Вимога часу: чому важливо підтримувати незалежні медіа під час війни

Підтримувати якісні медіа — вимога часу, адже це сприяє позитивним змінам в країні.

Особливо важливо це сьогодні, в часи повномасштабної війни, коли на арену також вступає війна інформаційна. Безперечно, російська пропаганда вкрай небезпечна. Вона, поширюючи фейки, розсіює паніку серед українців.

Відтак, українські медіа є ключовими гравцями у формуванні громадської свідомості та забезпеченні доступу до достовірної інформації.

Щодня українці споживають чималу кількість інформації з традиційних та соціальних медіа, а тому якісна робота журналістів вкрай необхідна для адекватного сприйняття дійсності. Важливо не дати ворогу сіяти паніку всередині нас.

Разом з тим, через війну фінансовий стан медіа різко погіршився. Зокрема, якщо у 2021 році ринок реклами в Україні стрімко зростав та досягнув рекордних 31 мільярда гривень, порівняно з попередніми 24,5 мільярда гривень, то вже після початку повномасштабного російського вторгнення майже вся рекламна індустрія в Україні зупинилася. 

Такі дані наводив генеральний директор Всеукраїнської рекламної коаліції Максим Лазебник у щорічному звіті, опублікованому на офіційному сайті ВРК. 

З його слів, рекламний медіаринок України у 2022 році загалом втратив близько двох третин свого обсягу у гривні, без урахування інфляційних процесів.

«За оцінками Української Асоціації Медіа Бізнесу (УАМБ) з початком повномасштабних військових дій на території України ринок реклами у пресі впав до 0.

Починаючи з травня 2022 року, рекламодавці почали обережно повертатися, і за літо обсяги розміщень вийшли на рівень 25-30% до обсягів довоєнного, 2021 року.

Ситуація виглядає кращою для національних медіа, і гіршою ― для місцевих та спеціалізованих», ― йдеться в звіті.

У 2023 році ситуація на рекламному ринку покращилась, втім виклики для медіа, які повинні адаптуватися до нових реалій та знаходити стратегії задля збереження стійкості та виживання в умовах війни, залишаються.

Як розвиватиметься рекламний ринок протягом 2024 року і як його учасникам залишитися на плаву, достеменно невідомо. 


Медіа під час війни: важливо вистояти

Аби забезпечити постійний доступ до об'єктивної, якісної та актуальної інформації є нагальна потреба в коштах для підтримки українських журналістів. Саме тому сьогодні важливою є підтримка міжнародних фінансових донорів, неурядових організацій та окремих партнерів.

Під час війни важливо підтримувати українські медіа, адже йдеться про:

  • Інформаційну війну, у ході якої російські пропагандисти намагаються контролювати та маніпулювати інформацією, щоб сформувати вигідну для них думку та поведінку громадян. Підтримка незалежних медіа допомагає протистояти цій пропаганді та забезпечує доступ до об'єктивної інформації.
  • Об'єктивне інформування. Сьогодні в інформаційному просторі шириться багато чуток та неперевіреної інформації. Медіа подають факти, передають інформацію про те, що дійсно відбувається та доступно пояснюють.
  • Захист прав людини. Безперечно, свобода слова є однією з найбільш важливих гарантій захисту прав людини. Умови війни можуть призводити до порушення прав і свобод громадян, але наявність незалежних медіа допомагає виявляти ці порушення та протистояти їм.
  • Підтримку української демократії.
  • Формування свідомості. Медіа можуть допомогти у формуванні свідомого громадянства, надаючи людям інформацію про права та обов'язки під час війни.
  • Інформування про небезпеку: у медіа повідомляють населення про небезпеку та пояснюють, як уникнути її. 

Саме тому необхідно не перешкоджати роботі журналістів, а різними методами підтримувати медіа та сприяти їхній діяльності.


Агенція новин Фіртка вдячна кожному, хто долучився до фінансової допомоги медіа, а також використовує інші формати підтримки. Наша зброя — чесна оперативна інформація.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Ворог атакує не лише ракетами: прикарпатців закликають перевіряти отриману з соцмереж інформацію


14.12.2023 1500
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

537
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1462
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3038
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2077 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4152
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5926

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

382

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

402

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

396

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

834
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

797
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1084
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

525
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2392
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

839
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1161
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34118 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

384
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

722 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

914
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

686