Важливі речі в горах

 

/data/blog/87245/e77bb33fef85d75ffd307b29d4e460a3.jpg

 

Традиційно наплічник для походу комплектується багатьма складовими, але найбільше місця займають три основні групи:

  1. Туристичне спорядження — на низу рюкзака.
  2. Одяг та взуття — посередині.
  3. Їжа та вода — у верху.

Про інші, але не менш важливі речі читайте в даній статті.

  1. Орієнтування на місцевості. Найважливіше в поході знати куди іти і не заблукати в результаті. Тому ці речі перші в списку: карта, GPS навігатор, компас. Карту краще брати паперову — велику і детальну, а не електронну. В сучасних телефонах та смартфонах часто присутня функція GPS навігатора. Проте, якщо для великих міст це реальна допомога в мандрах, то в горах, де дуже часто відсутня мережа, ця опція часто є недоступною. Компас дуже помічна річ, особливо в погану погоду (дощ і туман), бо частково може допомогти зорієнтуватися в напрямі руху.
  2. Мобільний телефон. Зв’язок з цивілізацією в горах дуже важливий. Завжди повідомляйте куди ви йдете в похід і де знаходитесь в даний момент – це допоможе рятувальникам при пошукових роботах. Якщо з вами сталася біда, то найшвидше вам допоможуть батьки, родичі та друзі в місті, з якими ви зможете зв’язатись. Також, не варто брати в гори дорогі та тендітні телефони.
  3. Ліки. Похід в гори – це значне навантаження та стрес для організму. Тому різноманітні захворювання та пошкодження, на жаль, часті супутники туриста. Детальніше про таку важливу складову, яка збереже ваше здоров’я, читайте в статті – Аптечка для гір.
  4. Розведення багаття. Традиційним джерелом вогню для туриста завжди були сірники та запальничка. Їх звісно ніхто не відмінить і через 100 років. Проте не варто нехтувати благами цивілізації, як наприклад — сухий спирт та пальник (газовий балон). В ідеалі, треба мати всі види видобування вогню – не займає багато місця і не дорого, але сильно виручить вас в горах.
  5. Ліхтар. Якщо ви вже вирішили брати ліхтарик для гір, то не варто економити. Він має бути: якісний, водонепроникний, міцний, яскраво світити в ночі і, звісно, енергозберігаючий. Краще купляти такі речі в спеціалізованих магазинах. Варто мати один маленький ліхтарик на голову, а інший (більший) – для рук. Не забуваємо також про запасний комплект якісних та дорогих  батарейок.
  6. Окуляри. Тут теж не варто економити. Відомо, що на висоті проникнення шкідливого для людини ультрафіолетового сонячного випромінювання набагато сильніше, ніж в низу. Окуляри повинні захищати однаково добре, як від сонця так і від блиску снігу, який часто лежить в горбах навіть літом. Бережіть свої очі!
  7. Ніж. В магазинах є спеціальні ножі для походів – вони полегшені і не такі важкі, як звичайні складні ножі. Будьте обережні – дуже часто в поході люди через необачність ріжуть заміть огірків власні пальці. Увага і зібраність – запорука успішного походу! Якщо ж мандри тривалі, то не буде зайвою маленька сокирка – для розведення багаття і збору м’яких гілок під палатку на каменистому грунті.
  8. Документи. Так як гори Карпати розташовані близько від кордону з країнами-сусідами, то треба в кожен похід брати паспорт. Адже на прикордонних заставах без паспорту можуть і не пропустити далі. Якщо у вас є студентський квиток, теж беріть його із собою в похід  – окрім «ідентифікації особи» матимете часом і знижку в транспорті). Всі документи, гроші та карти слід зберігати у чохлах чи водонепроникаючій обгортці.
  9. Гроші. Часто так буває, що мінлива погода вносить значні корективи у вашу мандрівку. Бувають такі гірські райони, які мають дуже погане автобусне сполучення, а іноді воно взагалі відсутнє. Тому, під час походу доводиться викликати таксі чи інший транспорт, який довезе до потрібного населеного пункту.
  10. Засоби гігієни. Щоб не перетворитися на ведмедя чи цапа під час тривалих мандрів бажано слідкувати за чистотою свого тіла!) Звісно, що таке поняття, як «чистота в горах» буде дуже відносне. Вам стануть в нагоді: мило, зубна щітка та паста, туалетний папір, а також серветки (сухі та вологі).
  11. Фотоапарат. Найкращий спосіб зберегти спогади про чудові краєвиди, а також похвалитися ними перед друзями — це зробити світлини на підкореній вершині! Треба також обов’язково взяти якісний водоізоляційний чохол чи сумку для захисту техніки від дощу, граду чи снігу. Не забудьте перед походом повністю зарядити батарею. Останнім часом, в Україні стали доступні дзеркальні фотоапарати, які роблять якісні знимки. Проте турист із досвідом вам підкаже, що краще брати із собою малу та компактну «мильницю». Це і легше для вашої спини, а також не страшно, якщо вода все-таки проникне крізь захист. До того ж, дорогу техніку можна пошкодити під час падіння або струсів. Звісно кожен робить власний вибір, але гори, — це не місце для дорогої та надчутливої техніки.
  12. Ізоляція речей в наплічнику. В рюкзаку часто зберігаються різні речі, яким не можна поєднуватись чи змішуватись. Для цього треба дуже акуратно та відповідально пакувати його вміст, особливо їжу. Варто використовувати пластикові герметичні лоточки для харчів. В процесі використання поліетиленові кульки дуже часто і швидко рвуться. Тому завжди треба мати в запасі 5-7 пакетів різних розмірів для себе і для ваших друзів в поході.
  13. Мотузка. Завжди в похід беріть певний запас міцної мотузки. Як варіант, можуть підійти кілька довгих шнурівок, які при потребі можна зв’язати в одну. Останнім часом, серед туристів в Україні стають популярні спеціальні браслети на руку. Їх плетуть власноруч з парашутної стропи «паракорду» або дешевшого, але не такого міцного синтетичного шнура. Кріпиться мотузка звичайною пластмасовою застібкою, яка продається у магазинах швейної фурнітури. При потребі, такий браслет можна легко і швидко розпустити і отримати до 3-4 метрів якісної мотузки. Окрім ефектного вигляду на руці, — такий моток шнура буде завжди з вами і не забудеться при зборах.

 

Тарас Пасимок


21.09.2015 1797 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

602
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1533
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3111
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2124 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4225
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5980

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

443

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

438

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

423

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

529
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10058
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

876
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

837
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

575
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2434
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

871
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1199
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34165 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

310
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

419
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

761 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

944