Відродимо професійний футбол на Прикарпатті разом

 

http://sport.if.ua/news_images/2014/05/20/3A693images%20(5).jpg

 

20-21 травня – сумні дати в історії Івано-Франківського футболу. В ці дні в 2012 році свої останні матчі на професійному рівні провели «Енергетик» та «Прикарпаття» відповідно.

 

Минулого року я написав матеріал "Роковини по Прикарпатському футболу", який був наскрізь пронизаний ностальгією, жалем та спогадами. Можливо це одна з причин чому за рік в даному питанні так нічого і не змінилося. Психологи кажуть, що негативні емоції треба проганяти геть, заміщуючи їх позитивом. Тому цього року я вирішив відмовитися від «пошуків втраченого» і шукати позитив в тому, що є на даний момент. Так само відмовлюся в даному матеріалі від критики будь-кого з винуватців зникнення професійного футболу в області та зосереджуся на тому, щоб можна і треба зробити для реалізації кінцевої мети. 

  1. На сьогоднішній день реальним шансом повернути інтерес до великого футболу в області – це створити збірну Івано-Франківщини,яка б представляла наш край у відборі до Кубку Регіонів УЄФА 2014/2015. Відбірковий етап  цих змагань пройде  в липні місяці цього року. До участі в турнірі допускаються команди сформовані виключно з футболістів, які ніколи раніше не мали професійних контрактів. Незважаючи на те, що роботу ІФФФ не критикує тільки лінивий я б все-таки доручив саме цій організації сформувати збірну області та призначити головного тренера. ІФФФ має всі адміністративні та методичні можливості реалізувати цей проект, адже навіть в регламенті Чемпіонату області 2014 прописано, що футболісти зобов’язані прибути в розташування збірної області, в іншому випадку на них можуть бути накладені дисциплінарні санкції. Єдине, що не має федерація – це фінансів для реалізації даного проекту. А проект терміновий, бо на дворі вже кінець травня. Тому пропоную, якщо не знайдуться добродії,які з патріотичних чи інших мотивів візьмуться за фінансування збірної, збирати необхідні кошти з миру по нитці. За моїми підрахунками на проведення зборів, купівлю форми та інвентаря, переїзд, харчування та проживання гравців необхідно 75 000 – 100 000 гривень.  Я особисто готовий внести 10%від цієї суми,якщо знайдуть люди,які дадуть решту. Кошти можна збирати, як благодійний внесок на рахунок тої ж Федерації чи створити окремий рахунок на який всі бажаючі могли б ставити кошти з приміткою « Благодійний внесок на збірну Івано-Франківської області з футбол» .
  2. Впевнений, що збірна області все-таки буде сформована і виступить у відбірковому турнір до Кубку Регіонів УЄФА. При певних обставинах цей відбір можна було б навіть провести на теренах Івано-Франківщини, адже липень – це місця, коли чемпіонат області не проводиться, тому ці змагання можуть викликати жвавий інтерес серед вболівальників. У разі успішного виступу нашої збірної на неї буде чекати виступ у європейському відборі до фінальної частини турніру. За жеребкуванням суперником команди, яка представлятиме Україну стануть представники Молдови, Північної Ірландії та Іспанії. Сам турнір пройде в кінці вересня у Молдові. На даному етапі всі витрати покриваються УЄФА.
  3. Незважаючи на результат, який би збірна нашої області не показала на всеукраїнському відборі сам факт її створення вже можна буде вважати позитивним моментом. Але на цьому не слід зупинятися. Цю команду чи клуб на основі якого вона базуватиметься можна заявити для участі в Кубку України серед аматорів сезону 2014/2015, який стартуватиме в серпні. Вдалий виступ у цих змаганнях дозволить прийняти участь в Кубку України серед професіоналів вже з сезону 2015/2016. При умові, що колектив вже буде забезпечений формою та інвентарем витрати для участі у цих змаганнях будуть складатися з обов’язкового внеску в розмірі 2 500 грн. за кожен етап, транспортних витрат та мотивації для гравців у разі успішного виступу команди. Загалом один етап буде обходитися в 10-15 тисяч грн.
  4. Якщо футбольна спільнота  Івано-Франкіщини буде бачити, що колектив сформований на основі збірної області є конкурентоздатним - можна вести мову про участь цієї команди у змаганнях 2 ліги сезону 2015/2016 років.  Для цього потрібно до кінця листопада 2014 року подати заявку в ПФЛ та ФФУ про проходження атестації для участі у професійних змаганнях. Ця процедура триває з січня по травень, коли відповідний Комітет з проведення змагань і видає атестат, що дозволяє клубу брати участь у змаганнях під егідою ПФЛ.
  5. Для того, щоб гідно підготуватися до участі у змаганнях серед професіоналів новоствореному колективу можна буде прийняти участь в Чемпіонаті України серед аматорів сезону 2015/2016 років. Груповий етап змагань триває з квітня по липень, що дасть змогу підійти в належному тонусі до участі в професійних змаганнях.
  6. Важливим аспектом для участі будь-якої команди у змаганнях серед професіоналів є   підготовка домашнього стадіону. Вимоги, які на даний момент висуваються до спортивних споруд  досить високі і щоб їм відповідати потрібно прикласти дуже багато зусиль. Питання на якому стадіоні грати потребує досконального аналізу спеціалістів, том що стан головної спортивної арени області  - стадіону «Рух» досить плачевний. Стадіон потребує ремонту і то негайно, а на це потрібні значні кошти. Питання в тому чи доцільно їх витрачати саме на цей об’єкт.
  7.   І найголовніше – футбол вищих досягнень в області потрібно починати відроджувати вже сьогодні. Люди,які справді люблять гру мільйонів розуміють, що це не іграшка і є певні терміни, коли наприклад потрібно проходити атестацію. А розмахувати в липні руками про те, що нам не видали атестат в травні – це верх непрофесіоналізму. Як ведучий програми «Футбольні діалоги»  та модератор «Ініціативної групи з відродження професійного футболу на Прикарпатті» я  готовий надати можливість всім зацікавленим сторонам публічно висловити свою думку по даному питанню.  Кожен від кого це залежить  і хто може допомогти зрушити дану проблему з мертвої точки ( я маю на увазі чиновників, депутатів, бізнесменів, меценатів тай простих любителів футболу) повинен задати собі одне просте запитання: «Якщо не я – то хто?» А відповідь на нього – це і є той лакмусовий папірець чи справді Ви любите футбол та рідний край…

Олександр Дем'янчук, sport.if.ua


20.05.2014 917 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

685
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1616
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3210
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2170 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4293
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6074

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

517

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

478

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

469

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

552
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10108
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

927
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

877
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

652
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2502
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

914
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1244
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34197 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

391
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

462
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

813 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

982