Врятувати душу можна за 12 секунд

 

Нові технології в релігії

 

1. Іспанці запалюють віртуальні свічки

У містечку Сантьяго-де-Компостела, північно-західна Іспанія, в кафедральному соборі встановили електронне панно. На ньому можна запалити віртуальну свічку - за допомогою телефону чи Інтернету.

- Багато людей не мають фізичної можливості прийти до собору. Нова послуга допоможе їм запалити свічку й помолитися. Такі свічки не призведуть до пожежі й не забруднюватимуть атмосфери, - говорить священнослужитель собору Хосе Марії Діаса.

Палаюча віртуальна свічка коштує 1,39 євро (14 грн 65 коп. - "Країна"), якщо відправляти СМС. Також можна скористатися Інтернетом чи розплатитися пластиковою карткою.

Церковники планують акцію, де віруючим, які зареєструються на веб-сайті "Моя свічка", безкоштовно надаватимуть одну віртуальну свічку.


2. В Англії моляться через Інтернет

Інтернет-церква збирає віруючих з усього світу. Вони моляться, розмовляють, перебувають на богослужіннях у чатах. Сповідатися можна за допомогою чату або листа. Церква перебуває під опікою Оксфордської єпархії. Інтернет-громаду визнала Англіканська церква. Опікуном інтернет-церкви є жінка-священик Елітон Леслі.


3. В Італії хотіли обрати найкрасивішу черницю

Два роки тому священик Антоніо Рунджі з італійського міста Мондрагон, поблизу Неаполя, ініціював у своєму блозі конкурс "Сестра Італії". У ньому змагалися би черниці від 18 до 40 років. Не обов'язково італійки, але вони мали перебувати в Італії.

- Ви думаєте черниці старі й сумні? Це не так. Серед католицьких черниць є бразилійки. Вони найкрасивіші жінки, - сказав священик в інтерв'ю.

Він написав, що від учасниць конкурсу не вимагатимуть фотографій у купальних костюмах. Переможницю мали визначити інтернет-користувачі.

Вищі церковники розкритикували намір прогресивного священика. Антоніо Рунджі сказав, що провести конкурс краси йому запропонували самі черниці. Захід не відбувся.


4. Французи сповідуються по телефону

Французькі католики із компанії Aabas Interactive створили телефонну лінію "Лінія Господа". Вона дозволяє сповідуватися дистанційно. Коштує сповідь по телефону 0,34 євро (3 грн 40 коп. - "Країна").

Щоб отримати консультацію про послугу, треба натиснути кнопку "1". Для сповіді -  "2", щоб послухати чужі гріхи - "3". Абонент сам вірішує, чи слухатиме його сповідь хтось іще.

Священик не бере участі в сповіді. Монолог віруючого записується на сайт. Розробники програми запевняють, що через телефон можна спілкуватися з Богом  безпосередньо. За перший тиждень послугою скористалися майже 300 віруючих.

Конференція католицьких єпископів виступила проти цього. Вони наголошують, що присутність священика на сповіді має сакральне значення.


5. У космосі можна просто кліпати

2006 року Національне космічне агентство Малайзії та Департамент ісламського розвитку затвердили правила поведінки правовірного мусульманина в космосі. У дискусії взяли участь 150 вчених, релігієзнавців та астронавтів. Усі правила вмістилися в брошурі на кілька сторінок.

Міжнародна космічна станція розташована за 350 км від поверхні планети. Вона обертається навколо Землі 16 разів за добу. Мусульманин має молитися п'ять разів на день. У космосі це становить 80 намазів за 24 год. У брошурі сказано, що замість 80 намазів достатньо зробити п'ять "земних".

Мусульманин-землянин під час намазу повинен повертатися обличчям до Мекки. Космонавту-мусульманину - достатньо до Землі.

У космосі дозволено замінити молитовні пози на кліпання.



Нові молитви

1. Молитва перед футболом

Молитву створили на конференції католицьких єпископів Південно-Африканської Республіки спеціально до чемпіонату світу з футболу. Матчі проходитимуть із 11 червня до 11 липня.

- Хай будуть мешканці Південно-Африканської Республіки гостинними, гості бажаними, а футболісти всіх команд благословенними, - моляться католики. Також просять мудрості суддям та спокою вболівальникам.


2. Молитва перед сексом

Текст молитви перед сексом група британських католиків розмістила в "Молитовнику для подружжя", що має 64 сторінки:

- Господи, наповни серця наші Святим Духом. Відчиняємо тобі, Господи, одне одному й Твоїй добрій волі серця наші. Покрий нашу бідність багатством Твоєї милості й прощення. Дай нам істинної гідності та зглянься на наші спільні сподівання.


3. Молитва перед користуванням інтернетом

Священик Джон Вульсдорф (служить у Ватикані) написав молитву для інтернет-користувачів:

- Всемогутній і вічний Боже, Хто створив нас на Свою подобу й наказав нам шукати благе, істинне й прекрасне? Дозволь нам молити Тебе через заступника Твого Ісидора, єпископа й доктора, щоб під час наших подорожей інтернетом ми скеровували погляд і руки тільки на вигідне для тебе та проявляли доброзичливість і терпіння до всіх душ, які зустрінемо.


4. Молитва для повного відпущення гріхів

Норвезька лютеранська церква пропонує врятувати душу за 12 с. Для цього треба прочитати онлайн-молитву й натиснути кнопку "Ok".

Молитву вигадав священик Тор Егіл Рейланд із міста Хокксунд і розмістив її на сайті своєї церкви. Слова про відпущення всіх гріхів треба читати вголос. Після натиснення  "Ok" висвічується повідомлення: "Вітаємо! Ви отримали спасіння душі!".



"Що більше Бог тебе любить, то більше в тебе грошей"

1. У США на дорожніх щитах розміщують звернення священиків до проїжджаючих: "Що з твоїм життям?", "Чого ти не знаєш?", "Хороші новини для тебе", "Тобі пощастило" тощо.

Існують також агресивні біг-борди, наприклад: "Якщо Бог для нього не важливий, чи важлива для нього ти?".

2. Є кав'ярні, лікарні, підприємства, де працівники разом моляться, постують. На головні релігійні свята мають додаткові вихідні. На роботі заборонено лихословити та пліткувати.

3. Упродовж останніх 30 років популярними стали так звані мегацеркви. Ознакою любові Божої в них є заможність: що більше Бог тебе любить, то більше в тебе грошей. Пастори вихваляються власним багатством, демонструють люксові автомобілі, розкішні вілли. Видають книжки "Бог хоче, щоб ти був багатим", "Як стати мільйонером" тощо. В Україні найбільшою мегацерквою є "Посольство Боже" Сандея Аделаджі.



Святі

1. Святий Йосип Купертинський (1603 - 1663) - захисник пілотів і космонавтів. Підіймався в повітря над кафедрою під час проповіді.

2. Святий архангел Гавриїл - покровитель дипломатів, телевізійників та філателістів. Приносив звістки людям від Бога.

3. Свята Марґарита Клітероу (1556 - 1586) - заступниця ділових жінок. Вела величезне господарство після смерті чоловіка. Переховувала католицьких священиків. За це англійська влада її стратила.

4. Святий Гомобонус (помер 1197) - захисник бізнесменів. Заможний швець. Вважав, що багатство дається для того, щоб допомагати вбогим.

5. Святий Ісидор Севільський (560-636) - покровитель інтернету та комп'ютерів. Автор першої католицької енциклопедії.

6. Святий Максиміліан Кольбе (1894 - 1941) - заступник журналістів та в'язнів сумління. Створив групу церковних засобів масової інформації в Польщі. Страчений в Аушвіці: добровільно попросив розстріляти себе замість одного із в'язнів.

7. Святий Альберт Великий (1206 - 1280) - захисник біологів і генетиків. Прихильник мирного співіснування релігії та науки.

8. Святий Антоній Великий (251 - 356) - покровитель автомобілістів. Засновник чернецтва. Перетинав величезні відстані в пустелях Єгипту та Аравії.

9. Свята Аполлонія (померла 249 року) - заступниця стоматологів. Мучениця при імператорі Деції. На тортурах їй по черзі вирвали всі зуби.

10. Святий Бернардин Сієнський (1380-1444) - захисник рекламодавців. Видатний місіонер.

11. Святий Бернард Монтжуйський (923 - 1008) - покровитель гірськолижників. Користувався лижами для своїх місій в гірських французьких селах.

12. Святий Каєтан (1480 - 1547) - заступник безробітних. Заснував лікарню для безробітних та малозабезпечених хворих.


Журнал "Країна" №21Джерело: <a href="http://gazeta.ua/ru/articles/events-journal/_vryatuvati-dushu-mozhna-za-12-sekund/340539">Gazeta.ua</a>


23.12.2012 1892 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

540
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1466
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3040
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2079 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4157
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5929

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

384

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

403

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

396

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

836
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

799
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1085
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

527
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2395
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

840
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1162
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34120 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

387
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

723 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

916
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

687