Жінки-мироносиці, як покровительки жіноцтва

В Україні маємо два дні особливого вшанування жінок: одне з них - 8 березня, ми отримали  у спадок від радянського союзу.

Згодом, відмовляючись від радянської спадщини, за незалежності України встановили святкування «Дня матері» (Mother's Day) - Міжнародний день матері, сім’ї та материнства. Цей день в Україні святкується з 2000 року у  другу неділю травня.

Але існує також і християнське свято з вшанування жінки, як матері-християнки, берегині сім’ї. У другу неділю після Великодня православні та греко-католики вшановують жінок-мироносиць.

Всі ми знаємо, що Ісуса Христа під час Його земної проповіді супроводжували апостоли, але також була невелика група жінок,  які були зцілені Христом, і також ходили на Його проповіді піклуючись про нічліг та їжу

«…та дехто з жінок, що були вздоровлені від злих духів і хвороб…що маєтком своїм їм служили.» (Лк. 8:2-3).

У євангеліста Луки ми знаходимо імена цих жінок: Марія Магдалина - Христос зцілив її від важкої хвороби, а також врятував від каменування, Іоанна - дружина урядника царя Ірода,  Марфа і Марія - сестри Лазаря, Марія Клеопова - двоюрідна сестра Діви Марії та мати апостола Якова-молодшого, Саломія - родичка Діви Марії, її  сини — Яків та Іоанн — найближчі до Господа апостоли.

Чому ж така велика шана до тих жінок у Церкви? 

Саме їм першим з’явився Христос після свого Воскресіння.

Зранку,  у перший день тижня після розп’яття Христа і всіх страшних подій, які з цим пов’язані, не маючи страху, жінки взяли миро (тому і мироносиці) та пахощі, аби намастити тіло і підготувати його, згідно з юдейськими традиціями, до поховання. 

В цей час найближчі люди, які були з Христом – апостоли - перелякані переховувались, боячись бути схопленими римською владою.

Отож, бачимо, що апостоли, які були свідками багатьох чудес Ісуса Христа, були більше наляканими, аніж жінки, які  проявили свою стійкість у вірі та безстрашність попри всі жахіття, які відбувалися в них на очах.

По дорозі до гробу Господнього їх навіть не зупиняв і не жахав той факт, що гріб привалений великим каменем та виставлена охорона, та й  події розп'яття дуже свіжі, і можливо влада шукає послідовників Христа, щоб схопити. Підійшовши до гробниці, вони побачили, що  камінь був відвалений землетрусом, а нажахана сторожа розбіглася.

Зайшовши всередину гробу (печери) і не побачивши тіла Ісуса Христа, жінки побачили ангела в білому одязі, що сидів праворуч того місця, де було покладено Господа; їх пройняв жах.

Ангел же сказав їм: «Не жахайтеся. Ісуса шукаєте Назарянина, розіп'ятого. Він воскрес — Його нема тут. Ось місце, де поклали Його».

Прийшовши до учнів, жінки розповіли про все, що бачили й чули. Ці події не налякали жінок, а тільки утвердили у вірі в Христа і в Його вчення.

Духовний подвиг жінок-мироносиць, самовіддана допомога, їх жертовна любов є яскравим прикладом віри, вартим наслідування.

Бо  навіть страшна картина розп’яття Христа змусила розбігтися всіх учнів. Лише Іоан Богослов і жінки-мироносиці залишалися поруч з Учителем до останнього Його подиху на Хресті.

Безстрашні жінки-мироносиці розповіли світові радісну звістку Воскресіння Христового та є покровительками й захисницями українського жіноцтва, яке в цей непростий для України час показало свою стійкість, надійність та відвагу.


18.04.2023 Роман Тадра 5049
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

530
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1446
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3031
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2072 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4146
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5924

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

377

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

394

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

392

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

520
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

829
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

794
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1080
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

519
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2382
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

832
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1155
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34114 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

377
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

715 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

911
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

682