В Івано-Франківську презентували перший графічний роман "Герой поневолі" (фото)

 

 

 

Сьогодні у виставковому залі книгарні "Є" іванофранківцям презентували перший в Україні графічний роман за повістю Івана Франка "Герой поневолі".

 

Роман дає змогу подорожувати в часі та відкривати для себе Львів за часів Австрійської імперії очима Івана Франка і сучасних авторів, передає кореспондент Фіртки.

 

Авторами концепції стали румунський ілюстратор Міхай Тимошенко, який також виступив художником цього проекту та Кирило Горішний, який адаптував текст. Роботу над твором розпочали ще 3 роки тому.

 

Співавтори зазначають, що візуальний зміст графічного роману призначений для всіх поколінь, частин країни та іноземців, яких, крім Івана Франка, вабить місто Львів, Україна, Польща, історія, мистецтв або й усе разом. На малюнках читач може зустріти знакові для Львова місця та будівлі, які частково збереглися донині.

 

"Герой поневолі"  це двотомна графічна адаптація історичної повісті Івана Франка. Сюжет роману залишили без змін - мова йде про Степана Калиновича, простого канцеляриста, який потрапляє у вихор революційних подій 1848 року.

 

Головний герой – українець, Степан Калинович, канцелярист при львівській державній бухгалтерії, який не звик до самостійних дій. Його доля кардинально змінюється, коли він, поневолі, опиняється у вуличних боях між поляками та автрійцями. Він поринає у вихор пригод на львівських барикадах революції "Весна народів" у 1848 р. В ті часи, Львів розквітав як столиця Галичини – найбільшої провінції на східному краї Австрійської імперії.

 

Ілюстратор Міхай Тимошенко зізнається, що почав малювати ще з дитинства.  "Герой поневолі" - це перша об'ємна робота, яка орієнтована на дорослого читача.

 

«Цей комікс  досить цензурований, в ньому все показано м'яко, але не напряму.  Тут описана революція, яку буде легко сприйняти для дорослим, так і дітям. Скоро вийде продовження, тобто другий том цієї повісті. Вмістити все в одну книгу було б довго й дорого - а такий формат, розділення твору на кілька томів, нині є дуже популярним в Європі», - розповів  Міхай Тимошенко.

 

Видавництво авторів "Леополь" є досить молодим, головною метою створення якого, було бажання підкреслити вартість української культури. Автори хоч і імігранти з Румунії та Франції, зауважують, що їх єднає їхнє українське походження. А також в них обох дружини - зі Львова.

 

Як підкреслив співавтор роману  та автор адаптації тексту Кирило Горішній, коли він занурився у твори Франка, то відкрив для себе геніального письменника та став майже «Франкознавцем».

 

«В мене давно з'явилась ідея подібного твору. Оскільки я виріс у Франції, навколо мене постійно були комікси та графічні романи. Це цікавий спосіб подання літератури та історії. А в Україні я сумував за цим жанром, який тут асоціюється з дитячою та несерйозною літературою. Тому в нас виникла ідея показати, що це може бути дуже серйозний жанр», - розповів Кирило Горішний.

 

У творі яскраво проілюстровані універсальні цінності людей. Йдеться про свободу, солідарність та демократію.

 

«Роман ілюструє цінності, які актуальні для України зараз. Це цінності поза часом», - зазначив Горішний.

 

 

 

 

 

 

 

Міхай Тимошенко та Кирило Горішний

 

Румун Міхай Тимошенко


19.02.2015 2161 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

689
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1621
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3213
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2172 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4304
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6077

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

521

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

480

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

472

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

553
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10110
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

932
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

879
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

658
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2505
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

918
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1246
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34200 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

393
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

464
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

816 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

988