ВОЛЯ триматиме на контролі фінансування будівництва "Укрнафтою" школи у Биткові (відео)

 

http://pravda.if.ua/images/news/11/10/14/4(1).JPG

 

ВОЛЯ відстояла відновлення фінансування будівництва Битківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Надвірнянського району, розраховану на 480 учнівських місць.

 

Добудова Битківської школи буде здійснюватися за кошти «Укрнафти».



Про це заявила депутат Надвірнянської районної ради Тетяна Пришляк, після засідання регіональної конкурсної комісії з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору інвестиціних програм та проектів регіонального розвитку ОДА.



Даний об'єкт будують вже більше 10 років. Колись керівництво «Укрнафти» пообіцяло битківчанам, що будівництво школи підприємство профінансує, оскільки на території смт.Битків знаходяться багато виробничих потужностей НГВУ.



«Раніше Укрнафта відмовилася завершити цей об’єкт, який вона зобов’язалася фінансувати. Сьогодні ми отримали позитивну інформацію від заступника голови ОДА Сергія Басараба, який запевнив, що кошти від «Укрнафти» таки будуть залучені», - відзначила Тетяна Пришляк.

 

Вартість проекту з добудови школи складає 7,5 млн гривень. В районному бюджеті передбачено співфінансування в розмірі 10%. 



Люди ВОЛІ тривалий час відстоюють питання добудови Битківської школи. Раніше, народний депутат від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко звертався до «Укрнафти» щодо добудови школи, також з відповідним проханням до голови обласної ради. Крім того були звернення до керівників ОДА від депутата обласної ради (фракція «ВОЛЯ») Ольги Федишиної.



Тетяна Пришляк, на своїй сторінці у соцмережі «Фейсбук» зазначила, що через діяння «Укрнафти» жителі Биткова мають лише знищені дороги, мости, занедбані інфраструктурні об'єкти. 



«Окрім того через величезну кількість охоронних земель навколо споруд Укрнафти, селище не може розвиватись, не має куди розбудовуватись» - йдеться у дописі.



Пришляк сподівається, що можливо нарешті підприємство, яке впродовж десятиліть викачує природні багатства допоможе громаді вирішити важливу соціальну проблему.



Цими днями народний депутат Юрій Дерев’янко та заступник голови облради Ольга Галабала зустрічалися із громадами селища Битків, Пнів та Пасічна де розгядалилося дане питання а також ситуація зі сплатою податків «Укрнафтою». Нагадаємо, люди ВОЛІ розпочали детальний аналіз сплати податків надрокористувачами, які видобувають надра на території області, зокрема й Укрнафти. Під час зустрічей з громадами, заступник голови облради, очільниця фракції «ВОЛЯ» Ольга Галабала інформує громади про те, як сплачуються податки та які реальні кошти громади мають отримувати від надрокористувачів.

 

Під час зустрічі з громадою Биткова,  люди ВОЛІ повідомили , зараз більшість підприємств сплачують ПДФО не за місцем розташування виробничих потужностей, а за місцем  юридичної реєстрації. На сьогодні громади області недоотримують близько 20 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Складається дивна ситуація: люди працюють і виробничі потужності знаходяться у Пасічні, Пньові та Биткові, а податки сплачують в іншому місці. Галабала наголосила, що громадам необхідно домогтись того, щоб ПДФО сплачувався на місцях, де підприємства здійснюють свою роботу, та запропонувала сільголовам звернутись до керівництва «Укрнафти» з відповідним проханням.



Політик відзначала той факт, що на території Пньова, Пасічної та Биткова добувають найбільше нафти і це найстаріший нафтопромисел у Надвірнянському районі. Найбільша проблема, що в «Укрнафти» більше як пів року назад закінчився термін дії дозволу на видобуток щодо Битків-Бабченського родовища. Скважини там зараз незаконсервовані і перебувають в аварійному стані. 

 


28.02.2016 522 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6326
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

489
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14743 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1730
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

997
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6418

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

781

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1593

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1383

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1267
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

631
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

780
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1682
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

712
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1008
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6062
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14444
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

375
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

676
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

594
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

912 2