Відомі іванофранківці поділилися спогадами про свої шкільні роки

 

Пригадую свої шкільні роки — була ще тим шибеником з косичками — завжди в синцях, всюди мене багато, мабуть, батьки втомлювались мене заспокоювати. Але ті часи засіли в душу приємними спогадами, які з часом все старанніше бережеш та щоразу пригадуєш з теплою посмішкою. От і ми вирішили дізнатись, що найбільше запам'яталось нашим іванофранківцям зі шкільних років.

Фото: Жанна Шевченко з сім'єю

Жанна Шевченко:

«Крім навчання є перерви,  де можна було трішки відірватись».:)

Олег Андрухів:

Фото: Олег Андрухів
Олег Андрухів
Фото: Олег Андрухів
Олег Андрухів
Фото:Олег Андрухів
Олег Андрухів

«О, пригадується шкільна любов!!! І не одна. Я й досі спілкуюся зі своїми однокласниками  і з тими дівчатами, до яких мав почуття! Зараз, звісно ж, тих почуттів давно немає, але мені приємно знати що у них все добре!!! Ну а їм, в свою чергу, що й у мене. Дякую долі, що я маю друзів з якими познайомився ще у школі !»

Юлія Єрковіч:

Фото:Юлія Єрковіч
Юлія Єрковіч
Фото:Юлія Єрковіч
Юлія Єрковіч
Фото:Юлія Єрковіч
Юлія Єрковіч

«Мої спогади про школу, як і про університет, дуже хороші — завжди намагаюсь забувати погане. Моєї школи вже немає — вчилась я в 9-тій школі. Ученицею я була дуже хорошою, хоча постійно мала зауваження за поведінку — мене завжди всюди було багато, як і зараз». :)

Оксана Чиж:

Фото:Оксана Чиж
Оксана Чиж

«Дуже яскраво пам’ятаю свій випускний у початковій школі: дівчатка були у вишуканих сукнях, хлопчики у краватках. Ми розпочали вечір вальсом, а саме святкування проходило за вечерею у ресторанчику в парку.  Але діти є діти… Поблизу була велика гірка і лісок з купою шишок. І такий елегантний випускний завершився для всіх — війною шишками! Ми ними кидалися до пізнього вечора, гарненькі плаття були порвані та брудні, усі ми мокрі, але дуже щасливі.:) Інколи дітям для справжнього щастя потрібно всього  лиш гору з шишками, а не ресторани».

Лілія Шершун:

Фото:Лілія Шершун
Лілія Шершун

«В школі я займалась творчістю та брала уасть у художній самодіяльності. Найпозитивніший спогад — кожного року в нас в школі обирали “Королеву Школи” і одного разу — нею стала я. Моєму щастю не було меж…. А от найнеприємніший спогад — я отримала 2 з фізики у 8 класі, за те що забула зошит з домашнім завданням. Це була перша моя двійка, яка запам’яталася назавжди. І для мене, як для всіх, яскравим спогадом став випускний, до якого старанно готувалась».

Мар’яна Вершиніна:

Фото: Мар'яна Вершиніна с синочком
Мар’яна Вершиніна с синочком

«Найважливіше це друзі і вчителі. У моєму шкільному житті важливу роль відіграла вчителька (класний керівник у ліцейному класі) Габорак Валентина Іванівна. Вона привила мені любов до читання… Я навіть написала кілька віршів.:) Я ще й співала в ансамблі, хорі  та грала волейбол — була дуже активною та цікавилась усім. Шкільні часи пройшли весело та цікаво»

Тетяна Муравйова:

Фото:Тетяна Муравйова
Тетяна Муравйова

«Коли я згадую свою школу, то перше, що мені приходить на думку — це білі банти, як хмаринки, білосніжні підколінки, які трохи прикривають розбиті коліна (бо літо пройшло весело) та букети осінніх айстр та жоржин. Від тих споминів стає тепло на душі.:) Ось, усміхається мені сусід Ромчик і ніяковіє від моєї усмішки у відповідь — це тепер я вже знаю, що я йому подобалася ще в першому класі. А з задньої парти частенько мої друзі Женя і Толік, наші класні бешкетники, жбурляли нам у спини паперові кульки. Поряд зі мною  завжди була моя найкраща подружка Юля — в першому класі ми ще цього не знали, саме почали знайомитись ближче. Пригадуючи школу, одразу ніби бачу, як в клас заходить моя перша вчителька — Клавдія Федорівна, вона ще вчила мою маму. Досі пам’ятаю її теплі очі, які завжди дивились ласкаво на нас. Зараз ці спогади далекі, але кожного, навіть найзавзятішого двієшника, вони зігрівають.  Бо школа — це дитинство, перша дружба і перше кохання, це життя».

Оксана Островська:

Фото: Оксана Островська та донечка
Оксана Островська та донечка

«Мої шкільні роки були дуже насиченими. Окрім стандартної програми уроків я займалась й у секції баскетболу, волейболу, танцювальній школі, була старостою класу, працювали в мистецькій майстерні, але найбільше я любила школу за те, що можна було бешкетувати. Враховуючи моє відмінне навчання та гарну поведінку — вчителі не могли й подумати, яка я насправді шибениця. Завжди підбивала однокласників на якісь неймовірні пригоди…

Найбільше запам’ятався туристичний зліт у 9 класі. Ми на вихідні з палатками виїхали на берег озера, з одного боку суцільний ліс, з іншого — дзеркальна поверхня води. Тоді вперше ми не спали дві доби. Всі довго шуміли перед сном і врешті -решт наші вчителі не витримали і запросили всіх до багаття. Ніколи не забуду той смачнючий чай з цілющих трав, пісні та світанок! Таких світанків я більше не зустрічала ніде! Два дні змагань, активного спорту і жодної втоми! Відтоді у мене надзвичайна любов до природи, активного відпочинку, бажання знову й знову проживати неповторні світанки! Дуже хочу передати цю любов своїй донечці, яка вже у 5-му класі і вже скоро, сподіваюсь, ми з батьками поведемо й своїх дітлахів в похід!»

Ігор Крицак:

Фото:Ігор Крицак
Ігор Крицак
Фото: Ігор Крицак
Ігор Крицак

«Найяскравіший спогад — як я втратив свідомість після того, як мені «вліпили» укольчик на реакцію Манту. Я тоді добряче «поцілував» підлогу рідної школи.:) Ну і випускний вечір звичайно. Було дуже весело. Уроки ДПЮ, фізкультура — взагалі сумую за школою, там таке безтурботне і веселе життя було. Якщо б можна було повернутися ненадовго  в той час — я б з задоволенням».

 

Версаль


02.09.2015 2244 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

182
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

785
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1780
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3330
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2263 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4461

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

621

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

550

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

540

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

576
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10175
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1013
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4588
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

806
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2605
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1022
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34271 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

461
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

530
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

872 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1090