“Записничок мандрівника”: CouchSurfing – модно, корисно, цікаво

 

/data/blog/79740/2a30d5b4a191ab5f91e7037b6e07b173.jpg

 

Українці люблять подорожувати. Навіть дуже люблять! Хоча останні статистичні дані містять невтішні показники – лише близько 35% українців бували у Європі, та лише 5% перетинали кордон Сполучених Штатів.

 

Часто причиною такої сумної статистики є неплатоспроможність. Прийнято вважати, що подорожі та мандрівки – це виключно задоволення для заможних. Мабуть, якщо межа ваших мрій – це п’ятизірковий готель з All Inclusive у Туреччині, тоді справа дійсно лише в грошах.


Але, є одне "але": щороку все більше молодих (не віком, а душею!) людей в Україні відкривають для себе досі незвідані країни, чарівні місцини різних куточків планети Земля і витрачають на це мінімальні кошти. Як таке можливо? Відповідь проста: велике бажання, вільний час, зручний наплічник, гаджет з інтернетом та www.couchsurfing.com :)  

 

CouchSurfing – дослівно перекладається, як "диванний серфінг". І якщо одразу дане визначення здається абсурдним, то ближче знайомство з цим ресурсом усе розкладе по поличкам. Пропонуємо  читачам UaMona невеличку "інструкцію для початківців" -  яка ж вона спільнота "каучсерферів". 

 

Для кого ця спільнота? Для всіх і кожного! Незалежно від вашого матеріального становища, незалежно від того, чи є у вас закордонний паспорт чи немає – "каучсерфінгом" можна займатись навіть в межах свого міста. Ресурс дає можливість бути "хостом" – приймати мандрівників з усіх країн на ночівлю безкоштовно. Така опція дозволяє не залишаючи звичного простору знайти нових друзів, дізнатися більше про іноземців та культуру й звичаї їхніх країн і просто попрактикуватись в іноземних мовах. 

Годувати та супроводжувати гостей під час прогулянок містом ви не зобов’язані – вони цього не очікують, але власна ініціатива все ж залишається за вами. Головне, потрібно вказати скільки спальних місць у вас є, яке їх розміщення в квартирі (будинку) та які саме ці місця – ліжка, матраси чи просто вільна підлога, на якій можуть заночувати мандрівники з власними спальними мішками й карематами.

Усі опції на сайті доступні лише після попередньої реєстрації, де ви чітко вказуєте свої персональні дані з міркувань безпеки. Можна бути лише "хостом" чи "мандрівником", а можна й поєднати ці дві іпостасі. В такому разі у календарі доведеться зазначити дні, вільні для прийому гостей.

Останнім часом соціальна мережа CouchSurfing, яка дозволяє спілкуватись з однодумцями, пересікатись з ними на різноманітних заходах та компануватись для спільних подорожей, набуває все більшої популярності. 

"Каучсерфери" – це люди, котрі надають перевагу туризму з зануренням у культуру та побут мешканців країни, яку відвідують. Якщо вам близький саме такий погляд на життя і ви бажаєте долучитись до CouchSurfing-спільноти – рекомендуємо для початку зареєструватись "хостом" та прийняти кількох мандрівників. Вже після того, як на вашу адресу в профайлі залишать позитивні та добрі відгуки – можна сміливо вирушати у подорож, попередньо забронювавши місце  у "хоста". Бронювати слід кілька місць одночасно, адже плани в людей мають властивість змінюватись, але обов’язково попередити про свою відсутність завчасно.

Насолоджуйтесь мандрівками, спілкуванням та новими емоціями. Можливо, щоби відкрити для себе світ, варто спершу відкрити для нього власні двері!

 

Ольга Польова


20.06.2015 1466 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

602
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1532
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3111
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2124 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4225
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5980

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

442

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

438

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

423

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

528
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10058
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

876
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

837
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

575
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2434
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

871
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1199
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34164 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

310
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

419
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

761 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

944