В Івано-Франківську відкрили меморіальну квартиру художника Володимира Чернявського (фото)


 

 

Не просто художник й інтелектуал, а людина не від світу цього. Саме так згадують друзі та знайомі про відомого художника й живописця Володимира Чернявського.

 

Вже понад рік, як митець відійшов у вічність, але пам'ять про нього, його талант й не пересічність живе у серцях людей, яким випало за честь бути знайомим з ним.

 

22 червня мистецька та інтелектуальна громадськість Івано-Франківська знову засвідчила свою повагу до видатного франківця.

 

У помешканні, яке впродовж багатьох років стало для Маестро творчою майстернею, вони зорганізували музей.

 

Родина художника люб’язно надала квартиру, яка довгі роки була житлом, майстернею і творчою лабораторією митця, для створення меморіальної експозиції та використання її з метою популяризації творчого доробку Володимира Чернявського. 

 

Друзі та шанувальники доклали зусиль для ремонту приміщення та його облаштування, намагалися максимально зберегти атмосферу, в якій щоденно народжувались пейзажі, жанрові картини і полотна духовно-містичного напряму.

 

Проте, кажуть, що це не музей у звичному розумінні цього слова, а меморіальна квартира. Створена вона не лише для збереження творчого спадку одного із найцікавіших живописців в історії Івано-Франківська й України, а має стати, найперше, одним із діючих креативно-інтелектуальних центрів нашого міста, духовною оазою, де друзі й послідовники зможуть знайти відпочинок під покровом живого й завжди актуального мистецтва.

 

«Володимир Чернявський був непересічною особистістю. Це була людина широких поглядів, глибокого інтелекту та академічних знань. Він мав багато друзів, він сформував навколо себе інтелектуальне середовище, яке говорило про людські цінності не тому, що це модно чи тому, що на  тебе дивиться об'єктив телекамери, а тому що Чернявський, який перебував в постійному пошуку, спрямовував і інших на пошук Сенсу нашого буття. Саме це середовище, друзі Майстра, зібралися і вирішили зробити таку меморіальну квартиру. Ми зробили все для того, щоб це помешкання митця стало власне не музеєм, а такою меморіальною квартирою, яка буде наповнена своїм "камерним" життям. Тут проводитимуться різного роду філософські зустрічі, семінари, мистецькі пленери. Напевно, приходитимуть художники, друзі, навчатимуться студенти. Це буде осередок тих, хто знав Чернявського, хто з ним контактував і, очевидно, тих, кому буде корисно відкрити цю людину для себе. Буде створено також інтернет-сайт меморіальної квартири Чернявського, ми плануємо якнайширше зібрати хоча б в електронному вигляді надбання художнього та інтелектуального спадку Майстра, випустити каталоги його робіт, зібрати фотографії, відеозйомки, телепрограми за його участю...», - розповів друг і один із ініціаторів створення меморіаольної квартири.

 

Голова Обласного відділення Національної Спілки художників України Ігор Токарук у своєму виступі наголосив на тому, що Володимир Чернявський «був найкращим живописцем за історію обласної організації НСХУ».

 

Відкриття такого мистецького центру зібрало не тільки друзів і шанувальників творчості Чернявського, а й представників керівництва Івано-Франківська та області, наукової спільноти краю. До присутніх звернулися зокрема заступник голови Івано-Франківської ОДА Роман Іваницький і проректор з наукової роботи ПНУ ім. В. Стефаника Павло Федорук. Висловилися всі бажаючі - друзі, колеги, однодумці.

 

Заступник голови ОДА Роман Іваницький зауважив, що він присутній на відкритті меморіальної квартири Володимира Чернявського не тільки як представник влади, а й як людина що знала і поважала митця: "Ми зустрічалися з Чернявським. Часто це було в майстерні головного художника Івано-Франківського драмтеатру Олега Семенюка. Ми спілкувалися, дискутували... Вже під час презентації меморіальної квартири в нас з колегами виникла ідея створити в Івано-Франківську і області туристичний маршрут по майстернях художників. І, безперечно, меморіальна квартира Володимира Чернявського буде перлиною в цьому маршруті", - переконаний Роман Іваницький.

 

Отож вже від сьогодні, в меморіальній квартирі буде постійно діяти виставка робіт академіка. Можна буде побачити його особисті речі, фотографії з сімейного архіву, предмети творчої лабораторії.

 

Із відкриттям такого творчого осередку міський мистецький ландшафт отримав ще одну вершину, яка позначає культурну історію нашого міста і нашої країни.

 

 

 

 

 

 

Спогадами про Володимира Чернявського ділиться заступник голови Івано-Франківської Обласної державної адміністрації Роман Іваницький

 

 Київська журналістка Інна Корнелюк згадує про свої бесіди з Володимиром Чернявським

 

 

 

 

 

 

Письменник Володимри Єшкілєв з натурщицями Чернявського

 

 

 

 

 

Диплом академіка Римської академії модерного мистецтва

 

 

Що читав Чернявський. В бібліотеці меморіальної квартири - тисячі томів по класичній і модерній філософії та мистецтвознавству

 

 

 

 

Друзі діляться спогадами

 

 

 

Спогадами про Чернявського ділиться і проректор ПНУ ім. Стефаника з науки, професор Павло Федорук

 

 

 

 

 

 

 

"Модель" і картина...

 

 

 На мольберті - робочий фартух Майстра

 

 

 

 

 


25.06.2012 3463 4
Коментарі (4)

Василь Іванович 2012.06.25, 14:53
Майстер...завжди з нами.
Дімон 2012.06.25, 16:14
Не звична, навіть неймовірна в наш час, ситуація. Бо спадок завжди тупо дерибанять і розкрадають.
fjj 2012.06.25, 20:08
Добре, що талановиту людину згадують і шанують. Справжня Духовна Матриця місто є мережа музеїв, художніх майстерень, галерей, мистецьких салонів, книгарень. До грона франківських криївок Духу додалась ще одна, присвячена Майстрові. Рідкісна новина на тлі усякого непотребу.
Марія 2012.06.25, 21:28
Вражає бібліотека. І мабуть присутній там дух художника.
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

216
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

796
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1792
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3347
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2273 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4469

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

631

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

554

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

544

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

578
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10181
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1020
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4760
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

815
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2615
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1036
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34277 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

467
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

535
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

876 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1094