Зі Сходу на Захід: як хірург з Пакистану відкрив ресторан індійської кухні у Франківську

 

Нещодавно по вулиці Січових Стрільців відкрився новий заклад – ресторан індійської кухні Esse, де можна пообідати бір’яні з чапаті і ласі. Його власник, професійний хірург Садакат Хусайн розповів UFRA, чому змінив медицину на ресторанну справу, про навчання в Луганську і повернення з Пакистану до України.

 

/data/blog/78387/a9f112a22ca000ed90e35b96b4690588.jpg

«Я мав досить своєї професії»

Я народився в столиці Пакистану Ісламабаді, в родині лікарів. Мій батько – лікар, старший брат – теж, і тому я вступив на медицину. У мене на батьківщині поширена думка, що в Україні хороша освітня система, адже це була частина великої держави. Так думають мої батьки, і я переконався, що навчання тут дійсно в порядку. Хоча є і мовні проблеми між студентами і викладачами. Хабарництво, корупція розчаровують.

2009 року я закінчив університет в Луганську і протягом п'яти років працював хірургом в Пакистані, Китаї та Україні – в Луганську та Донецьку. Минулого року, працюючи в Ісламабаді, через сімейні проблеми і професійний стрес, я відчув, що хочу щось змінити, почати нове життя. Я мав досить своєї професії.

Я взагалі прагнув жити трошки інакше, ніж мій батько і брат. Не бути середньостатистичним лікарем. Я не дуже хотів використовувати свою професію як засіб заробляти гроші.

Тож із моїм другом ми вирішили відкрити заклад, який був би інший… Де можна було б зустріти здорових людей (усміхається).

Але з вересня я почну навчання в аспірантурі в Івано-Франківську і працюватиму зі студентами-іноземцями. Я і зараз допомагаю їм постійно. Проблема в тому, що викладачі медичного університету не знають добре англійської, не можуть всього пояснити. Я допомагаю студентам з навчанням – безкоштовно. Якщо я можу зробити для когось послугу, я це зроблю. Таке моє переконання.

Франківськ – маленький, але жвавий

Чотири місяці тому ми відкрили цей ресторан. Раніше мій друг мав кафе в Донецькому національному університеті, але рік тому переїхав сюди. Ми з’їздили до Івано-Франківська, провели тут місяць, досліджуючи місто, людей, ринок. Тут багато іноземних студентів з проблемних регіонів. Як з’ясувалося, в місті немає закладу із традиційною їжею Південно-Східної Азії.

Я жив в Україні з 2002 по 2009 рік. Навчався, працював у Луганську та Донецьку, бував у Києві, Одесі, Львові. Тому для мене життя в Івано-Франківську – не новий досвід. Але можу сказати, що

Івано-Франківськ дуже відрізняється від інших міст – він маленький, але життя тут кипить. Навіть у Києві центр не такий жвавий. Але тут є проблеми з транспортом…

В Україні я почуваюся, як вдома. Мені тут навіть краще, ніж у рідній країні. Не знаю, чому. Моя родина мешкає в США, сестра – в Італії. Але я нікуди не хочу їхати звідси. Може, тому, що я за ці роки навчився добре розуміти українців.

«Мова – це всього лиш мова»

Звісно, почати бізнес іноземцю тут дуже важко. По-перше, я звик до Східної України, де люди використовують російську в щоденному житті. Коли я розмовляю російською в Івано-Франківську, люди сприймають це негативно. Я розумію політичні причини цього, але люди так само мають розуміти, що іноземці використовують ту мову, яку знають. Це їхній єдино можливий медіум. Звісно, ми намагаємося вдосконалити наші знання української.

Якось я надрукував оголошення російською мовою, що ресторану потрібні працівники. До мене прийшов чоловік із питанням, чому я написав це російською. Я пояснював, що я також українець, я відчуваю це місце як свій дім. Я розумію проблеми українців, тому що якщо ви маєте проблеми – так само і я. А мова – це всього лише мова. В Пакистані ми маємо подібні проблеми.

Людина повинна розуміти людину. Потрібно триматися людськості і справедливості.

Інша проблема – папери, документи, процедури. Це дуже виснажує.  І третє, що мене дивує, –  це нестача працівників. Два останні тижні ми шукаємо працівників кухні й офіціантів. Я не знаю, в чому причина, але ми не можемо нікого взяти. Приходять некомпетентні люди. А ті, хто компетентний, вважають, напевно, що їм краще працювати за кордоном, бо тут маленькі зарплати.

У мене враження, що десь до 2007 року українці мали кращі моральні якості, не були так перейняті грошима, поважали інших. А зараз всі хочуть жити все заможнішим життям.

Місце, де зустрінеш здорових людей

Близько половини клієнтів ресторану – місцеві люди. Решта – студенти-іноземці, але заходять також туристи.

Деякі спеції ми імпортуємо з Пакистану, дещо – з Італії. Ми використовуємо традиційний рис басматі. Його можна знайти в Івано-Франківську на ринку, але часом друзі привозять з Одеси. Маємо три види страв – з курки, баранини та вегетаріанські. Бір’яні з куркою – це найпопулярніша страва в мене вдома. Ми печемо традиційний хліб, який називається чапаті або роті – це одне й те ж саме, просто назви різні. З традиційних напоїв – ласі (йогурт, сіль і трохи цукру).

Це заклад індійської кухні, але насправді Пакистан та Індія мають однакову кухню. Усі страви, що є в нас, можна зустріти в Індії, Пакистані, Бангладеш, Непалі, Шрі-Ланці – у всій Південно-східній Азії. 

 

/data/blog/78387/a3c2318e7a483541744754a582a0fd0b.jpg

 

/data/blog/78387/571b33e6cb41df1640b912d57bf7096d.jpg

 

/data/blog/78387/85efeb7bb1d676ac52c3dc18bb54ea35.jpg

Усі фото: UFRA


04.06.2015 1207 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

179
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

785
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1776
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3328
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2263 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4460

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

621

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

550

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

540

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

576
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10175
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1010
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4585
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

805
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2605
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1022
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34271 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

461
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

530
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

872 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1090