Влада Івано-Франківська хоче змінити цільове призначення земел, щоб забудовувати їх житловими будинками всупереч усім містобудівним нормам

 

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13590245_10206269101116946_1474039814377396964_n.jpg?oh=bfb5bd78ad7d547b41c0a1201ceb8fcc&oe=57F1D239

 

Сьогодні на засіданні земельної комісії Івано-Франківської міської ради розглядалось шість питань про затвердження детальних планів територій (ДПТ) забудови.
 

Зокрема, планують змінити цільове призначення землі шести кварталів у місті, пише Фіртка з посиланням на журналіста Юрія Кривенка.

 

Йдеться про:
1. Територію "Промприладу" (вулиці Сахарова-Мельника-Коновальця-Січових Стрільців);
2. Територію колишньої шкірфабрики на вулиці Ленкавського;
3. Територію мікрорайону №7 (Калуське шосе-Горбачевського-Ціолковського);
4. Територію колишнього асфальтного заводу на вулиці Макогона;
5. Територію будинку побуту на вулиці Джохара Дудаєва, 13;
6. Територію біля "Садко" в районі міського озера.

 

В усіх випадках змінюється цільове призначення земель, а в деяких пунктах заднім числом узаконюється забудова.

 

Промислові території дуже щільно забудовуються житловими будинками в супереч усіх містобудівних норм. Приміром, на промзоні по вулиці Макогона планують побудувати 33 житлових будинка.

 

На території шкірфірми також планують будувати житло, незважаючи на те, що там десятиліттями захоронювались хімічні речовини.

 

 

За словами громадського активіста Тарас Случика, те що відбувається в сфері містобудування та архітектури в Івано-Франківську - це концентрована суміш корупції, не професіоналізму та халатності.

 

"Стратегічне питання розробки та затвердження детальних планів території, які визначають де, що та як буде будуватись, яка ціна квартири, як буде функціонувати транспортна система, де парк, а де буде садочок чи парковка розглядається без завчасно оприлюднення матеріалів, тобто депутати голосують майже "в сліпу" як на пленарці так і на постійних депутатських комісіях...Мова про розробку плану зонування міста чи розробку комплексних ДПТ, а не виривання кавалків під конкретний будинок чи фірми, мова навіть не йде і здається що про це ніхто не збирається думати. Як результат хаос, корупція, а потім вилізає величезна кількість проблем з транспортом, садочками та екологією", - переконаний активіст.

 

Тарас Случик вважає, що для того щоб припинити таке "гвалтування" міста треба всього лише політичну волю міської влади.

 

"Треба ввизначити прозорі правила і їх запровадити", - переконує активіст.

 

Нагадаємо, що проект рішення «Про затвердження детального плану території кварталу в межах вулиць Ленкавського – Романа Левицького – Набережної ім. В. Стефаника – Ясінських – Кривоноса в м. Івано-Франківську» винесуть на розгляд сесії міської ради.

 

 

Нагадаємо, в межах кварталу на вулиці Ленкавського розміщений шкірзавод. Раніше мав ім’я ВАТ "Івано-Франківське шкіряне підприємство «Плай»", а в даний час зветься "філія «Спілловер. Шкіряний завод» ТОВ з іноземними інвестиціями «Спілловер»". Прославився боргами за заробітною платою, на даний момент частина території закинута і деякі будівлі зносяться.

 

Півроку тому видання ufra провело дослідження франківських промзон. Зокрема, мова йшла і про шкірзавод, заснований ще у 1888 році Яковом Маргошесом.

фото: Андрій Шустикевич

 

Фото: panoramio.com

 

Як зазначав у коментарі виданню екс-головний архітектор міста Володимир Гайдар, «Цінність території колишньої «шкірфірми» полягає у її значній площі та особливому місці її розташування. З одного боку, територія безпосередньо межує з існуючою активною транспортною магістраллю, що є внутрішньою об’їзною міста, з того ж боку абсолютна близькість до річки Бистриці Солотвинської. З іншого боку, територія межує з найбільшою рекреаційною територією міста – міським озером та парком, що є в свою чергу в межах пішохідної доступності до центру міста».

 

Тоді в Департаменті містобудування та архітектури на територію Шкірфірми Маргошеса дивились багатофункціональніше :

 

«Найцікавішими та найефективнішими з точки зору міського планування, функціями, що можуть бути присутніми в перспективі на даній території є багатофункційний громадський центр з розвинутою експо-зоною, територією для коворкінгу, рекреаційно-відпочинковою та спортивно-оздоровчою функціональними зонами.

Територію гаражних товариств, що частково входять до території колишнього виробництва, доцільно використати для спорудження багатоповерхових паркінгів з відповідним транспортним обслуговуванням.

Цікавим може бути влаштування пішохідного бульвару сполученням від існуючої території озера, через територію багатофункційного громадського центру, з виходом до рекреаційної зони басейну річки. Концептуально вказані ідеї є вже відображені у проекті відкоригованого генерального плану міста. Після його затвердження необхідне подальше скрупульозне  опрацювання території у детальному плані з відповідним обґрунтуванням прийнятих рішень та широким їх обговоренням у фахових колах та з мешканцями міста», – розповів Володимир Гайдар.

 

Найсерйознішим ризиком при здійсненні ревіталізації вказаної території, кажуть експерти, є висока ступінь шкідливості виробництва та ймовірність зараження грунтів, матеріалів конструкцій споруд.

 

Нагадаємо, як писала раніше Фіртка, 30 червня минулого року на громадських слуханнях щодо забудови території міського озера підняли питання щодо колишнього шкірзаводу.

 

Екс-працівники розповіли, що на виробництві використовувалися шкідливі важкі метали та тривалентний хром, доля утилізації яких залишилася невідомою.

 

Відтак громадський активіст звернувся у прокуратуру, щоб провести перевірку на території колишнього шкірзаводу. На що отримав незрозумілу відповідь.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Іванофранківці вважають територію шкірзаводу «маленьким Чорнобилем» і пропонують провести там екологічну експертизу

Франківський активіст-еколог просив провести перевірку на колишньому шкірзаводі, натомість Держсанепідслужба перевірила воду з міського озера (заява+документ)


05.07.2016 2592 2
Коментарі (2)

Misha Savin 2016.07.05, 15:29
Тарас Слипчук може і мудрий хлопець але вирішувати де і що будувати повинні спеціалісти.Всі названі території знаходяться майже в центрі міста і повинні бути забудованими житловими будинками з усіею необхідною структурою.З зеленими зонами предбачиними нормами а не з розсадниками комарів.Такі приклади в місті є.Архітектурі міста необхідно діяти рішуче і професіно і не слухати сільських фільозофів.
Славко Задунайский 2016.07.05, 18:53
Спеціалісти пр відкатам зараз все вирішать.
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

509
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

887
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1926
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3449
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2342 5
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4574

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

722

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

624

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

599

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

613
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10258
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1094
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5145
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

909
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2706
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1110
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

241
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

620
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

536
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

595
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

943 2