Вибори вибрали...

 

Виборча кампанія закінчилася, мешканці Івано-Франківщини зітхнули з полегшенням, кандидати і штаби підбили підсумки і зробили висновки, а Центральна виборча комісія підрахувала виборчі протоколи.

 

Експерти, політологи та спостерігачі зійшлися в одному – це найбрудніша виборча кампанія з часів Помаранчевої революції. Кандидати і штаби продукували гори чорного піару – підроблені агітки, копроментуючі фотографії, зіпсовані рекламні площі.

 

Разом з цим, на Прикарпатті вибори пройшли доволі мляво. «Вибори пройшли доволі в'яло, хоч і без ексцесів. Були випадки, схожі на каруселі, фотографували бюлетені, члени ДВК забували ставити штампи «вибув», - каже Юрій Лисюк, голова Комітету виборців України в Івано-Франківській області. – Станом на завершення виборів ми зрозуміли, що чим більше чорного піару, тим більше він працював у зворотньому напрямку. Не було суто політичної боротьби, не було боротьби програм, не було дебатів. Зате було багато болота».

 

Вибори критикує і місія спостерігачів ОБСЄ. Про це заявила віце-президент ПА ОБСЄ Вальбурга Габсбурґ Дуглас. «У нашій спільній заяві ми можемо стверджувати, що вибори характеризувалися браком вільних умов для учасників виборів, зловживанням адмінресурсом, браком збалансованого висвітлення у ЗМІ», - зазначила вона. За її словами, «деякі аспекти передвиборчого періоду стали  кроком назад в порівнянні з останніми виборами».

 

Розглядаючи результати виборів на Івано-Фраківщині, можемо говорити про певну прогнозованість. Уже за місяць до кінця виборчої кампанії в одномандатних виборчих округах з’явилися свої лідери. А інформація з ЦВК з результатами голосування лише підтвердила прогнози. Одразу підкреслимо, що оприлюднені результати не ж кінцевими, адже ЦВК опрацювала майже 90% протоклів. Але дані зміняться лише на рівні десятих відсотка.

 

Так, в окрузі №83 до якого входить Івано-Франківськ основна боротьба велася між керівником гірськолижного курорту «Буковель», самовисуванцем Олександром Шевченком та головою Івано-Франківської обласної ради, головою місцевої «Свободи» Олександром Сичем. Згідно оприлюдненої інформації від ЦВК, впевнену перемогу отримує Олександр Сич – 55,49%. Його основний конкурент Олександр Шевченко набирає 30%. Кандидат від партії УДАР Володимир Чорноус отримав 9%.

 

В окрузі №84 з центром в місті Тисмениця основними конкурентами були діючий нардеп Микола Круць та кандидат від об’єднаної опозиції Володимир Купчак. Згідно результатів ЦВК, перемогу здобув «опозиціонер» Володимир Купчак – в нього повірило 47,36% виборців. Микола Круць більш ніж вдвоє відстає від конкурента – 19,56%. Третім на окрузі став кандидат від УДАРу Володимир Гергелюк, який набрав 8,8%.

 

 

В Калуському виборчому окрузі №85 попри те, що міський голова Калуша виступив у підтримку «регіонала» Валерія Келестина, перемогу здобув також кандидат від об’єднаної опозиції Ольга Сікора. «Опозиціонер» впевнено набрала 53,4%. Кандидат від партії «УДАР» Олег Нижник здобув друге місце - 16.4%. «Регіонал» Валерій Келестин став третім із результатом 15,43%.

 

 

В окрузі №86 з центром в місті Долина основними конкурентами були самовисуванець Володимир Грабовецький та кандидат від об’єднаної опозиції, голова Рожнятівської районної ради Анатолій Дирів. Єдиний і узгоджений кандидат від опозиції Анатолій Дирів здобув перемогу, взявши 29,6% голосів виборців. Несподіванкою стало, що друге місце в окрузі «вирвав» кандидат від УДАРу Тарас Парфан – 15%. Самовисунець Володимир Грабовецький зайняв треті місце з результатом 13,7%.

 

В Надвірнянському виборчому окрузі №87 результат виявився прогнозованим – перемогу здобуває самовисуванець Юрій Дерев’янко. Йому довірили мандат депутата 42,6% виборців. «Дихає в спину» переможцю кандидат від об’єднаної опозиції, головний лікар Солотвинської лікарні Манолій Піцуряк – 37%. Кандидат від УДАРу, міський голова Яремче отримує третє місце з результатом 11,13%.

 

 

Коломийський виборчий округ став несподіванкою як і для виборців, так і для кандидатів. Перемогу на даному окрузі пророчили само висуванцю Богдану Гдичинському. Проте Гдичинський зайняв лише третє місце, здобувши 23%. Лідером голосування став таки Доній Доній – 43,8%. Друге місце взяв кандидат від опозиції Олександр Левицький – 27%.

 

 

 

 

На Снятинському виборчому окрузі №89 впевнену перемогу здобув заступник голови обласної ради, кандидат від об’єднаної опозиції Василь Гладій – 47,5%. Екс-губернатор Івано-Франківщини, висуванець від УДАРу Микола Палійчук набрав 24,8% голосів. Голова Івано-Франківського обласного осередку Партії регіонів, який ішов шляхом самовисування Василь Чуднов взяв третє місце з результатом 15,9%.

 

 

Щодо голосування за партійні списки, то лідером симпатій мешканців Івано-Франківщини стало об’єднання опозиції «За Батьківщину», яке отримало майже 40% довіри виборців. В парламент ввійдуть Дмитро Шлемко і Володимир Шкварилюк, відповідно лідери обласних «Батьківщини» і «Фронту змін».

 

Другою за кількістю голосів стало ВО «Свобода» - 33%. До парламенту ввійде секретар Івано-Франківської міськради Руслан Марцінків. «УДАР» на Прикарпатті отримує третє місце – 15% голосів виборців і проводить до ВРУ голову обласного осередку партії Романа Чернегу.

 

«Партія регіонів» на Івано-Франківщині» за рівнем симпатії виборців обійшла «Нашу Україну» - 5,24% проти 3,1% відповідно.


30.10.2012 1118 4
Коментарі (4)

учень 2012.10.31, 20:44
Кость Бондаренко політолог Якщо раніше за «Свободу» голосували, головним чином, малоосвічені і люди з низьким рівнем достатку, то зараз за неї голосувало чимало людей, які належать до середнього класу. ВИХОДИТЬ ЗІ СЛІВ ЦЬОГО КОСТЯ ПРИНАЙМИ 25% НА ПРИКАРПАТТІ МАЛОСВІЧЕНІ (ТОБТО ПО КИЇВСЬКИХ МІРКАХ "ТУПІ СЕЛЮКИ") А СЕРЕДНІЙ КЛАС ЗА СЛОВАМИ ТИГІПКА ЦЕ ЛЮДИ З ДОХОДОМ СІМ"Ї НЕ МЕНШЕ 6000грн. НА МІСЯЦЬ А ТЕПЕР ПОРАХУТЕ СВОЇ ДОХОДИ І ВЗНАЄТЕ ДО КОГО ВИ НАЛЕЖИТЕ.
Petro 2012.11.01, 09:33
швидко ж забули про нещодавній корупційний скандал у Франківську. Голову даю на відсіч, що голодранці із "Свободи", попри голосні патріотичні заяви, і надалі використовуватимуть здобуту перевагу в місцевих органах влади, радах різних рівнів для гарячкового «хапання» де тільки можна. Побачите
мешканка 2012.11.01, 13:46
за свободу проголосували як за силу,що може протидіяти злочинній владі на місцях і в Украіні.Наше завдання,не допускати зловживання окремими іі представниками,викривати і карати тих ,хто поліз в депутати для власного збагачення і зрадив виборців.Так,свободівці далеко не святі,але кримінальні діі сьогодняшніх можновладців і іх оточення,беспрецедентна корупція чиновників і правоохоронців на місцях,вимагає від нас певних протидій цьому свавіллю.
Анничка з Коломиї 2012.11.03, 19:01
В Коломиї не дали проголосувати пенсіонерам, яких записали на голосування вдома, через відсутність медичних довідок, про які люди похилого віку, які не здатні пересуватись через високий тиск чи болі суглобів, не були попереджені. Вважаю, що це задумана акція, тому що старші люди не можуть вижити на пенсію, крім того вони є найсвідомішою частиною виборців, бо пережили страшне життя при всіх режимах, і знали за кого голосувати. Це легко перевірити за відсутністю їх підписів у списках або підкинутими бюлетенями та підробленими підписами.
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

617
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1545
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3120
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2130 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4235
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6003

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

455

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

444

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

426

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

529
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10069
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

882
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

842
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

581
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2444
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

878
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1207
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34169 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

324
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

427
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

768 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

950