Важливо юридично зафіксувати, росія — це країна терорист

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона.

Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало, важливо юридично зафіксувати, що росія — це країна терорист, країна спонсор тероризму.

Так, 14 квітня Верховна Рада України проголосувала за визнання росії країною-спонсором тероризму. На початку травня ми разом із колегами звернулись з відповідним проханням про визнання росії країною спонсором тероризму до Сполучених Штатів Америки. 

Визнання якоїсь держави терористичною — це один із найпотужніших та наймасштабніших інструментів у арсеналі США. По-перше, саме поняття «держава-спонсор тероризму» належить до американської юридичної площини, такий статус офіційно означає визнання держави такою, що надають підтримку актам міжнародного тероризму.

По-друге, ухвалення рішення США стане початком тенденції такого ж визнання росії багатьма іншими країнами.


Чому важливо, щоб росію визнали країною-спонсором тероризму?


  • рф буде дипломатично ізольована від цивілізованого світу;
  • це стане остаточною крапкою у її від'єднанні від світової фінансової системи;
  • для будь-якої країни, яка підтримуватиме з росією нормальне економічне співробітництво, запроваджуватимуть санкції. Вести торгові відносини з ними буде, до прикладу, як купувати газ чи нафту в Аль-Каїди;
  • росія ніколи не зможе скинути із себе клеймо держави спонсора-тероризму;
  • це потужний сигнал підтримки для українців, який нам дуже потрібний, щоб закінчити цю війну (перемогти у ній).

Країни спонсори-тероризму підпадають під найважчі санкції. Серед яких заборона на експорт оборонної продукції та товарів подвійного використання, економічні  обмеження. Ця тягне за собою удар по економіці агресора. Наразі в списку таких країн перебувають: Північна Корея, Іран, Сирія, Куба.

Як відомо, рівень життя та економічний розвиток у цих країнах дуже низький. росія заслуговує бути серед них. У мені зараз говорить не злість, а перелік фактів: обстріли цивільних об’єктів, вбивства, катування, ґвалтування, мародерство, створення геноциду на півдні України, використання забороненої зброї. порушення міжнародних правил війни й цей перелік можна продовжувати.

11 серпня Сейм Латвії проголосував за визнання росії державою-спонсором тероризму та призупинив видачу туристичних і в'їзних віз для громадян росії та білорусі. Дякуємо за підтримку та чекаємо на такі ж рішення від інших країн, які сміливі визнати правду.

Складно порахувати скільки росія вбила цивільних українців від початку повномасштабного вторгнення. Свої злочини проти мирних людей окупанти намагаються заховати у братських могилах, спалити у крематоріях.

По супутникових знімках Маріуполя встановили, що після 24 лютого цивільного населення міста загинуло понад 20 тисяч. Точні цифри ми будемо знати після звільнення цих територій. Проте, навіть побачені кадри з могилами жителів Маріуполя біля під’їздів та масовими похованнями не дають сумнівів, що так чинити можуть тільки терористи.

Ми пам’ятаємо звірства російських окупантів на Київщині: Ірпінь, Бучу, Гостомель. Удар по центрі Вінниці та маленьку трирічну Лізу, яка загинула внаслідок нього. Пам’ятаємо, як кожного з нас зсередини ранило знущання з нашого воїна та злочин окупантів в Оленівці.

Хіба цього мало, щоб починати називати речі своїми іменами, говорити правду голосно та нарешті визнати росію державою спонсором-тероризму?!

Починаючи з 24 лютого росія влаштовує «11 вересня» в Україні кожного дня. Хоча перший їхній «великий теракт» був ще у 2014 році. Тоді найманці, які воювали на Сході за підтримки рф, збили пасажирський літак MH17. Внаслідок цього загинули всі пасажири та екіпаж — майже 300 людей.

Зараз рф влаштовує обстріли з майданчика Запорізької атомної електростанції. путін ставить світ під загрозу нової ядерної катастрофи. Від якої постраждають не лише українці. Наслідки від ушкодження найбільшої в Європі АЕС торкнуться Польщі, Туреччини, Іспанії та усіх країн куди занесе радіацію, куди в той момент подує вітер.

Скликання Радбезу ООН росією 11 серпня за звинуваченням того, що Україна веде обстріл АЕС не більше, ніж фарс. Розчарований, що «країна-терорист» досі може мати можливість зібрати найвищий міжнародну інституцію, щоб розіграти перед ними виставу.

З березня Запорізька АЕС заходиться під контролем окупантів. З її території російські солдати ведуть обстріли міст та українських позицій, адже стріляти у відповідь ЗСУ не будуть.

Вбивства, зґвалтування та мародерство, ядерний та зерновий шантаж світу, обстріли ТРЦ, лікарень, пологових будинків. Люди, солдати з гідністю на такі вчинки не здатні. Це злочини терористів, які мають понести покарання.

Кожна їх жертва для нас не +1 у загальній статистиці вбитих українців. Це жива рана, трагедія, яку ми не забудемо. Визнання росії країною-спонсором тероризму — це шанс наблизити покарання для нації-вбивць. Це те, на що заслуговує росія — бути «країною-терористом» в очах всього цивілізованого світу.


16.08.2022 Едуард Прощук 7666
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

524
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1439
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3023
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2070 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4141
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5916

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

367

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

392

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

390

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

520
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

822
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

791
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1078
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

513
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2375
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

830
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1151
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34110 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

373
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

713 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

908
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

678