Збагачення мультикультурної спадщини завдяки співпраці між Івано-Франківськом та Сігетом: зацікавлених запрошують у проєкт

Промоція мультикультурної спадщини та відновлення історичних об’єктів: новий етап співпраці між Івано-Франківськом та Сігетом (Румунія).

Про це повідомляє комітет Івано-Франківської міської ради, пише Фіртка.

Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради (Україна) у партнерстві з Музеєм Марамуреша в Сігеті розпочинає реалізацію проєкту «Міжкультурна свідомість багатонаціональних міст: толерантність нових поколінь» (InterCities), спрямованого на підвищення соціальної толерантності до національних спільнот та етнічних груп на прикордонні Європейського Союзу.

Ця ініціатива має на меті покращення двох культурних туристичних об'єктів, спираючись на принципи співпраці та спільних цінностей багатовікової історії для кращого дослідження, збереження та популяризації багатокультурної спадщини.

Проєктом передбачено комплекс заходів, спрямованих на поглиблення розуміння спільних цінностей, розвиток міжкультурного діалогу та підвищення туристичної привабливості регіону, зокрема через:

  • Археологічне дослідження території комплексу Палацу Потоцьких в Івано-Франківську та розробку проєктно-кошторисної документації для двох його корпусів.
  • Створення Центру міжкультурного співробітництва в Івано-Франківську.
  • Відновлення та реставрацію трьох будинків-пам'яток у Сігеті, що відображають культурну спадщину різних етнічних груп.
  • Проведення Міжкультурного фестивалю в Івано-Франківську та Фестивалю-конкурсу короткометражних фільмів у Сігеті.
  • Проведення двох тематичних форумів у містах-партнерах.
  • Організацію архітектурного табору для студентів у Сігеті.
  • Створення двох альтернативних маршрутів, пов'язаних із Карпатським культурним шляхом.
  • Організацію зустрічей зі стейкхолдерами та лекцій для студентів.

Очікувані результати від реалізації запланованих заходів включають збагачення мультикультурної спадщини транскордонного регіону шляхом покращення туристичної привабливості, створення нових культурних маршрутів, підвищення обізнаності про мультикультуралізм, збереження спільної спадщини, створення мережі експертів у сфері міжкультурної співпраці, зміцнення зв'язків між містами-партнерами та інтеграції місцевої спадщини в культурний простір ЄС з метою сприяння сталому співробітництву у сфері соціального, економічного та культурного розвитку.

Загальний бюджет проєкту становить 457 733,42 євро, з яких 411 960,07 євро фінансуються Європейським Союзом у межах Програми Interreg VI-A Next Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна.

Тривалість реалізації проєкту — 20 місяців, починаючи з 1 березня 2025 року. У межах проєкту створять нові можливості для збереження та промоції багатокультурної спадщини, що сприятиме міжкультурному діалогу та розвитку туризму в регіоні.

Запрошуємо усіх зацікавлених стати частиною цієї культурної подорожі. Стежте за оновленнями, беріть участь у заходах та відкривайте для себе унікальну спадщину прикордонного регіону.

Для отримання додаткової інформації про проєкт та медіазапитів звертайтеся в Департамент інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв'язків, туризму та промоцій міста Івано-Франківської міської ради.

Контактна особа: Лідія Черевко

Посада: Начальник управління проєктної діяльності

Телефон: +380986347650

Еmail: intercities.if.huskroua@gmail.com

Вебсайт: https://invest-if.com

Щоб дізнатися більше про програму Interreg VI-A Next Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна, перейдіть за посиланням: https://next.huskroua-cbc.eu/.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


24.03.2025 1208
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

513
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1427
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3014
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2065 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4134
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5909

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

364

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

388

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

387

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

519
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

818
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

788
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1072
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

499
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2364
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

827
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1148
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34108 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

367
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

710 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

905
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

676