15-16 червня 2016 року в Прикарпатському університеті перебував всесвітньовідомий оперний співак (бас-баритон) Павло Гунька (Pavlo Hunka) з Великобританії, який провів майстер-клас для наших студентів.
Варто зазначити, що минулого року студенти та викладачі кафедри отримали від маестро щедрий дороговартісний дарунок – 12 комплектів звукозаписів української класичної вокальної музики, пише Фіртка з посиланням на прес-службу унверситету.
Важливо, що вихованці Інституту мистецтв та їх наставники мають можливість не тільки послухати виконання цих шедеврів, але й, завдяки Павлу Гуньці, видрукувати нотний текст і долучитися до виконання творів. Саме з цією метою було ініційовано проведення майстер-класів всесвітньовідомого оперного співака Павла Гуньки зі студентками кафедри академічного та естрадного співу.
15 червня, впродовж дня, маестро працював над творами проекту в інтерпретації студентів ІІ-V курсів.
Всі присутні мали можливість переконатися в ефективності оригінального підходу Павла Гуньки до роботи над творами, який полягав у максимальній увазі до слова, художнього образу, звільненні голосового апарату.
Володіння голосом кожного студента після кількох хвилин роботи змінювалося на краще. Безперечно, що основою для досягнення цього ефекту була добра технічна підготовка студентів, що і відзначав маестро.
16 червня, відбулася творча зустріч з Павлом Гунькою, який розповів про Український проект мистецької пісні(The Ukrainian Art Song Project (UASP) в Канаді і записуючий лейбл Musica Leopolis, які були засновані ним в 2004 році з метою збереження і популяризації класичних скарбів української мистецької пісні. Сьогодні більше 300 високомистецьких творів, багато з яких є шедеврами найвидатніших класичних композиторів України – Миколи Лисенка, Кирила Стеценка, Якова Степового, Дениса Січинського, Станіслава Людкевича, Василя Барвінського і Стефанії Туркевич уже записані. Українська лірика перекладена англійською, французькою та німецькою мовами. Таким чином, цей воістину міжнародний проект вводить українську вокальну музику у світовий контекст, демонструє її високі мистецькі вартості. Проект ще триває і Павло Гунька звернувся до викладачів кафедри з проханням розшукати в Україні тексти тих вокальних творів, які ще не знайдені і надіслати до Канади, щоб потім їх озвучити. Тож співпраця буде плідною для обох сторін.