
Лютий 2016 року стало найтеплішим місяцем на Землі за всю історію спостережень, повідомляють експерти НАСА (NASA) виходячи з даних, отриманих з космічних супутників.
Вчені називають причиною цього поєднання рекордно потужного прояву феномена Ель-Ніньо з процесами антропогенного глобального потепління, передає «Сегодня» з посиланням на BBC.
За вимірами НАСА, глобальна середня температура на поверхні Землі була в минулому лютому на 1,35 градуса за Цельсієм вище, ніж середнє значення для даного місяця за контрольний період з 1951 року по 1980 рік. Це означає, що температурне відхилення від норми стало найзначнішим за весь час наукових метеоспостережень, тобто з 1880 року.
Таким чином, минулого лютого побив рекорд аномальність, встановлений в попередній місяць - в січні 2016 року.
Фахівці НАСА звертають увагу на те, що попередній аномально теплий лютого був в 1998 році - також в рік вкрай інтенсивного Ель-Ніньо. Однак тоді перевищення середньої температури над нормою склало лише 0,846 градуса за Цельсієм.
Феномен Ель-Ніньо визначається як температурні аномалії поверхневого шару приекваторіальній частини Тихого океану тривалістю не менше 5 місяців, що виражаються у відхиленні температури води як мінімум на 0,5 градуса Цельсія вище норми.
Нагадаємо, як повідомляли «Коментарі», 29 лютого в Києві спостерігалася найтепліша ніч для цієї дати з 1881 року. Метеорологи повідомили, що це десятий рекорд за лютий, а всього за зиму їх було більше 30. Абсолютним лідером серед зимових місяців став грудень: в цьому місяці було зафіксовано 20 погодних рекордів, і все - в бік перевищення попередніх значень температур.