В медуніверситеті Івано-Франківська навчається 650 студентів з окупованих територій

 

 

Із початком воєнних дій на сході України чимало студентів із Донбасу та Криму перевелися до ІФНМУ. Більшість із них чудово адаптувалися та приємно вражені університетом й Івано-Франківськом загалом.

 

Наразі в ІФНМУ навчається 38 переселенців на медичному факультеті, троє – на стоматологічному факультеті та 605 – на факультеті підготовки іноземних громадян.

 

Студент п’ятого курсу медичного факультету Микита Бєлінський, який кілька років тому перевівся з Донецького державного медичного університету, одразу адаптувався в ІФНМУ. Мало того, почав приносити вишу чимало перемог: посів друге місце на Всеукраїнській олімпіаді з терапії (внутрішніх хвороб), друге місце на секції терапії на ХХ Всеукраїнському конгресі студентів та молодих вчених, а також є учасником команди-переможця в обласному чемпіонаті з гри «Що? Де? Коли?».

 

Додому, на Донбас, Микита повертатися не збирається. Батьки хлопця разом із ним оселилися в Івано-Франківську і в принципі їм тут до вподоби. Та й усі його друзі теж змушені були переїхати і тепер проживають у різних куточках України. Своє майбутнє студент хоче пов’язати з кардіологією, тим самим наслідуючи батьковий приклад.

 

Студент четвертого курсу факультету підготовки іноземних громадян Хелдун Альшалабі, який родом із Йорданії, перевівся до ІФНМУ теж із Донецького національного медичного університету ще два роки тому.

 

«Пам’ятаю, тоді в університеті нам порадили негайно переводитися до ВНЗ в якомусь іншому місті, бо хтозна, що буде далі, – пригадує юнак. – Спершу ми з друзями думали, що конфлікт триватиме лише кілька місяців, однак незабаром стало зрозуміло – то не конфлікт, а справжня війна насувається». Студент дотепер пам’ятає моторошні звуки від важкої техніки, що вечорами долинали з боку Донецького аеропорту. 

 

Відтоді начебто й багато часу минуло, однак Хелдун і досі ніяк не може звикнути до крихітного Івано-Франківська. Після масштабного Донецька йому тут трохи тісно. Попри це, юнаку дуже подобається система навчання в ІФНМУ, а найдужче його вразили стосунки між студентами і викладачами та керівництвом вишу.

 

«Спершу мене неабияк здивувало, що кожен охочий студент може без проблем поспілкуватися з деканом чи навіть ректором», – каже Хелдун.

 

Йорданцю також подобається, що в університеті та й у місті загалом часто відбуваються різноманітні святкування. До речі, юнак уже навіть вивчив кілька українських слів та хизується, що має в своєму гардеробі вишиванку.

 

Студентка четвертого курсу медичного факультету Олена Немирська перевелася з Кримського державного медичного університету ім. С.І.Георгієвського. Каже, що ні разу не сумнівалася, чи варто змінювати ВНЗ.

 

«Одного разу жителі Криму заснули в Україні, а прокинулися в Росії, – розповідає дівчина. – Будь-який натяк на належність бодай до чогось українського викликав у більшості населення агресію. Оскільки я розмовляю суржиком, то неодноразово потрапляла в конфліктні ситуації. Згодом зрозуміла, що далі буде тільки гірше».

 

Щойно Олена почала навчатися в ІФНМУ, її настільки здивувало лояльне керівництво вишу, що вона відразу ж зателефонувала мамі, аби розповісти. «За своє життя мені доводилося навчатися в різних ВНЗ та коледжах, – каже Олена, – однак лише в ІФНМУ я побачила, як викладачі, декани і представники ректорату на загальних зборах розповідають студентству про свої здобутки для розвитку вишу. Мало того, ще й запитують пропозиції та зауваження. Я приємно вражена такими демократичними відносинами».  


28.06.2016 407 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

464
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

870
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1891
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3399
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2324 5
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4542

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

702

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

606

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

586

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

608
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10241
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1076
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5116
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

887
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2682
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1094
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

136
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

595
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

521
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

581
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

921 2