Заміна вікон у багатоквартирних будинках Івано-Франківська: хто може подати заяву

В Івано-Франківську в багатоквартирних будинках старі вікна у під'їздах мінятимуть на нові, які зберігатимуть тепло.

Хто може подати заявку на заміну вікон та за яких умов під час брифінгу 17 березня розповів заступник мера та директор департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Михайло Смушак, пише Фіртка.

Так, 25 лютого, на сесії Івано-Франківської міської ради прийняли положення про реалізацію заходів енергозаощадження — заміни вікон на сходових клітках багатоквартирних будинків громади, де проживають особи з-поміж захисників і захисниць України, члени сімей загиблих, померлих та зниклих безвісти.

"Відповідно багато мешканців, почувши, що є така програма, дуже активно почали цікавитися, звертатися, щоб ці роботи виконали в їхньому будинку, не заглиблюючись у суть. Тому дуже важливе питання, де буде відбуватися заміна вікон.

Заміну проводитимуть не у всіх житлових будинках нашого міста, а виключно у тих, де проживають певні категорії осіб. І не у всьому будинку, а тільки в під'їзді, де проживає така категорія людей.

Перша — це учасники бойових дій з-поміж захисників і захисниць. Друга — члени сімей загиблих або померлих та зниклих безвісти захисників і захисниць. Третя, це є особи з інвалідністю внаслідок війни з-поміж захисників і захисниць.

І четверта — особи, які отримали поранення, контузію або каліцтво та брали чи беруть участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України", — вказує Михайло Смушак.

Як наголошують, замінюватимуть вікна виключно в під'їздах будинків, де проживають ці чотири категорії.

"Щоби розпочався процес із заміни, необхідно подати певний пакет документів. Його можна подавати в будь-який із ЦНАПів на території Івано-Франківська або в наших приміських селах.

У пакет документів входить заява встановленого зразка. Друге — це копія документа, що підтверджує статус особи, яка має право на заміну вікон з тих чотирьох категорій осіб.

Третій та дуже важливий документ — це протокол від мешканців під'їзду про те, що вони хочуть, щоб в їхньому будинку замінили вікна.

У протоколі має бути зазначено 75% згоди по під'їзду. Але 75% згоди не від кількості мешканців, які проживають у під'їзді, а від площі квартир, які є. Цей протокол додається до положення, його теж дають мешканці або ініціатори в ЦНАПі.

Тому дуже важливо зазначати прізвище, ім'я та по-батькові й вказувати площу всіх квартир. Також дуже важливо, щоб в протоколі мешканці самі визначили уповноважену особу, з якою ми надалі будемо контактувати. Вона буде уповноважена наданням у ЦНАПі всіх документів і вже прийняттям робіт, які будуть виконані.

Ми також беремо до уваги опис актуального стану вікон з фотофіксацією. Це є важливо через те, що є будинки, де вже вікна замінені, і там ми замінювати вікна не будемо повторно", — каже посадовець.

Якщо будинок є пам'яткою архітектурної спадщини, то необхідне погодження Відділу охорони культурної спадщини Івано-Франківської міської ради.

"У пам'ятках архітектури не можна змінювати вікна на металопластикові, і, відповідно, там необхідно буде по-іншому планувати ці заміни.

Ми розуміємо, що, на жаль, дуже багато є сьогодні й родин загиблих, і учасників бойових дій. Кількість таких під'їздів, де проживають такі категорії осіб, насправді, є дуже велика.

Об'єктивно за рік часу ми не зробимо і не поміняємо вікна у всіх під'їздах. Тому ми визначили пріоритетність.

Перша черга і головний пріоритет, які в нас визначено, це є наявність у під'їзді членів сімей померлих та зниклих базвісти захисників і захисниць України. У другу чергу це буде, відповідно, наявність у під'їзді особи з інвалідністю внаслідок війни.

Важливою є також черговість подання заявки. Хто швидше подає заяву, той, відповідно, швидше отримає цю можливість. Якщо відтягувати, чекати довший період часу, то, можливо, що цим особам ми будемо замінювати вікна навіть наступного року або наприкінці поточного.

Тому прохання — не зволікати та швидко подавати документи. Щомісяця працюватиме відповідна комісія, будемо подавати ті чи інші об'єкти в роботу.

Хочеться так само зазначити, що 100% фінансування здійснюватиметься за кошти міського бюджету. Тобто не буде співфінансування з боку мешканців. Це, власне, як подяка захисникам, родинам загиблим, тих, що зникли безвісти", — розповідає Михайло Смушак.

Наразі подали 24 заявки.

"Ми плануємо у цю п'ятницю провести першу комісію. З наступного тижня будемо мати вже затверджений перелік.

Ці 24 зявники — вони перші потраплять на виконання програми. Плануємо цього року охопити приблизно 50 під'їздів. Тобто, я думаю, що ми могли би це зробити, зважаючи на фінансовий ресурс", — каже посадовець.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:


18.03.2025 947
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

525
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1442
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3024
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2071 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4143
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5919

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

369

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

393

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

391

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

520
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

823
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

792
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1079
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

515
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2378
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

831
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1152
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34111 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

375
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

714 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

910
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

681