Високосний 2020 рік: заборони та народні прикмети

Раз у чотири роки ми входимо у високосний рік, коли у році настає 366 днів. Для іменинників, які народилися 29 лютого – настає чудовий святковий час, коли вони можуть відсвяткувати свій день народження. Що не можна робити, коли наступає новий високосний рік і чому всі катастрофічно бояться цього періоду – читайте далі.

Чи справді високосний рік такий небезпечний, які прикмети існують та що категорично не можна робити – читайте в нашому матеріалі, пише Фіртка з посиланням 24 канал.

Чому наступає високосний рік?

Календарний рік – це період часу, за який Земля здійснює повний оберт навколо Сонця. Період повного обороту складає 365 днів і 6 годин. Втім у календарі людство не враховує 6 годин, відтак за 4 роки накопичується одна повна доба.

Вчені дійшли до згоди, аби до кожного четвертого календарного року додавати одну добу. Востаннє 29 лютого у нас було у 2016 році, тепер відтермінування календарної весни на один день настане у 2020 році. Наступний період часу, який нестиме в собі 366 днів настане у 2024 році.

Чому високосний рік має іншу назву Касьяна?

Високосний рік носить у собі ще іншу назву – ім'я Касьяна, який був надзвичайно ледачим селянином. За переказами, Бога обурила поведінка Касьяна, коли той прямував до раю. Лінивий хлопець відмовив у допомозі іншому селянинові, який просив допомоги, бо не міг витягнути віз із багна. Через це Господь покарав його і назвав немилостивим.

Він також передрік, що люди будуть згадувати його існування лише раз в чотири роки, коли у їхньому житті буде багато нещастя. Тож коли розпочинається високосний рік, всі чомусь чекають від нього нещастя. Експерти радять не починати в цей рік важливих справ у бізнесі, купівлі, будівництві та роботі.

Що категорично не можна робити у високосний рік?

– Купувати чи продавати тварин;

– Вінчатися та робити весілля (лише в окремі дні);

– Починати власну справу;

– Змінювати роботу;

– Купувати житло;

– Вагітніти та народжувати дітей;

– Розповідати комусь про свої справи;

– Сіяти та садити.

Народні прикмети у високосний рік

• У високосний рік не можна нічого купувати на смерть, інакше вона скоро настане.

• Коли виють собаки – не до добра. Якщо ж ви почули їхнє виття, тоді скажіть: "Вся сім'я при мені (імена членів вашої сім'ї). Амінь".

• Не підбирайте із землі круглі предмети – не до добра.

• Якщо у дівчини почнуться перший раз критичні дні, то про це не можна нікому говорити з жіночої статі (подрузі, сестрі або бабусі). Інакше вкрадуть її жіноче щастя. Винятком є мама, з якою можна поділитися цією радістю. 

• Не можна збирати гриби і траву, особливо на Івана Купала. Прийшовши в ліс, треба вимовити: "Високосний рік, залиш собі погане, а мені дай взяти дороге. Амінь".

• Вагітній жінці не можна стригти волосся до пологів.

• Для дитини, яка народилася 29 лютого, в документах про народження рекомендовано записати дату 28 лютого або 1 березня.

• По можливості, не варто міняти місце роботи і проживання.

• У високосний рік не можна колядувати. 

• Не потрібно продавати велике майно та цінні речі.

Як правильно пережити високосний рік?

За словами психологів, усі проблеми лише у нашій голові. Якщо ми себе правильно налаштуємо, будемо думати про хороше – то ніякий високосний рік не стане нам на заваді. Церква повністю відкидає усі забобони. Однак астрологи кажуть, що негативна енергетика в цей час посилюється і погіршується самопочуття. Вірити чи не вірити прикметам – справа лише ваша. Ми ж вам даємо декілька способів, як легше пережити високосний рік. 

1. Для того, аби на енергетичному полі захистити себе – спаліть сторінку календаря на 29 лютого, промовляючи: "Зло йди, хвацько пропадай, добро допоможи, ясний шлях і світлу дорогу мені осяй", або ж взагалі можете замалювати цей день ручкою.

2. Носіть хрестик та інші обереги на собі.

3. Ходіть якомога частіше в церкву. Таким чином ви посилите свій захист.


01.11.2019 9662
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

527
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1443
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3026
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2071 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4143
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5923

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

369

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

393

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

391

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

520
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

824
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

792
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1079
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

515
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2379
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

831
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1152
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34111 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

375
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

714 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

910
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

681