Витвицька об’єднана територіальна громада – історія (не?)успіху

 

Останнім часом багато думаю і аналізую законодавчу базу ОТГ, оскільки голова Витвицької ОТГ Микола Шикор (член нашої команди) очолив дану громаду.

В Івано-Франківській області створено 11 об’єднаних територіальних громад. Кожна громада вже пройшла певний шлях, більший чи менший і має вже успіхи або невдачі. Більшість громад створена на основі приміських сіл і вони об’єктивно показують хороші результати. 
Витвицька об’єднана територіальна громада створена дуже вдало з точки зору географії, оскільки охоплює всі села, які розташовані у фактичній ущелині між горами та мають тільки одну тупикову дорогу, яка з’єднує їх з іншими населеними пунктами. Однак, економічної сталості у даній громаді тільки власними силами досягнути неможливо, принаймі у найближчій перспективі. На території громади немає жодного промислового підприємства, відсутня туристична інфраструктура, немає жодного кафе. Такій громаді ніяк не обійтись без допомоги державного, обласного та районного бюджетів. 
Поточна ситуація у Витвицькій ОТГ зараз дуже скрутна. Вважається поганим тоном розповідати про прорахунки попередників чи розробників плану створення громади, але потрібно об’єктивно подати інформацію, хоча б для того, щоб знайти ефективний вихід.

Після об’єднання сільських рад постала необхідність скорочення посад секретарів сільських рад та прибиральниць. І виявилося, що 13 працівників колишніх Слобідсько-Болехівської, Розточківської та Станковецької сільських рад мають 909! днів невикористаної відпустки. Отже, людям роками не виплачувались законні відпускні. А тепер на бюджет об’єднаної громади перекладено 95 906 гривень для даних компенсаційних виплат, які не були закладені в бюджет. 
Неприємна ситуація виникла також щодо пільгового перевезення пенсіонерів. Раніше з районного бюджету перевізникам компенсувались витрати на проїзд пільгових категорій 1 раз на тиждень (понеділок), а зараз ці витрати лягають на громаду, у якої немає вільних 17 тис. гривень в місяць для компенсації за проїзд своїх пенсіонерів.

Під час попереднього підрахунку економічної спроможності майбутньої Витвицької об’єднаної територіальної громади не було враховано підвищення мінімальної заробітної плати та підняття зарплати педагогічним працівникам. Внаслідок цього в затвердженому бюджеті ОТГ бракує 2,4 млн. гривень до кінця 2017 року для проведення виплат заробітної плати працівникам бюджетних установ. 
Кожен місяць для утримання закладів освіти, культури та медицини на території ОТГ бракує 220 тис. гривень. Держава надає кошти для утримання тільки педагогічних та медичних працівників, а всі решта працівники даних установ утримуються за рахунок власних коштів. Крім цього, на повному утриманні ОТГ перебувають заклади культури.

У зв’язку із встановленням однакової ціни за електроенергію у нічний та денний час на території громади не буде можливості освітлювати населені пункти.

Загалом ситуація дуже складна. Найгірше те, що всі ці труднощі перехідного періоду частина населення громади пов’язує із адміністративною реформою, з процесом децентралізації. Та все ж вихід є і ситуаційна не безнадійна, однак її вирішення потребує спільних зусиль усіх : ОТГ, районної ради та адмінстрації, обласної ради і адміністрації. Хочеться ,щоб всі розуміли ,за обставин, які склалися окремого переможця чи невдахи не буде, або програють усі або спільно досягнуть успіху.


17.03.2017 Алла Шевченко 2639 0
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

530
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1446
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3031
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2075 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4146
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5924

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

379

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

395

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

393

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

521
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

830
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

795
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1081
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

522
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2388
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

836
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1156
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34116 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

378
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

716 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

912
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

683