Зимова теплиця: особливості матеріалів та основні етапи монтажу

Зимові теплиці, що забезпечують врожай в умовах мінливої погоди, вимагають особливого догляду і підготовки до осінньо-зимового періоду вирощування. При цьому, різні матеріали накриття формуватимуть різні кліматичні умови в теплиці.

Що краще - купити теплицю або зібрати своїми руками? 

Іноді тепличнику/дачнику початківцю вигідніше зібрати теплицю з підручних засобів - дерев'яного каркаса і плівки. Якщо ви не часто буваєте на ділянці або у вас обмежений бюджет, то це найкращий варіант. У всіх інших випадках, однозначно, вигідніше купити теплицю з заводу. Можна купити каркас з оцинкованого металу і накрити плівкою або полікарбонатом, можна замовити теплицю під ключ, все залежить від бюджету і масштабу вирощування культур. Для зимової теплиці головні вимоги - це міцність і герметичність. Чим краща герметичність, тим менші витрати на обігрів. Для опалення найкраще купити піч булер'ян на дровах або брикетах. 

Особливості матеріалів для накриття зимових теплиць 

У кожного матеріалу свої плюси та мінуси, тому вкрай важливо розкрити по максимуму позитивні сторони матеріалів і захистити себе від потенційних небезпек. 

Плівка. Класичний і дешевий матеріал. Сучасні види плівки можуть бути різного кольору, і обирати його варто відштовхуючись від потреб вирощуваних культур. 

Переваги та недоліки матеріалу. Плівка дешева, її легко перевозити та кріпити. У разі пошкодження плівку можна заклеїти армованим скотчем. До недоліків можна віднести короткий період її експлуатації 1 - 2 роки та вразливість до порізів. 

Полікарбонат. В асортименті представлені матеріали різних кольорів і товщин. Сьогодні виробники випускають полікарбонати монолітні та стільникові товщиною від 4 мм. 

Переваги та недоліки матеріалу. Міцність і довговічність - головні переваги полікарбонату. Його легко розрізати та кріпити за допомогою саморізів на каркас теплиці. З недоліків - габаритність і ламкість, а також висока вартість, відносно інших матеріалів. Переглянути асортимент і купити полікарбонат можна за посиланням.

Основні етапи підготовки до зимового вирощування 

Очищення та дезінфекція: Перед початком осінньо-зимового періоду необхідно ретельно очистити теплицю від сміття і провести дезінфекцію. Це допоможе уникнути заражень і поширення паразитів. 

Перевірка конструкції: Перевірте стан каркаса теплиці. Замініть пошкоджені або слабкі елементи, щоб забезпечити надійність і стабільність конструкції. 

Утеплення: Залежно від обраного матеріалу для покриття, проведіть утеплення теплиці. Натягніть додатковий шар плівки або забезпечте правильне кріплення і герметизацію полікарбонату, щоб мінімізувати тепловтрати. 

Забезпечення вентиляції: Важливо не забувати про вентиляцію теплиці. Переконайтеся, що система вентиляції працює справно, щоб уникнути перегріву або зайвої конденсації всередині. 

Захист від снігу та вітру: Забезпечте захист від накопичення снігу на даху теплиці. Це можна зробити за допомогою спеціальних пристроїв або регулярного очищення від снігу під час сильних снігопадів. Від вітру захистить лише міцний каркас і надійний фундамент. 

Які конструктиви краще для зимової теплиці? 

У регіонах з рясними сніговими опадами існує ризик перевантаження теплиці снігом, від чого вона може зламатися. І тоді перед нами постає питання посилення конструкції, що призведе до підвищення ціни конструктиву. Одним із рішень у такій ситуації може бути аркова форма даху, на якій практично не накопичується сніг. Сучасні зимові конструктиви поставляються з прямими стінками та арковим дахом.

Як утеплити зимову теплицю під плівку? 

Плівка трохи гірше тримає тепло, ніж інші матеріали, тому досвідчені фермери використовують двошарову плівку. Під час сильних заморозків між шарами плівки нагнітається тепле повітря за допомогою теплової гармати, створюючи бар'єр холодному повітрю. Також не варто забувати про традиційні системи обігріву, найбільш економічний з них - це піч булер'ян. Особливо вигідний цей спосіб опалення у великих фермерських теплицях.

Реклама


02.09.2024 1136
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

530
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1446
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3031
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2075 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4146
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5924

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

379

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

395

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

393

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

521
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

830
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

795
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1081
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

522
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2388
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

836
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1156
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34116 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

378
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

716 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

912
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

683