В Івано-Франківській облраді взялись за реконструкцію сесійної зали

 

http://www.blitz.if.ua/include/img/medium/4%20(139).jpg

 

Вже зовсім скоро прикарпатські депутати не будуть голосувати підняттям рук. Адже в сесійному залі Івано-Франківської облради розпочали реконструкцію з встановлення електронної системи голосування.
 
 
Щоправда, наразі тільки готують проектно-кошторисну документацію та проводять експертизу кошторисної частини.
 

Як відомо, над доцільністю ведення електронної системи голосування голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич задумався у перший день роботи депутатів сьомого скликання. Адже наприкінці листопада Верховна ради прийняли законопроект, який зобов'язує місцеві ради приймати рішення поіменним голосуванням. Він вступив в дію з 23 лютого. Тож традиційне піднімання рук значно ускладнює роботу лічильної комісії та апарату облради. 

 

Слід додати, електронне голосування вже давно запроваджено у всіх сусідніх облрадах.

 

Як розповів кореспонденту Бліц-Інфо директор комунальному підприємстві Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна Віталій Костишин, наразі вони ще не приступили до рекострукції, а лиш розпочали підготовчі роботи.

 

"Нам надали ряд пропозицій з цілої України. Після привалих нарад зупинились на варіанті хмельницької фірми «Мікросистема» - електронній системі голосування «Віче». Це не просто система підрахунку голосів, а цілий комплекс. «Віче» складається з персональних пультів депутатів, що обладнанні мікрофонами, відеоекрану, де буде вся інформація про хід голосування та роботу ради, комп’ю­тера голови ради. Всі депутати матимуть особисту електронну картку, що дасть йому змогу голосувати. Такожбудуть облаштовані робочі місця для секретаріату та персоналу керування електронною системою голосування», - пояснює Костишин.

 

За словами чиновника, для встановлення цієї системи потрібна повна реконструкція сесійної зали.
 

«Щоб привести зал до відповідних норм та встановити «Віче» нам потрібно демонтувати кілька рядів зі стільцями. Вирішили, щоб не зменшувати зал щодо кількості відвідувачів демонтувати тільки 68 стільців та зменшити сцену на 2,8 погонних метра. Таким чином звільнимо місце для встановлення додаткових стільців. Окрім того, запроектували також спеціально відведені робочі місця для преси з обладнаними розетками. Виглядатиме як окремий ряд позаду позаду місць для депутатів», -  розповідає Віталій Костишин.

 

Окрім того, в сесійній залі мають оновити крісла. Щоправда, нові не купуватимуть, а "перетягнуть" старі.

 

"Крім того, є необхідність замінити стільці в залі засідань. Ми опрацьовували питання придбання нових стільців, були пропозиції і з-за кордону, а саме з Польщі, також відвідували меблевий комбінат у Чернівецькій області. Та в підсумку запросили наших місцевих підприємців, які можуть провести відновлення існуючих стільців. І ми зупинилися на останньому варіанті, бо це дасть нам можливість зекономити до 120-150 тисяч бюджетних гривень", - каже Костишин і навіть демонструє, який вигляд матимуть оновлені стільці.

 

Як пояснює представник від приватного підприємця, що й перероблятиме стільці майстер Володимир, для оббивки обрали велюр "Джинара". Він найбільше підходить до кострукції крісел.  

 

"Цей матеріал добрий, бо має ворс і буде приховувати всі шви. Сама модель крісла не дає змогу використати гладку тканину. Взагалі, то не буде просто змінено обшивку, а й паралон, також для частини крісел будемо доварювати підлокітники. А саме, там де сидітиметь депутати. Зараз же вони вужче стоять, а як будуть столи з пультами, то така відстань буде незручною. Тож будемо переробляти. Стільці доведеться монтувати, вести в цех, а потім назад встановлювати. В деяких доведеться і каркас ремонтувати. Хоча наразі чекаємо команди. Як тільки гроші надійдуть на рахунок, то почнемо роботу", - зауважує майстер.

 

На запитання, чому було обрано саме такий варіант оновлення стільців, Костишин пояснює, що обирали аби було практично і дешево.

"Каркас стільців ще міцний, тому така реконструкція - це найоптимальніший варіант. Ми радились із головою обласної ради Олександром Сичем та першим заступником Василем Гладієм. В підсумку вирішили, що перетягнути ті, що є буде найкраще. Звичайно, нові стільці може й краще виглядають. До прикладу, нам пропонували польські. Ця фірма робила стільці для обласного драмтеатру. Вони красивіші і може й зручніші, тут не варто й сперечатись. Втім і обійшлись би бюджету десь на 300 тисяч дорожче, а чернівецькі - на 100-120", - каже комунальник і демонструє фото тих самих польських крісел.

 

Як зауважує Віталій Костишин, на всі роботи у бюджеті передбачили 1,5 мільйона.

 

"З яких близько мільйона потягне сама система голосування. Плюс переробити стільці, сцену, кабінки для таємного голосування, виготовити столи, поциклювати паркет, змінити освітлення, провести ремонт в залі реєстрації. Загалом роботи багато, але скільки все зараз буде коштувати стане відомо після виготовлення проектно-кошторисної документації", - пояснює керівник комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна​. 

 

Тож розпочнуть активну фазу робіт після викотовлення документації, на яку піде близько місяці. Ну а завершити всі роботи комунальники планують не швидше літа.


06.03.2016 459 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

3804
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

471
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14628 30
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1711
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

985
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6387

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

760

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1578

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1370

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1253
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

614
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

759
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1668
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

692
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

985
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6041
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14263
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

363
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

664
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

579
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

901 2