В Івано-Франківську кримінальники знищують добротні державні будівлі ХІХ століття, влада і правоохоронці бездіяльні? (фото)

 

Депутат обласної ради Тарас Виноградник на своїй сторінці в Фейсбуці розмістив фото руйнування держвних будівель по вулиці Національної Гвардії в Івано-Франківську.

 

"Щодо знесення будівель та початку будівництва на території бувшоі школи міліції по вул.Національноі Гвардії 14 в.

Вирішив сам .... та вивчити історію питання. 
Земельна ділянка у державній власності - призначення "для обслуговування будівель та споруд освіти" - в кінці листопада підписано розпорядження про зміну цільового призначення (а чи змінено воно невідомо, чи є проект землеустрою - невідомо, чи затверджено на сесії - ні).

Чи є розроблено проект - у віснику державних закупівель і в системі " Prozzoro " не знайшов, аналогічно на укладення договору на будівельні роботи - майно ж державне! 
Чи є погодження з архітектурою, ДАБІ, - невідомо.

Але точно цей факт можна віднести до книги "Рекорди Гіннеса" - за місяць часу зроблено все від першочергового звернення до заливки фундаменту (ну мене зрозуміють ті хто пройшов митарства, щоб почати будівництво, кола пекла погоджень).

Одночасно знаю як реагує прокуратура на порушення Закону, на мої звернення, як депутата обласноі ради (скоро буде рік) і на активну позицію добробатів (миттєво через один день).

В місті дійсно "беспредел" і хаос! 
Знищується споруда (початок 19 сторіччя) цегла гарно штабелюється (на базар - але ж державне майно) чи для повторного використання (де і як) . 
Багато питань, відповідь - " друзям все , для решти Закон".

Не хочу бути в друзях, але і рештою якось "гидко". 

 

Світлина від Тараса Виноградника.

Це були споруди МО Украіни, у 2003 за зверненням МВС для розширення учбової бази їх передали на баланс школи міліції 

 

Світлина від Тараса Виноградника.

 

Світлина від Тараса Виноградника.

 

Для повноти картини додамо лише кілька коментарів з Фейсбуку щодо ситуації з руйнуванням приміщень:

 

Olga Grytsan дописує в Фейсбуці: "Дурдом якийсь... я в цьому корпусі в 09-11 роках працювала - це було хороше добротне приміщення, йому нічого не бракувало, там були прекрасні аудиторії, в тому числі й лекційні...Це просто варварство!!!"

 

Тарас Виноградник: "Там до речі в поза минулому році робили ремонт і списати державні кошти. Виставляли пластикові вікна і тд. ....Документацію ще ніхто не розробив! Земля у державній власності! А конкурс на розробку документації, з якого бюджету.... Знищення будівлі, порушення дозвільної процедури, не цільове використання коштів, зловживання службовим становищем, для збагачення одного чи групи осіб. 
Це все кримінал!

 

Ihor Panchyshyn: "А що говорить Департамент архітектури? В опорному плані ці споруди визначені як "цінна забудова". Це мабуть дія мораторію на будівництва в історичній зоні. Чи може генеральний план, якого ніхто не збирається приймати?Якісь визначення, якісь документи, якась влада ще має значення в цьому місті?"

 

Тарас Виноградник: "Всі мовчать і сховались (  Ніхто ні на що не реагує!"

 

Ihor Panchyshyn "А будівельний матеріал якось комусь належить? Для реставрації старих об'єктів у місті шукають стару цеглу "днем з вогнем". Чи може це вже отак як будь який "народний" ресурс" став приватним? Вихвалятись лампочкам просто, а формувати будівельний ресурс для реставрації - треба зусилля. Навіть по залишковому принципу - це все вартісне. Якась координація взагалі в цьому місті відбувається? Якийсь хаос...."

 

Тарас Виноградник "Я думаю, що в ці хвилини оформляються та підписуються "задніми" числами різні погодження та дозволи - це також кримінальна відповідальність!"

 

Ihor Panchyshyn "В ОДА є Управління культури, а там є сектор охорони спадщини. В Департаменті (міському) архітектури є теж хтось, хто мабуть відповідає за старий архітектурний фонд і за Генеральний план... Це ж просто. Звісно вони вислизатимуть з рук як вужі "намащені олією". Але про це тоді мають дізнатись всі".

 

Ihor Panchyshyn: "Якась вакханалія і перегони з паперами і погодженнями. Жодних аргументів і притомних резонів. Папір має мати печатку - найвищий сенс. Рішення, дозвіл, рішення, погодження термін, сесія, виконком, зміна призначення, зміна власника, знов рішення, депутатська комісія, арх-буд вимоги та обмеження, дозвіл, декларація, знов погодження...все якісно, вчасно, юридично і незаперечно...На виході руїна, безликість, повна втрата лиця і сенсів. Смерть. Просто якась поезія. Сучасні герої - це герої освячених паперів...Гаплик...а місто? А місто - та це ж Краматорськ, наприклад...Нє? "Краса прикарпатського краю" .Треба потроху забувати це місто. Нудно і безнадійно. Хтось може гадає, що моралізуючи і закликаючи до совісті, емоцій, моралі, потреби збереження архітектури, історії, всіляких сентиментів на когось вплине. Смішно. Диявол сидить в папері, протоколі, рішенні, постанові...тільки там його можна подолати. Жодні соплі не вплинуть на сталевіі м'язи забудівників. "Місто для життя", чи як там. Для життя якісного паперу".


30.01.2017 1642 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

583
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1520
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3091
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2114 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4213
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5972

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

435

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

433

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

415

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

528
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10049
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

866
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

829
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

563
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2425
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

861
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1191
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34152 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

295
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

413
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

753 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

938