Влада Івано-Франківська хоче поселити три родини в квартиру на 30 квадратних метрів

 

 

Родини Грижак, Грабовських та Мельник з Івано-Франківська виселили більше трьох років тому з аварійної оселі у комунальний готель "Бандерштадт". Суд зобов'язав міську владу надати родині житло. Однак люди нарікають, що міська влада відмовляється належно виконувати рішення суду.


"Чоловік отримав це житло від ЖЕО, воно вже тоді було ветхим. У 2004 році нас там зареєстрували, чоловік працював у ЖЕО №8, звідти пішов по інвалідності на пенсію, він інвалід II групи. Ми там проживали доти, поки могли робити ремонт. Ми звернулися до суду, коли вже нічого не могли з цим житлом зробити. Під час розгляду справи у суді житло було визнане аварійним", – розповідає Параска Грижак.


В аварійній квартирі, окрім пані Параски з чоловіком, прописані четверо дітей та троє малолітніх онуків, передає Фіртка з посиланням на Курс.


17 жовтня 2013 року Івано-Франківський міський суд зобов’язав виконком надати родині благоустроєне житлове приміщення, яке б відповідало вимогам чинного законодавства.


На вимогу виконавчого комітету Івано-Франківський міський суд ухвалою від 11 червня 2014 роз’яснив, що житлове приміщення, яке повинен надати виконавчий комітет, має відповідати всім вимогам чинного законодавства та враховувати вимоги ст.ст. 47 та 50 ЖК України.  


Зокрема, ст. 47 ЖКУ передбачає, що норма житлової площі встановлюється в розмірі 13,65 квадратного метра на одну особу. А ст. 50 регламентує вимоги до житлових приміщень, що надаються громадянам. Також не допускається заселення однієї кімнати особами різної статі, старшими за дев'ять років, крім подружжя, а також заселення квартири, збудованої для однієї сім'ї, двома і більше сім'ями. Особам похилого віку, а за висновком лікувально-профілактичного закладу також відповідним категоріям інвалідів і хворих, на їхнє прохання, житлові приміщення надаються на нижніх поверхах або в будинках з ліфтами.


Під час судового розгляду цієї справи родину відселили у комунальний готель "Бандерштадт". Коли рішення суду вступило в законну силу, міська рада звернулася до суду з проханням про роз’яснення судового рішення. Відтак неодноразово зверталася до суду то з проханням про відстрочку виконання рішення, то про визнання частини виконавчих листів такими, що не підлягають виконанню, то про виправлення нібито допущеної описки в ухвалі суду про роз’яснення судового рішення, а родинам Грижак, Грабовських та Мельник давала відписки, що у житловому фонді міськради відсутнє житло, яке б відповідало вимогам чинного законодавства.


"За той час, що нас відселили в готель, ніхто з чиновників не приїхав подивитися, як ми там проживаємо. Нас поселили у найгірші кімнати на третій поверх, де останній ремонт робили у 80-х роках", – розповідає Параска Грижак.

Зрештою, у листопаді минулого року виконком прийняв рішення надати трьом сім'ям двокімнатну квартиру житловою площею 29,7 кв. м на вулиці Симоненка, 2. Грижакам запропонували прийти у відділ обліку та розподілу житла за ордером на вселення.


"Так, всі три сім’ї зараз хочуть запхати у 29 квадратів. Це виходить по 3,3 кв. метри на одного, – обурюється  Параска Грижак. – Ми не відмовляємося від цього житла, але й не погоджуємося".

Жінка пояснює, що запропоноване житло не відповідає рішенню суду, чинному законодавству та ст.ст. 47, 50 ЖК України.


"Як три різні сім'ї з різностатевими дітьми, старшими за дев'ять років, можуть проживати у двох кімнатах? Крім того, дана двокімнатна квартира на п'ятому поверсі у будинку без ліфта, а чоловік Грижак Іван є інвалідом другої групи і просто фізично не зможе добиратися до своєї квартири. Ми хочемо, щоб міська влада врахувала всі ці обставини при наданні нам житла та належно виконала рішення суду", – каже пані Параска.


Люди продовжують вести листування з виконавчим комітетом. Нещодавно вони отримали постанову про закінчення виконавчого провадження у зв’язку з нібито виконанням рішення суду та збираються оскаржувати її у суді.


24.02.2016 388 0
Коментарі (0)

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції та історію українства в Мюнхені, ставлення німецького народу та влади, до України та українців. 

85
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6556
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

500
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14807 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1742
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1009

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

800

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1604

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1396

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1275
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

640
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

792
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1694
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

724
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1021
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6074
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14467
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

385
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

692
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

608
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

924 2