Вже в березні в Івано-Франківську відбудеться перший тренінг для західних областей від експертів програми Східного партнерства «Культура і креативність», працівників бюро «Креативної Європи» інших країн та незалежних консультантів з креативних індустрій.
Про це інформує Фіртка із посиланням на видання «Українська правда. Життя».
За його словами, експерти «Культури і креативності» сприятимуть комунікації української професійної спільноти з колегами в Європі: буде відкрито доступ до списків контактів незалежних організацій, які працюють у галузі креативних індустрій; відбудеться навчальний тур для українських організацій для встановлення прямих зв’язків з професійними мережами і партнерськими організаціями.
«Вже цього року Європейська Комісія планує виділити близько 50 млн євро за підпрограмою «Культура» у 2016 році», – нагадав Андрій Вітренко і порадив зацікавленим у коштах програми відвідати тренінги в Івано-Франківську.
Перше завдання Міністерства культури після набуття чинності угоди про партнерство – створити Національне бюро програми. За рішенням відомства, Бюро буде засноване в рамках Українського центру культурних досліджень. Із ним укладуть Рамкову угоду про партнерство до кінця 2017 року.
Очільника Бюро оберуть на відкритому конкурсі із залученням Представництва ЄС в Україні, Британської Ради в Україні та програми «Культура і креативність» ініціативи ЄС «Східне партнерство». Кандидатуру погоджуватиме Єврокомісія. Так само весь штат буде формуватися на конкурсній основі за участю європейських партнерів – як у доборі людей, так і в подальшому навчанні.
Керівник Бюро має додати План дій на весь період дії угоди, а також детальний опис заходів першого року.
Згідно з цими документами буде розроблено щорічну Окрему угоду про партнерство і деталізований План дій, а також кошторис витрат за попередній період. Саме за таким алгоритмом, за словами Андрія Вітренка, нині й працює Міністерство культури України.
«Україна приєдналася до програми за символічний внесок у 1 євро на 2016 рік, тому подати заявку на співфінансування Бюро коштом програми зараз ми не можемо, – розповідає про фінансові труднощі заступник міністра. – Витрати на створення Бюро треба покрити самостійно, водночас у державному бюджеті ці кошти не передбачені, і Міністерство буде перенаправляти кошти з власного бюджету».
З наступних років, залежно від розміру внеску, Україна зможе претендувати на отримання гранту на співфінансування Євросоюзом максимум половини витрат цього офісу. Після створення Бюро зможе скористатися іншими джерелами фінансування, зокрема залучити внески третіх сторін.