В Івано-Франківську вперше організували Жіночий Економічний Форум (ФОТО)

Жіночий Економічний Форум «Жінки важливі: як прискорити розвиток територій шляхом активізації економічного потенціалу жінок» вперше відбувся в Івано-Франківську. 

Як зазначили організатори, метою заходу є сприяння створення рівноправних умов для розвитку жіночого підприємництва на місцевому рівні, повідомляє Фіртка.

Петро Шкутяк, заступник Івано-Франківського міського голови зазначив, що такі форуми планують зробити щорічними, оскільки це певною мірою сприяє розвитку міста.

«Мені в назві цього форуму дуже подобається уточнення «жіночий». Дуже багато досліджень показують, що чим більша активність жінок у бізнесі, то значно краще розвивається суспільство. І якість життя людей значно вища в тих країнах, де активно залучають у бізнес чи на керівні посади жінок», - наголосив Шкутяк.

До речі, Ігор Бартків, віцепрезидент Івано-Франківської Торгово-промислової палати, розповів, що вже не перший рік спостерігає збільшення кількості жінок-підприємців в обласному центрі.

«Ми розуміємо, що жіноче підприємництво потрібно підтримувати та популяризувати. Бачимо приклади інших країн, де завдяки підтримці жіночого підприємництва спостерігається економічний ріст.  Україна повинна також скористатися цим досвідом. І ми, як організація підтримки бізнесу, у цьому допоможемо», - розповідає Бартків.

Експерти переконані, що якщо місцева влада не забезпечує режиму рівного доступу – місцева економіка не реалізує щонайменше половину свого потенціалу.

Наталія Карпенчук-Конопацька, керівниця Жіночої Ділової палати України, котра об’єднує понад 400 підприємливих жінок з усієї країни - повідомила, що на сьогодні жінки виконують 2/3 усієї роботи в світі. Однак, заробляють лише 1/10 частину всього доходу. Жінки володіють менше, аніж 1/100 усієї світової власності. Останній фактор, зокрема призводить до того, що жінкам набагато складніше взяти кредит через відсутність застави.

«В нашій державі історично так склалося, що всі великі корпорації очолюють чоловіки. Експерти порахували, що жінок серед менеджерів в Україні є всього 30%, власниць невеликого бізнесу – 28%. Коли ми говоримо про бізнес, то жінок асоціюємо саме з малим та мікробізнесом», - пояснює Наталія Карпенчук-Конопацька.

В Україні лише 6% жінок керують великим бізнесом. Йдеться про підприємства, які налічують понад 250 працівників.

«Аналітика міжнародних організацій свідчить про те, що при залученні жінок у компанії спостерігатимуть покращення бізнесових результатів в середньому на 20%. Такі компанії матимуть набагато більші темпи розвитку», - переконана керівниця Жіночої Ділової палати України.

Оксана Федорук, ініціаторка заходу та керівниця Івано-Франківської Жіночої Ділової Палати, наголосила, що такі заходи важливі для активізації економічного потенціалу жінок. Тому Палата й надалі планує організовувати подібні ініціативи та запрошує долучатися до спільноти жінок-підприємниць.


Довідково:

Івано-Франківська Жіноча Ділова Палата входить до мережі торгово-промислових палат України, місією якої є об’єднання представниць бізнесу, освіти, культури шляхом підтримки, навчання та професійного розвитку. Головна ціль – сприяти розвитку економічних можливостей для жінок, розвивати жіноче підприємництво та кар’єру. Розширюючи економічні можливості для жінок, ми посилюємо соціальну справедливість і сприяємо покращенню якості політики і подоланню бідності.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Жінки та бізнес: франківчанок навчатимуть, як розпочати власну справу

Як подолати кризу через COVID-19: комітет “Активні жінки” ІФТПП провів стратегічну сесію (ФОТО)


26.11.2021 Тіна Любчик 2369
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

652
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1591
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3172
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2160 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4262
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6052

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

492

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

466

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

456

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

548
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10093
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

912
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

866
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

628
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2485
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

902
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1230
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34187 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

370
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

449
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

801 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

969