ВСЬО ЧОТКО

 

 

Так у світі повелося, не віднедавна,  що про країни, держави здебільшого судять за їх лідерами, очільниками, особисто від яких далеко не все і не завжди залежить в тих країнах, державах - то це як, демократією в якому вимірі  називається ??? В країнах-державах, де сформувалося правова спільнота не номінально, про лідерів судять за їх вчинками. До-речі, їх, лідерів, також судять інколи. За вчинки. Трапляється, що судять за вчинки, яких вони не скоювали, і, буває, засуджують…L… Так, будь-яке суспільство це арифметика недосконалих чисел, десь більше функціонально від’ємних, а десь додатних, лиш би не нульових, лиш би не функція-нуль без паличок, яку прийнято сприймати за пустоту.

 

Взагалі, як свідчать джерела, у Західного світу, зокрема  в Європи – оскільки на Заході нам ближча Європа, ніж Америка – історична парадигма, наприклад, суперечливих судових справ і рішень, прийняття сумнівних законів, тощо –  не така вже й воістину бідна. І йдеться не лише про лідерів.  Чого варта лише славнозвісна пригода, що мала місце у Франції, здається, кінця дев’ятнадцятого, початку двадцятого сторіччя, коли відома куртизанка (прошу цілком серйозно, без жодних безглуздих паралелей ) на прізвище Стенель постала перед правосуддям за те, що нібито здійснила вбивство власного чоловіка і матері. Великими потугами її таки виправдали. Проте її б ніхто ніколи не чіпав, якби вона не була тісно пов’язана з колишнім  президентом Третьої Республіки Франції Феліксом Фором, котрий, за деякими даними, помер під час того як мадам Стенель робила йому … м-нет. Файно вмер, Феліксе.  Немалого галасу наробила ще одна французька справа – Дрейфуса – єврейського офіцера, безпідставно звинувачуваного у шпигуванні на користь Німецької Імперії. Бідоласі трохи менше пощастило в цьому плані – його тільки згодом реабілітували.

 

А от націонал-соціалістична партія Німеччини у 1933 році ніякими гуманістичними засадами не користувалася, коли спершу конспірувала підпалення Рейхстагу, щоб потім всю вину за це перекласти на комуністичну партію Німеччини. Там судовий вирок – неофіційний щоправда –  був  однозначним і безапеляційним: деяким комуністам і їх главі Тельману смертна кара, а сама комуністична партія цілковито заборонена, і тут вже все дуже офіційно. Чи не найменш одіозний «подвиг» Адольфа Алоїзовича і його поплічників за всю дванадцятирічну історію – покінчити з комуністами, ну погодьтеся  ?                                                                                                                                                                                         

 

Нам би такого в свій нелегкий час !  Жилосі би потімка  по-людски: мерсюки і бешки віробліли би, жиди би нас боєлисі ще й пониніка, а  москалів би любили ми, а вони нас уважєле !..  а бусурмани з Турції - нас любили би !..  

 

Позачасовий ліричний відступ, не зважайте. До чого власне я веду ? Та до того, що стара і мудра тітка Европа на своєму довгому віку не раз і не два – наведених прикладів для повного осягнення картини, ясно, недостатньо – в той чи інший спосіб, активніше чи пасивніше, потурала правовому беззаконню, не зрідка сама найбільш віроломним способом приймаючи участь в диких оргіях темного хаосу (ніби світлий є), а тому  велемудрих і доброчесних наших суддів, прокурорів, чиновників, повпредів, олігархів (кого там ще ?) – з гіперпосиланням на ресурс-портал Gаранта, на скромну думку автора, не слід  картати, ні, схаменіться, люди добрі, що ви чините !

 

Заявляю, що наш загальнонародний президент, Віктор Федорович Янукович, на зухвалі і неправомірні звинувачення з боку Європейського Союзу та Сполучених Штатів Америки повинен гідно відповісти з наведенням конкретних історичних прикладів – можна й інших – де б були чітко вказані і висвітлені за сторонньої допомоги міністра освіти і науки і ще чогось там, історика за освітою і ще чогось там, чи без нього,  дефекти їхнього судочинства та й політичних режимів взагалі, що мали місце в той чи інший часовий відрізок історії, що не завершена. (!!!).          

          

Ми клятим Єнкі згадаємо все, і про інквізицію, і про гільйотину, і про Кеннеді, і про Маккарті, про Джима Кроу, Мартіна Лютера Кінга і просто про Мартіна Лютера  та ще й про Аль Капоне – за шо пацан строк відмотав, за-податки-за-нєхватки ? хіба це нормально садити серйозних  людей за несплату якихось податків ??  А про ловеласа Стросс-Кана забудемо.

 

Нам потрібно всерйоз  і на повен голос без сорому і сором’язливості заявити, що  Ми молода держава і що Ми тіко учимса  tobi or not Tobi, що Ми за підрахунками  - ваших ! ваших! лєді & же !- західних аналітиків відстаємо від Европіки і Амеріги в сукупній моделі цінностей на від п’ятдесяти до ста років, якраз настільки, наскільки Вам не заважало в той час, шановні наші, якщо Ви вже забули.., чинити не вряди-годи  беззаконня і вапшє займатися єрундой, єралашем і счьот знає чим. ЄСлі в єс ЄСть СОВЄТСЪ хоть чуть-чуть  хоть-тьфу-тьфу ??!!              

                                                                                  

А тому, якщо в наших гілках влади, ріспект і поважуха, месьє Монтеск’є і містер Локк,  існують якісь нєдаработкі, що мають не вибіркову тенденцію позначатися на долях, як то політиків-опозиціонерів нумер єден, колишніх вожатих міліцейських, вдячних житєлям Данбаса бізнесменів, поетах, що закликають вбити Підараса і простіших смертних, то це радше данина великому минулому Вашого Світу, в якій ми так сильно і щиросердно прагнемо інтегруватися, знали б ви, нетерпеливі наші !!! А кращий метод, панове западніки,  це безпосередній, практичний досвід, а не читанки-питанки  з вашими нудними резолюціями і марними революціями !! Це до якої-такої еволюції в підсумку, га-а ??  Це г-граблі ! Ось що по еволюції у нас ! Граблі, передані Вами нам. Умьок ? Тепер ок ? Треба бути самим чесними, і вимагати від інших стосовно нас бути чесними !  Лишіть нас в спокої, ми маєм мапу і пульки, а не буль-бульки,  – Ми такі, як Ви, ніц не гірші, навіть в сто разів ліпші. Ми ж не затівали численні різанини на континентах і не визискували колоній, ще раз нагадуємо Вам.   Іду на Ви. Іду, ЗаВи.  

 

А щоб не бути голослівним, щоб там на Заході вкотре не гадали, що ми в жмурки граємося з ними, не хочемо йти їхніми второваними слідами і повторяти  їхній складний і унікальний шлях,  ВФ потрібно в кращих зразках Адольфа Алоїзовича – ну раз, один-єдиний раз, можна в житті наважитися порушити закон, чи ні ?!? – зорганізувати підпал Верховної Ради – і звинуватити в цьому комуністів ! Як все просто. Бажано це діло зорганізувати, десь так, в жовтні-листопаді сего року, аби встигнути до 21 грудня. Правда в такому випадку, ВФ неабияк ризикує – перейти дорогу самому Олегу Ярославовичеві, раптом побити горшки, але то пусте, зате  яке буде Свято Вогню, лишень уявіть собі !! А якщо пожежники трошки спізняться, то ще й Свято Води !  До Банкової недалечко, може ще й погуляємо вдосталь  на Святі Вітру !  А відтак …землі, на Байковому… по-тєлєку :((

 

А втім  від гріха подалі, бо раптом парламентарі зберуться та й приймуть закон про кримінальну відповідальність за пропаганду язичницьких празників напередодні виборів, тим самим виводячи конкурентів з тисячолітнього підпілля !?!  Та й зовсім ВФ не схожий на Адольфа Алоїзовича, якщо розібратися. Той не любив Антона Палича Чехова, на відміну від нашого керманича, той любив Ніцше полистати темними пацифістичними вечорами, викреслюючи неугодні йому і вписуючи власні цитати; той любив слухати генія, расиста Вагнера спокійними вечорами, а ВФ в гробу бачив того расіста і гєнія – він широкою руською душею, душечкою, Стасом Міхайловим упивається по Радіо Шансон і Русскому Радио, світлими мілітаристичними деньками; тому пасували дурнуваті вуса, а Віктор Федорович змалку голиться;  той побудував тоталітарну державу, а ВФ-у до пуклої  лямпочки культура (і це прекрасно !) головне фінансово-економічна стабільність під надзором – тобто, лише м’який варіант авторитаризму; той їздив на мерседесі 770 К, а ВФ на Mercedes-Benz S600 Pullman Guard, здається, ха-ха-!; той відривався у Бе́ргхофі, а ВФ у Межигір’ї; той люто не любив євреїв, а ВФ трішечки не  долюблює Табачника; той хвильки не терпів, коли йому хтось смів перечити, а ВФ залюбки потерпить.., щоб того відтерли від стіни дуже скоро, але нічо – живий буде; той  пішов зі снарядами і кулями на Москву, Европу, Африку, Америку, а ВФ туди ж - з букетом квітів, дорогами через Африку; той був вельми не гнучкий чолов’яга, а Наш Чолов’яга запросто сідає на шпагат: правою ногою на стільчику до Москви, лівою вже на стільчику у Брюсселі, а середньою – найдовшою – через весь океан – от вам, містєра, моя містєрія, шукайте стільчика з міцними лапками, і нема чо лапать і лапати; той грався у війну, а Цей грається у войнушкі; той програв, а Цей всього-на-всього не виграв; той мудак, а ВФ рибак, і сіті в нього не діряві і не пусті, хоч рибина не завше коропом і щукою зветься – зате на «малька» ловить !   І найосновніше: Гітлер і команда руками суду не змогли довести причетність до підпалу Рейхстагу комуніста Дімітрова і ще декількох комуняків, а …наша Феміда довела  вину  лєвої  Тімошенко у підпалі Нафтогазу і цілої країни, ось так Вам.

  !                                                                                                                                                   

За очевидної несхожості із знаменитими лідерами Західного світу більш ніж півстолітньої давнини, у нас, попри все, зостаються превеликі шанси на вестернізацію, адже, чом би  нам не виявити свого Хоннекера, раз не склалося в нас зі своїм Гітлером ?!? І тим самим приспішити гонку за синхронізацією часу з Цивілізацією, а не продовжувати блукати в принизливому статусі субцивілізації. Національний Хоннекер більше нам поможе у цьому, аніж, до прикладу, синхронізація законів з європейськими… – суєта суєт ! І він може бути залюбки не ліво-правим, а право-лівим, що з одного боку Збруча, що з іншого.

                                                                                                                                                                                          

Лідерці білосердечних, все ще де-факто чи де-юре вже,  лідерці, також немає чого надміру сумувати. Вона має непоховані перспективи примірити на себе наприклад карму Адеанауера (краще Аденауера, ніж Хоннекера, хоч останній постраждав при Гітлері більше, але ВФ не Г, хіба ми забули ?!)  з часом, у ролі наприклад канц…ну й без того відомо. Все може бути. Хоча всього не хотілося би. Та як би там не було, а ми на правильному шляху розвитку – ми рухаємося крізь граблі і болі в лобах і потилицях в бік омріяного Заходу зі значно ширшими і світлішими перспективами, ніж у нього без Нас, без базара. Сподіваємося, що наш шлях, все-таки,  простелений не на Захід Сонця.., у присмерки глухої ночі.  Тим паче, що Гітлер у нас повний Капут. От тільки би Сталін не виліз з-під «капота капута».  Ми знаємо історію на 5+.  

 

 

 


27.01.2012 Яв Назар 2396 0
15.06.2026
Вікторія Матіїв

В інтерв'ю журналістці Фіртки Мирослава Полатайко розповіла про свій шлях у професії, роботу за лаштунками театру, народження ролей і те, як війна змінила відчуття сцени.

4004
07.06.2026
Тетяна Ткаченко

До повномасштабного вторгнення Назар Семанів мав невелику майстерню та планував розвивати її. Для цього поїхав до Німеччини заробити кошти на обладнання. Після початку великої війни повернувся в Україну.  

2184
04.06.2026

Відповідний законопроєкт №15284 уже зареєстрований у Верховній Раді та визначає чіткі правила руху, вікові обмеження і відповідальність за порушення. На цьому тлі в Івано-Франківську вже діють власні підходи до регулювання руху самокатів.

2404
01.06.2026
Вікторія Матіїв

«Бо де скарб твій, там буде й серце твоє» (Мт. 6:21) — ці слова Наталя Бакум присвячує своєму чоловікові, захиснику Івану Бакуму, який загинув під час ракетного обстрілу у 2023 році.  

5506
29.05.2026
Тетяна Дармограй

Попри повномасштабну війну, корупційні схеми в Україні продовжують працювати — у міськрадах, державних органах та навіть структурах, які мають боротися з економічними злочинами.

21257
23.05.2026
Вікторія Матіїв

Про те, як сьогодні виглядає епідеміологічна ситуація на Прикарпатті, які інфекції фіксують найчастіше та як їм запобігти, розповів лікар-інфекціоніст, кандидат медичних наук, доцент кафедри інфекційних хвороб та епідеміології Івано-Франківського національного медичного університету Андрій Процик в інтерв'ю журналістці Фіртки.

3230

Зараз, під час випробовувань війни, в нас є одна головна правда, а скільки їх з’явиться, тих «правд», по її завершенні?

988

Безперечно, релігійні переконання є особистою справою кожної людини. Проте, коли йдеться про знаменитостей рівня голлівудських зірок, чия популярність сягає глобальних масштабів, це набуває й певного суспільного значення.

1016

Китайці мислять образами (ієрогліфами). Їх мислення більше образне, аніж логічне (як це є, зокрема, в європейських народів з їх логічним звуковим письмом). Тому для розуміння китайців потрібно більше звертати уваги на символізм.

1792

Рахманська країна мусить бути невідомо де, але не на земній кулі, бо на ній в принципі не може бути такого місця, де б гуцулові було краще, ніж у себе: поміж цих ґрунів і кичер, гірських річок і озер, толок і царинок, смерекових хат і полонин.

1758
19.06.2026

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

7503 2
15.06.2026

Попри чудові якості, важливо розуміти, що грейпфрут відіграє особливу роль у взаємодії з певними ліками.

15648
10.06.2026

Сніданок — це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

9057
20.06.2026

Простий образ сіяча й зерна розкриває глибоку істину: від нас залежить, чи проросте й принесе плід те, що ми чуємо й сприймаємо.

3963
15.06.2026

Учасники зустрічі молитимуться за мир, духовне зцілення, а також вшанують пам’ять померлих членів Апостольства. 

913
11.06.2026

У ніч з 12 на 13 червня в Марійському духовному центрі «Погоня» проведуть традиційні нічні чування.

823
06.06.2026

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

5096
20.06.2026

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

42541 1
18.06.2026

Ухвалені Верховною Радою зміни до Бюджету-2026 дозволять суттєво розширити програми соціального захисту для військовослужбовців.

525
16.06.2026

Баланс на фронті змінився на користь України, а час більше не працює на Володимира Путіна, — переконаний американський політолог та колишній посол США у РФ Майкл Макфол. Також він наводить вісім ознак того, що Росія програє свою війну.  

758
05.06.2026

Після «історичного» указу про дозвіл на проведення параду 9 травня в Москві — історичний відкритий лист Володимира Зеленського Путіну.

1680
20.05.2026

За оцінками аналітиків, після нетривалого зростання внаслідок роздутого оборонного замовлення економіка РФ уперлася в глухий кут.  

1611