В Івано-Франківську активісти озвучили вимоги до мера та головного архітектора, щоб припинити свавілля та запобігти корупції в архітектурно-будівельній сфері

 

 

Сьогодні, 6 липня, в редакції газети «Галицький кореспондент» відбулась прес-конференція “Як зупинити гвалтування міста забудовами?”.

 

Громадські активісти зібралися, щоб озвучити вимоги і практичні пропозиції до міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа та головного архітектора міста Дмитра Нижника, аби припинити свавілля та запобігти корупції в архітектурно-будівельній сфері, передає Фіртка.

 

Нагадаємо, вчора відбулося засідання земельної комісії, на якому було представлено декілька детальних планів території. Зокрема, планують змінити цільове призначення землі шести кварталів у місті:

 

Йдеться про: 1. Територію "Промприладу" (вулиці Сахарова-Мельника-Коновальця-Січових Стрільців); 2. Територію колишньої шкірфабрики на вулиці Ленкавського; 3. Територію мікрорайону №7 (Калуське шосе-Горбачевського-Ціолковського); 4. Територію колишнього асфальтного заводу на вулиці Макогона; 5. Територію будинку побуту на вулиці Джохара Дудаєва, 13; 6. Територію біля "Садко" в районі міського озера.

 

В усіх випадках змінюється цільове призначення земель, а в деяких пунктах заднім числом узаконюється забудова.

 

Промислові території дуже щільно забудовуються житловими будинками в супереч усіх містобудівних норм. Приміром, на промзоні по вулиці Макогона планують побудувати 33 житлових будинка.

 

На території шкірфірми також планують будувати житло, незважаючи на те, що там десятиліттями захоронювались хімічні речовини.

 

Як розповіла громадський активіст, волонтер Наталія Сербин, сьогодні гектари землі, які належать громаді міста, в час, коли в державі війна і люди гинуть за землю, передають окремим фірмам.

 

«Ми обрали людей, які називають себе патріотами, але стикаємося з тим, що ці люди лобіюють інтереси конкретних людей, переступають через моральні цінності. Ми розуміємо, що проблема навколо озера виглядає уже порівняно з тим, що відбувається зараз на Макогона, дуже маленькою. Ми за те, щоб все відбувалося прозоро, а не так, як вигідно конкретним політикам і бізнесменам. Якщо забудівник хоче будуватись, хай купує землю з аукціону, хай ці гроші йдуть в бюджет і хай місто розвивається за ці гроші», – зазначила активістка. 

 

За словами журналіста інтернет-видання «Курс» Марії Гаврилюк, минулого року, 30 липня, влада дала дозвіл на розроблення ДПТ промислових територій. Активісти зауважують, що переглянувши представлені плани складається враження, що вони зроблені під конкретні фірми.

 

Міська рада надала дозвіл на розроблення детального плану території (уточнення положень діючого генерального плану м. Івано-Франківська) в межах вулиць Крайківського - Макогона - Промислової в м. Івано-Франківську.

 

Одним з пунктів було: забезпечити проведення громадських слухань розробленої містобудівної документації.

 

Однак без громадських обговорень, на засіданні депутатської комісії з питань містобудування та земельних відносин Івано-Франківської міської ради юрист департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Орест Кошик представив проект детального плану території (ДПТ) комплексної забудови мікрорайону, який виноситься на сесію 8 липня.

 

Згідно з проектом, площа ділянки 3,4792 га. З них 1,5 га, це земля, яку на минулій сесії, міська рада віддала під забудову фірмі, наближеній до представників ВО «Свобода».

 

Так, 26 квітня, міська рада Івано-Франківська дала дозвіл ТОВ "Івано-Франківська дорожня служба" на складання проектів землеустрою для будівництва групи багатоквартирних житлових будинків на ділянці площею 1,5395 га по вул. Макогона, 23-А.

 

«Крім того, коли виносили на аукціон майно, в умовах продажу чітко прописали: площа земельної ділянки, відведеної за об’єктом приватизації, становить 0,7527 га; цільове призначення земельної ділянки – для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості.

Однак у рішенні сесії цільове призначення землі змінилося на "для будівництва групи багатоквартирних житлових будинків з вбудовано-прибудованими об’єктами громадського призначення".

Із 33 будинків у промисловій зоні чотири секції заплановані  як 16-поверхові, 12 – на дванадцять поверхів, 2 – на десять та 15 – на дев’ять.

Під тиском громадських активістів земельна комісія відклала проект рішення на доопрацювання. Попри це рішення щодо затвердження ДПТ в межах Крайківського – Макогона – Промислова виноситься на сесію міської ради», - розповіла Марія Гаврилюк.

 

Як відомо,  ТзОВ "Івано-Франківська дорожня служба" отримує найбільше підрядів на ремонт тротуарів, міжбудинкових проїздів, благоустрій скверів.

 

Одним із співзасновників цього підприємства є ТОВ "ЗАХІДПОЛІРЕМКОМПЛЕКТ". У свою чергу, ТОВ "ЗАХІДПОЛІРЕМКОМПЛЕКТ" заснувала помічник секретаря Івано-Франківської міської ради "свободівки" Оксани Савчук 26-річна Павликівська Уляна Василівна – методист Івано-Франківського дитячо-юнацького пластового центру. Очолює це підприємство Джус Ірина Богданівна – головний бухгалтер ТОВ "Комунальні інвестиції", співзасновником яких  була сама Оксана Савчук та екс-депутат міської ради, а нині член виконкому "свободівець" Михайло Сеньків.

 

На місцевих виборах минулого року Ірина Джус на Уляна Павликівська балотувалися до Івано-Франківської міської ради від партії "Свобода". Тоді Уляна Павликівська вказала, що працює менеджером в ТОВ "Румата". Заснували цю фірму двоє мешканців Івано-Франківська Роман Гуцуляк і Сергій Королюк та львів’янин Олег Магулка. Останнього в ЗМІ називають юристом Ігоря Кривецького – екс-народного депутата, головного спонсора й "сірого кардинала" партії "Свобода".

 

Наразі «ЗАХІДПОЛІРЕМКОМПЛЕКТ» поміняв засновників. Тепер його керівником Бойчук Анатолій Григорович, статутний фонд підприємства становить 1000 грн.

 

Як зауважила Наталія Сербин мер Івано-Франківська Руслан Марцінків свого часу задекларував перед громадою що робитиме все, аби уникнути незаконної забудови у місті. Проте, наголошують активісти, насправді у місті досить часто виникають конфлікти через незаконні забудови.

 

Відтак, задня уникнення цього, активісти сформували вимоги і практичні пропозиції до міського голови та головного архітектора.

 

Їх озвучив громадський активіст, член ініціативи «Вільне озеро» Тарас Случик. За його словами, процедури розробки ДПТ були порушені.

 

Зокрема, не було оприлюднено документ за 20 днів, так як цього вимагає закон. Також активіст наголошує, що більшість громадських слухань не було взагалі, або про їхнє проведення не було повідомлено належним чином.

 

Тому, активісти звертаються до чиновників, з вимогою проводити належним чином громадські слухання та оприлюднювати проекти заздалегідь з усіма додатками.

 

«Ми просимо, щоб рада на наступній сесії дала дозвіл на розробку ДПТ і щоб він був профінансований з міського бюджету. Також просимо створити 3 карти, які показують що взагалі планується будувати на певній території, щоб мешканці міста мали можливість це побачити, тому що часто містобудівні умови та обмеження видавалися 5-10 років тому, а тепер там щось починають будувати, і часто ніхто не знає що саме. Тому необхідно створити Google -карту. Це коштує з міського бюджету цілих 0 гривень, єдине що для цього потрібно, політична воля міського голови та головного архітектора», - зазначив Тарас Случик.

 

Мова йде про:

- надання дозволу на розробку комплексного ДПТ навколо міського озера,

- надання дозволу на розробку та замовлення плану зонування міста, для цього необхідно закласти кошти в проект бюджету на 2017 рік,

- створити офіційну карту містобудівних умов та обмежень,

- створити офіційну карту незаконних будівництв,

- створити офіційну карту скандальних будівництв.

 

А також наразі звертаються  до депутатів, аби вже у п'ятницю на сесії міської ради не голосувати за шість питань про затвердження детальних планів територій (ДПТ) забудови їх та «не затверджувати кавалками ДПТ навколо міського озера».

 

«Ці рішення мають наслідки, в іншому разі ми з вами можемо прокинутися не в найкомфортнішому місті для життя», - відмітив Тарас Случик.

 

Сьогодні це звернення буде направлене міському голові.

 

«Питання в тому, що вони це знають. Секретар, яка відповідає за оприлюднення інформації, про це знає. Насправді те, чого ми просимо - це їхні прямі права та обов’язки. Потрібна їхня політична воля», - резюмував Тарас Случик.


06.07.2016 660 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

131
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

522
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

894
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1933
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3463
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2358 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

729

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

632

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

602

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

617
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10264
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1104
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5161
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

915
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2717
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1116
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

257
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

629
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

544
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

605
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

951 2