломи –  український та британський.

Навчання проводиться у три семестри протягом 1,5 років. Щосеместру закордонними партнерами відбувається моніторинг якості навчання на цій програмі та визнання оцінок українських студентів.

«Наразі університет проходить механізм міжнародної акредитації, Німецьким акредитаційним агенством ZeVA, яке визнається всіма агенствами з якості освіти в європейських країнах.

У результаті — ми отримаємо визнання не тільки через британський диплом, а диплом нашого університету з цією програмою визнаватиметься всюди в Європі.

Тобто, авторитет цього акредитаційного агенства не оспорюється ніким», — каже Слабінога.


Умови вступу на програму та перспективи


Для вступу на магістратуру загальновизнаним вважається іспит з ЄВІ. Однак, освітня програма належить до спеціальності 175 — Інформаційно-вимірювальні технології, а тому здача фахового іспиту ЄФВВ не потрібна, натомість вступ відбувається через здачу внутрішнього тесту на базі вишу, що пройде 23 липня.

Курс такого навчання (це 1,5 року за одного студента) коштує близько 2 тисяч фунтів. Однак у цьому навчальному році, у зв’язку з успішною реалізацією програми подвійних дипломів, отримали можливість від британських партнерів  дофінансування  та розширення подачі заявок на навчання 25 магістрам користуючись з грантових коштів.

У перспективі можливе розширення програм подвійних дипломів на інші галузі знань у ІФНТУНГ.

За переконаннями Кондрата Олександра, могли б розвиватися в напрямку інженерної механіки, машинобудування, сучасних водневих технологій, відновлювальних джерел енергії (геотермії).

«Ініціюватимемо розширення таких програм, адже отримання диплому європейського зразка, визнання цього диплому світовою спільнотою, отримання якісної освіти — це ті пріоритети, які ставить перед собою університет», — додає проректор.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

Івано-Франківський університет нафти і газу просить про фінансову допомогу, щоб подолати наслідки обстрілу


12.07.2024 8870
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

531
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1447
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3032
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2076 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4147
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5925

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

380

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

396

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

394

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

521
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

831
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

796
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1082
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

523
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2388
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

837
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1157
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34117 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

380
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

717 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

913
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

684