Верховна Рада посилила покарання за домашнє насильство. Відомо, як допомагають постраждалим в Івано-Франківську

1 липня, Верховна Рада підтримала законопроєкт, який посилює адміністративну відповідальність за домашнє насильство. Для набуття законом чинності його ще має підписати президент.

Відповідний закон підтримали 336 народних депутатів, передає Фіртка.

Нововведення передбачає, що за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі відповідатимуть також поліціянти, військовослужбовці та інші люди, на яких поширюється дія дисциплінарних статутів. Додамо, що раніше виникали труднощі з притягненням до відповідальності за домашнє насильство військовозобов'язаних, адже це не є порушенням, пов'язаним зі службою.

Окрім того, зріс розмір штрафу за таке порушення. Він становитиме від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-680 гривень). Також тепер передбачені громадські роботи на строком від 40-ка до 60-ти годин, або адміністративний арешт на строк до 15-ти діб.

Додамо, що початкова редакція законопроєкту передбачала запровадження суспільно корисних робіт як покарання за домашнє насильство. Проте, до другого читання ця норма не була включена.


Водночас в Івано-Франківську існує притулок для постраждалих від домашнього насильства. Він працює на базі будинку нічного перебування. Раніше в цьому закладі вже були кризові кімнати для тих, хто постраждав від домашнього насильства. Постраждалі можуть перебувати тут близько трьох місяців. 

Також в Івано-Франківську продовжує свою роботу мобільна група з реагування на факти вчинення домашнього насильства. Вони виїжджають на всі виклики, пов’язані з домашнім насильством, що надходять на лінію "102" та надають всю необхідну допомогу сім‘ям на місці. Крім того, мобільна група працює не тільки за наявними викликами, але й перевіряє ті сім‘ї, де вже були випадки вчинення насильства.

Загалом від початку 2021 року правоохоронці мобільної групи відреагували на 504 звернення від громадян про факти вчинення відносно них домашнього насильства. Більшість з цих повідомлень подали жінки, зокрема 164 заяви, чоловіки звертались 22 рази, а неповнолітні – 15.

читайте також: Мене били за кожну дрібничку і я сприймала це як належне, – історія жертви домашнього насильства

До адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування притягнули 108 правопорушників, винесли 139 термінових заборонних приписів домашнім кривдникам та розпочали три кримінальних провадження.

Додамо, що від початку карантину кількість випадків домашнього насильства значно зросла. Правоохоронці закликають не замовчувати про такі випадки.

"Обов'язково звертайтеся за допомогою. Якщо ви стали жертвою домашнього насильства або вам відома інформація про особу, відносно якої вчиняється насильство, не зволікайте, а інформуйте поліцію за номером "102", - наголошують у поліції.

Як повідомляли раніше, нині законодавство серед видів покарання за домашнє насильство передбачає адмінарешт строком до семи діб.

Довідково: з 2018 року в державі діє Закон України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», однак більшість з положень цього законодавчого акту набули чинності з січня 2019 року.

Куди звернутись за допомогою:


Читайте також:

До п'яти років позбавлення волі: франківця засудили за домашнє насильство

Підпалив будинок колишньої співмешканки: на Прикарпатті судитимуть чоловіка

За домашнє насильство над матір'ю калушанину присудили пів року арешту

В Івано-Франківську зросла кількість випадків насилля у родинах


03.07.2021 3806
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

577
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1511
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3085
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2105 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4206
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5968

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

432

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

428

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

413

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

527
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10045
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

862
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

827
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

560
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2423
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

859
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1188
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34146 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

278
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

411
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

750 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

936