Вільне від зла

Вічність має безліч облич. Одне з них кожний з нас може побачити після заходу Сонця. Я люблю дивитися на зоряне небо, впізнавати сузір’я і вкраплені у їхнє срібне плетиво кольорові світляки планет. Є сузір’я, котрі мені просто подобаються. До прикладу, зоряний Лебідь. Але є одне, споглядання якого примирює мене з цим шалапутним світом. Це сузір’я Оріона, Небесного Мисливця.

сузір’я Оріона, Небесного МисливцяВоно протегує тим, хто ходить на полювання. З давніх давен його називали Меченосцем, Менелватаром і Зоряним Воїном. Оріон сходив на свій небесний спостережний пункт у листопаді, коли в племен континентальної півночі починалися великі полювання. Він чатував там до кінця квітня. На своїх святкових поясах прадавні мисливці розміщували три кришталеві кульки – знак Поясу Оріона – і одну рубінову. Остання символізувала гігантську зірку Бетельгейзе – червоне Око Меченосця. До Ока молились, щоби небо зняло гріх за вбивство невинних звірів.

Алхіміки, розенкройцери і кабалісти склали низку легенд про невсипне Око. В цих легендах велетенське пурпурове світило виступало то у ролі брами у янгольські світи, то в якості небесного протектора таємничого перетворення свинцю на золото. За переконаннями шукачів філософського каменю, в мить такого перетворення «перехідна суміш Аль-Келебу» мала обов’язково перебувати під святими червоними променями Бетельгейзе.

Легенда червоної зірки змусила американських фантастів ХХ століття (зокрема, знаменитого Гарі Гарісона, автора безкінечних пригод Сталевого Щура) розташувати на її орбіті столичну планету майбутньої Галактичної Імперії. Масонські звіздарі визначили провідну роль Оріону в інший спосіб. Для них це сузір’я завжди символізувало перемогу Світлих сил над тими демонічними повстанцями всесвіту, котрі згадані у знаменитому уривку з 14-ої глави Книги пророка Ісайї. Бунтівні янголи піднялись проти Творця у віддалених і темних безоднях Космосу. Століття за століттями їх армії просувались до Білих зірок, де палав незримий вогонь Благодаті. Жах передував їм, зло і знищення панували там, де демони встановлювали свою владу. Саме в Поясі Оріону цей наступ було зупинено.

Католицький містик отець Де Фіріо також стверджував, що вирішальна битва між арміями Люцифера і Архангела Михаїла відбулася на планетних системах Оріона. Легіони янголів атакували чорне вояцтво і перемогли. Битва, згідно Де Фіріо, тривала тридцять три роки. На планеті Аррол, що обертається навколо блакитного Рігеля (Бети Оріона), Архангел Михаїл і ангели Вараїл та Канаїніл знищили незмірно могутнього демона Морадо, командира сатанинської гвардії й невдовзі полонили самого Люцифера, який ховався в неприступних вогняних підземеллях Арролу. В битві загинуло 6000 повсталих Чорних янголів. Їхні безсмертні монади було скинуто в надра Рігеля, який таким чином став першим в галактичній історії пеклом. З того часу й на всі віки Оріон, за твердженням Де Фіріо, став ніби пам’ятником цій перемозі Творця над невдячним і збунтованим творінням.

Духовидець середини минулого століття Даниїл Андреєв присвятив Оріону частину свого містичного одкровення «Роза Миру»: «Оріон – система брамфатур (духовних структур) велетенської сили. Вони повністю звільнені від демонічної сутності. Ця система грає в житті Галактики колосальну роль. Зрозуміло, що перелік десяти рівнів, з яких складається ця сакуала (трансцендентна ієрархія), не зможе, завдяки своїй вбогості, подарувати читачеві нічого, окрім розчарування. Але я знаю – може бути, що навіть ці сухі назви колись то стануть при нагоді: Юмаройя, Одгіана, Рамн, Вуальра, Лігея, Фіанна, Ерамо, Веатнор, Заоліта, Натоліс».

Астрономи кажуть, що Бетельгейзе скоро вибухне. Великі телескопи, споруджені в Чилі і на Тенерифі дозволили побачити гігантські «пухирі», які спливають на поверхню червоного гіганта. Якщо пронози справдяться, на земному небі спалахне суперзірка яскравіша за Сонце і на кілька місяців ми залишимось без нічної темряви. Так воно чи ні, невдовзі побачимо.

...Нарозвидні знову виходимо на полювання. Над південно-західним обрієм палає Око Небесного Мисливця. Світло від нього йде до Землі триста десять років. Рігель, Гамма і Тета Оріона втричі віддаленіші від нашого світу. Світло стає старим і стомленим, досягаючи наших очей. Але мене тішить думка, що воно, це святе світло, народилося на поверхнях зірок, недосяжних для зла і ворожої темряви. Що воно пробігло сто парсеків для того, щоби втішити мешканців планети, на якій війна між добром і злом ще триває.


23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

544
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1472
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3046
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2081 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4159
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5932

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

386

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

406

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

398

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

839
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

801
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1087
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

530
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2400
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

841
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1164
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34122 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

389
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

727 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

918
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

690