Залишитись вдома, аби вижити: франківчанка з Італії порадила українцям серйозно поставитися до карантину

Франківчанка Галина Гуцул вже багато років працює в Італії, у передмісті Мілану. Нині велике місто на півночі країни — епіцентр коронавірусу.

Жінка залишилися в Італії та просить заробітчан перечекати біду там, де працюють, а українців — самоізолюватися, дотримуватися застережень і серйозно віднестися до карантину.

Про життя в умовах карантину жінка розповіла Фіртці.


В Італії наразі найбільша смертність у світі. Жертвами коронавірусу, згідно з офіційними даними, стали вже понад 4 000 людей, понад 47 000 інфіковані. Померли 17 лікарів, які лікували пацієнтів з COVID-19. Ще 3 654 медичних працівників інфіковані.


Яка зараз ситуація в Італії?


Як тільки все починалося, ніхто, і я у тому числі, не сприйняв серйозно цю ситуацію. Є люди, які й зараз ще не розуміють усієї проблеми. Зараз в країні дуже посилили заходи безпеки. Тепер вже навіть виїхати за межі міста не можна без дозволу. На виїзді стоять пости, які перевіряють кожен автомобіль. Людина, котра виїжджає за місто, має мати підтвердження — спеціальну довідку, куди й для чого вона їде.

Все ж почалося звідси — з Мілану. Коли керівництво держави заборонило поїздки країною і сказало всім залишатися на місцях, люди все ще переміщалися і рознесли цю інфекцію по всій країні.

Офіційна статистика говорить про одні випадки смертей, але сімейні лікарі кажуть, що цифри набагато більші — багато людей помирають вдома і їм просто не робили тести на виявлення коронавірусу. Є і проблема з будинками перестарілих.

Страшно, що і лікарі хворіють.Зараз вже приїхали медики з Китаю на допомогу, привезли своє обладнання.


Чи працюють магазини, аптеки?


Зачинили вже все максимально. Навіть у неділю великі супермаркети зачиняються на дезінфекцію.

Продуктові магазини, аптеки працюють. Ажіотажу немає, але є черги. Людей впускають всередину по декілька. Обмежили візити до лікарів — консультації й навіть рецепти виписують у режимі онлайн.

Парки, церкви теж зачинені. Служби Божі проводять по телевізору, або ж Інтернету.

Особисто я вже два тижні з квартири у місто не виходила. Доглядаю за старенькою жіночкою, то її дочка нам привозить продукти. Але пакети з продуктами вона залишає у під'їзді й навіть не підіймається у квартиру. Я забираю їх і все дезінфікую перед тим, як розкласти. Виношу тільки сміття і відразу, як повертаюся, мию руки.


А як щодо громадського транспорту. У нас в Івано-Франківську, до прикладу, він взагалі перестав курсувати.


Громадський транспорт працює. Щоправда, скоротили його кількість. Та й людей у транспорті майже нема – тільки ті, кому дуже потрібно.


Чим і як допомагає влада населенню?


Мешканців постійно інформують. Вулицями їздить транспорт, який закликає залишатися вдома. Організували й допомогу людям, які через карантин змушені не працювати — оформляють їм, як лікарняне. В кого є діти, дають допомогу по 600 євро. Також призупинили податки, відсотки на кредити. Загалом, виділили 25 млрд євро підтримки населенню.

Дуже багато допомагають волонтери, особливо самотнім людям.


Які прогнози в Італії — доки триватимуть ці обмеження?


Немає конкретного передбачення. Просять хоча б тиждень-два ще утриматися від контактів.


Зараз в Україну повернулося багато заробітчан...


Скоріш за все, що з Італії поверталися головним чином ті, хто залишився без роботи через карантин. Але, особисто знаю випадки, що є заробітчани, які перечікують цю біду на місці — тут. І це правильно. Маємо максимально убезпечити й себе, і рідних.


Що порадите українцям?


Максимально зменшити контакти. Якщо ми залишимося на місцях, ми вбережемо і себе, і інших від інфекції. В італійців є таке гасло зараз: "Я залишаюся вдома". І ми маємо це розуміти.

Ми не можемо бути егоїстами у цій ситуації та свої власні інтереси ставити вище інтересів інших. Без потреби не варто виходити з дому, ходити в гості чи до сусідів. Потрібно в магазин — вийшли, купили й все — відразу додому.

Все буде добре, з Божою допомогою ми це переживемо, головне бути розумними. Рано чи пізно це закінчиться.

спілкувалась Марія Лутчин


21.03.2020 Марія Лутчин 14249
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

543
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1471
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3046
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2081 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4159
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5932

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

386

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

406

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

398

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

839
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

801
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1087
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

530
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2399
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

841
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1164
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34122 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

389
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

726 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

918
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

690