Станом на пізній вечір понеділка, голоси за відставку Яценюка були. Готові голосувати в повному складі «Батьківщина», «Самопоміч», БПП (під час засідання фракції тільки 1 депутат проголосував проти і 10 утрималось). Це орієнтовно 175-180 голосів.
Про це в розмові з кореспондентом Фіртки з значив прикарпатський політолог Василь Кедик.
"Швидше за все, бажали голосувати «за» на цей час «Опозиційний блок» та депутатська група «Відродження». Навіть без врахування «радикалів» Ляшка, разом виходить 240-245 голосів, - говорить експерт. Звичайно, всі розуміють, що на кону стоїть багато. Насамперед політична стабільність у країні та доля міжнародних кредитів. Однак, думаю, що інтрига довкола долі прем’єра - Яценюка зберігатиметься".
Політолог впевнений, що зараз накладаються одна на одну кілька переговорних ліній.
"Напевно, вже ведеться збір учасників нової коаліції. При чому тут не важливо досягти саме позначки 226 голосів. Адже за певних умов, Яценюка можуть «злити» майже всі. Тоді сформується досить стабільна нова коаліція за участі більшої частина «Народного фронту», депутати якого хочуть зберегти насиджені парламентські крісла", - переконаний Василь Кедик.
На його думку, дострокових парламентських виборів за такого сценарію не буде.
"На фоні цього половинчасту публічну позицію зайняв Порошенко. На засіданні фракції президентської політсили він не виступив відкрито за відставку уряду Яценюка, однак й не закликав голосувати «проти» розповівши депутатам про ризики та позицію західних партнерів. Тож за будь-якого «урядового сценарію», президенту буде важко здобути якісь електоральні бонуси. Однак він теж уникне можливого удару по власному рейтингу, який протягом останніх місяців й так демонструє тенденційне падіння", - підсумовує політолог.
Нагадаємо, 16 лютого Верховна Рада заслухає звіт Кабміну. 15 лютого депутати почали збирати підписи за відставку чинного складу Кабінету міністрів на чолі з Арсенієм Яценюком.