
Сфера освіти в Україні завжди потребувала безперервного розвитку та змін, відповідних до нових реалій.
Серед необхідних та важливих кроків, які сприятимуть розвитку освіти та зростанню її якості — підвищення зарплат вчителям, фінансовий вклад, підтримка молодих сімей, створення належних умов для навчання та інші.
Про це в інтерв'ю Фіртці розповів директор Департаменту освіти і науки Івано-Франківської обласної військової адміністрації Віктор Кімакович.
"Як би це не було очевидно, але нам потрібно збільшувати зарплату вчителям. Можу говорити про це з погляду того, що мала зарплата не приваблює майбутніх студентів, адже вони думають про своє майбутнє у разі, якщо підуть в педагогіку.
Це призводить до того, що ми маємо низький вступний бал майбутніх вчителів. Тобто на вчителя вступає та дитина, яка не має високого балу. Це призводить до того, що наших дітей вчать не дуже успішні вчителі. Нам треба змінювати цю ситуацію.
Хотілося б, щоб престиж, мотивація, інші чинники призводили до того, щоб ми мали хороший конкурс, вмотивованих випускників шкіл з високими оцінками, які йдуть в педагогіку.
Також треба говорити про природничу освіту, фізику, хімію, біологію, інші природничі галузі — маємо брак людей, які на них вступають. А це речі, які роблять нашу країну успішною та конкурентною, тому ми повинні продукувати майбутніх науковців у ці галузі.
Це також частково лежить і на плечах школи, і на плечах освіти, тому що ми повинні створити цю освітню траєкторію для їх вивчення", — каже директор Департаменту освіти і науки.
За словами Віктора Кімаковича, важливим є вкладання коштів в освіту.
"Усі повинні розуміти, що це — не поле для політичного ігрища.
Окрім цього, ми повинні якимось чином думати про стимуляцію народжуваності. Коли ми аналізуємо, пік народжуваності в Україні припадає на період з 2011 по 2013 роки. Тоді функціонували програми стимулювання та підтримки молодих сімей — фінанси, бейбі бокси тощо.
Якщо немає цієї стимуляції на рівні держави, то варто говорити про неї на рівні громади. Хоч воно не пов’язане напряму, але про це також важливо говорити, бо це лежить в основі освіти.
Можливо, це примітивне мислення, але я також мушу сказати: коли дитина в школі має хороший харчоблок, красиві відремонтовані приміщення, розумних, мудрих, гарних вчителів — для чого виїжджати з цієї країни, з міста? Тому ми повинні зробити освіту такою, щоб нам не було потреби виїжджати", — зазначив освітянин.
Більше читайте у матеріалі: "Рішення політиків не повинні впливати на дитинство": головний освітянин Івано-Франківщини про малокомплектні школи, реформу НУШ та недостачу вчителів.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Очікуємо 13-14 тисяч учасників»: скільки учнів на Івано-Франківщині вже зареєструвалися на НМТ-2025
Інформаційна війна: у закладах освіти Івано-Франківська проведуть заходи з протидії вербуванню
На Прикарпатті відновили очне навчання в школах. Які заклади залишаються на карантині