Відпочинок в Україні: де найчистіші озера, як дістатись та ціни

Туристична слава в село прийшла завдяки озерам – їх тут 3 Чорне, Бірюзове та Блакитне. Назви відповідно до кольору води. Це місце називають Чернігівськими мальдівами.

В покинутих кар’єрах і виникли озера, ще 40 років тому, але перші туристи потягнулися нещодавно. Тут навіть у дощову погоду намети стоять у кілька рядів. Окрім садиб, де пропонують відпочинок від 100 грн за добу з людини – на березі озера з’явилася ще й база відпочинку із всіма зручностями.

Номер на 4-х, з міні кухнею, терасою та виходом до озера обійдеться у 700 грн. Найдешевший варіант – 300 грн за два ліжка у маленькому будинку. З розваг надувна гірка, катамарани, каяки та ось такий сап- дошка з веслом, це коштує 70 грн.

І є тут ще одне спільне з усіма островами тут не ловить жодний український мобільний оператор. Пролетіти на тролеї з одного берега на інший коштує 70 грн.

Узбережжя Блакитного озера повністю орендується, з одного боку бази, з іншого планують залишити кемпінговий відпочинок, тільки вже обладнати територію зручностями та встановити плату за проїзд– 25 грн з машини.

Комплексний обід у кафе на озері обійдеться у 100 грн – шашлик від 50 грн за 100 грам. Окрім екскурсії до місцевого гончара тут ще пропонують відвідати відреставровану садибу Софії Руссової – міністра освіти часів Української народної республіки. Вона створила перший буквар.

Інфраструктура тут тільки почала розвиватися. Подекуди залишився комфорт по-радянськи. Тому якщо навіть гуляти на широку ногу, витратити можна не більше 1 тис грн за день.

Далі ми прямуємо до озера Біле , що на Рівненщині. Дорога закінчилася тільки но ми звернули з варшавської траси. Останні 40 км до озера – найнебезпечніша ділянка. Не зашити у ямах колеса та не розбити голову підстрибуючи на вибоїнах – задача не проста.

Біле озеро прославилося. Все через унікальний склад води – у ній є гліцерин , який пом’якшує шкіру. У радянський час тут збудували здравницю і ні, це не архівні кадри – база відпочинку і досі виглядає так само як і півстоліття тому: такі ж написи, і майже такий же сервіс – всі зручності на вулиці.

Такий номер на сторонню особу коштує 140 грн. Вся територія – наче машина часу, відчуття немов потрапив до дитячого табору, ось у їдальні меню – все розписане до грама. А на центральному столі, як і годиться, контрольна порція.

Триразове харчування тут обійдеться у 180 грн. На території підприємці пропонують перекусити хотдогами та шаурмою, поруч – кафе із пловом та шашликом. Окрім охочих омолодитися, сюди ще заїжджають грибники. У сезон, як кажуть, гриби тут косити можна.

А ще прижїджають рибалки – адже ловити рибу на білому озері можна безкоштовно. Відпочинок тут обійдеться не більше 500 грн за особу на добу , але місцеві кажуть, що деякі туристи умудряються навіть заробити тут. Збирають ягоди, гриби чи ловлять рибу, а потім все це продають.

У селах довкола Шацьких озер на Волині приймати туристів вже звикли і заслужено називають себе меккою озерного відпочинку в Україні. Де поселитися і за скільки – це вже на ваш вибір, є все від євростандарту до житла класу економу.

На курорт їхали раніше тільки українці. Але останніми роками потягнулися і іноземні туристи. Ось і німці придивляються, що ж цікавого на Шацьких озерах.

Тут в сезон кажуть не проштовхнутися, і спустошити гаманець можна не менше ніж на морських курортах. Але якщо хочете зекономити, або втекти від натовпу туристів, то в кількох кілометрах від Світязя є цілий каскад точно таких же чистих озер, але без галасу.

willbeua.com


18.08.2018 3540
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

573
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1505
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3072
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2101 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4198
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5958

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

427

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

423

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

409

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

525
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

859
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

823
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1104
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

556
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2419
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

855
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1182
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34142 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

406
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

748 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

933
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

713