"Згадуй про них не тільки в день обміну": в Івано-Франківську провели акцію на підтримку полонених та безвісти зниклих

В Івано-Франківську, на Вічевому майдані, 22 вересня відбулася чергова акція-нагадування про військовополонених Маріупольського гарнізону, всіх полонених та зниклих безвісти.

На акцію прийшли десятки людей. Спершу вони провели демонстрацію з плакатами, а згодом — дали слово рідним військових.

Про це з місця події повідомляє журналістка Фіртки.

За словами співорганізаторки заходу Наталії Макарової, ці акції відбуваються кожні два тижні щонеділі.

"Акції організовують родичі військовополонених. Ми виходимо постійно.

Але, на жаль, людей приходить все менше та менше. Це дійсно розчаровує. Проте, радіємо, що відбуваються обміни".

Також організаторка додає, боляче спостерігати за людьми, які проходять повз.

"Боляче дивитися на те, що люди, які проходять повз акції, не звертають уваги. Я сама чекаю третій рік з полону чоловіка.

І я не можу сказати, що я живу. Це існування насправді. Для того, щоб якось жити, займаюсь підтримкою військових та чекаю".

До акції долучився колишній командир 109 бригади ТРО Маріуполя Констянтин Бобрик, який сам пережив полон. За його словами, акції проводять по цілому місту. 

"Наші заходи — це важливе нагадування, що наші хлопці, не тільки з Маріуполя, а зі всієї України в полоні. Тому ми нагадуємо людству, що їх треба визволяти, адже захисників катують, з них знущаються.

Ми самі всі бачили, якими повертаються хлопці після обміну. Я сам був у полоні. На початку, коли я став на захист країни, моя вага була 95 кілограмів, вийшов з полону — 55 кілограмів. Там я втратив більше 30-ти кілограмів. Так і наші хлопці це все проживають".

Окрім того, наголошує Констянтин Бобрик, ці акції є нагадуванням й для Червоного Хреста.

"Потрібно не тільки моніторити, як Україна утримує росіян тут, але потрібно й моніторити те, як вони утримують українців, а саме як вони їх годують, як з ними поводяться".

Матір звільненого з полону військовослужбовця Олена Завгородня ділиться, часто відвідує акції щодо визволення військовополонених.

"Мій син був у полоні 913 днів та 30 місяців — і його повернули 24 серпня, на День Незалежності України.

Зараз проходить реабілітацію. Фізичний стан начебто в нормі, а ось психологічний стан дуже важкий".

Олена Завгородня приходить на акції, аби підтримати інших родичів військовослужбовців, які досі в полоні.

До приєднання акцій сьогодні закликав й ветеран російсько-української війни Степан Савчук. Ветеран каже, насправді втомився пояснювати людям, для чого проводити такі заходи, проте знає, що вони надзвичайно важливі, а особливо — присутність людей на них.

"Хочу сказати людям, які сьогодні вперше на акції, насамперед це — свідома громадянська позиція.

Дякую всім, хто долучається до акцій, адже ми показуємо, що ми свідомі громадяни своєї країни. І це важливо, аби люди приходили та підтримували тих, хто за нас боровся", — наголосив Степан Савчук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Івано-Франківськ долучився до Всеукраїнської спортивної акції вшанування загиблих воїнів

В Івано-Франківську відбулася мирна акція на підтримку військовополонених

В Івано-Франківську відбулася акція "Не мовчи! Полон вбиває!" на підтримку військовополонених

"Втрачати дітей — це важко": Івано-Франківська міська рада звернулася щодо розшуку зниклих безвісти та повернення полонених

Фотогалерея


22.09.2024 Тетяна Сорока 641
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

137
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

361
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13957 3
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1600
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

892
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6185

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

655

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1484

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1293

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1181
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

538
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

679
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1598
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

618
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

902
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5942
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13735
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

274
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

571
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

499
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

810 2