Зимові вітаміни: ТОП-10 продуктів, що зміцнюють імунітет

Взимку наш організм страждає на авітаміноз та потребує ще більшої турботи. Аби наситити організм необхідними вітамінами та корисними речовинами, варто їсти більше овочів та фруктів.

Ми підготували для вас добірку із десяти зимових продуктів, що є джерелом необхідних для організму вітамінів та мінералів. Споживаючи їх щодня, ви відчуєте, як ваше тіло наповнюється енергією та силою. 


ЛИМОН

Яскравий жовтий цитрус здавна відомий своїми цілющими властивостями. З нього готують салати та десерти, додають у чай та коктейлі, а головне — ним лікують! У лимоні є такі вітаміни, як В1, В2, А, D і вітамін Р, який зустрічається тільки у цитрусових.

Застосування жовтих цитрусових є популярним при ангіні, авітамінозі, гіпертонії, хворобах шлунка, ревматизмі та нудоті.

МАНДАРИНИ

Взимку ці маленькі яскраві фрукти обожнюють їсти та дорослі, і діти. Плоди мандаринів є джерелами вітамінів С, А, К та Р. У них також містяться калій, натрій, кальцій, залізо, фосфор і магній. Мандаринки здатні підвищити апетит, зміцнити організм і нормалізувати обмінні процеси. 

ГРЕЙПФРУТ

Цей фрукт має багатий вітамінний склад, чудово регулює вміст зайвої рідини в організмі та запобігає відкладення жиру. Відомо, що аромат грейпфруту концентрує увагу та покращує пам'ять. 

ЯБЛУКА

У яблуках міститься надзвичайно багато корисних речовин, які здатні зарядити нас енергією на весь день. Смакові якості яблук стимулюють роботу центральної нервової системи. Цей фрукт вважається одним із найбільш низькокалорійних, тому не зіпсує вашої фігури.

 Серед вітамінів, яких особливо багато в складі яблук, слід назвати А і С. Також яблука вважають джерелом йоду та заліза. 

БАНАНИ

Банан — справжнє джерело енергії. Їсти банан особливо корисно перед заняттям спорту. Таким чином, ви наситите організм необхідними корисними речовинами. Вживання банану у їжу здатне покращити ваш настрій, адже у цьому фрукті міститься велика кількість триптофану - речовини, що викликає відчуття щастя. 

Банани не тільки чудово впливають на нервову систему, а й запобігають появі набряків, допомагають позбутися зайвої ваги та захищають від розвитку цукрового діабету.

ЖУРАВЛИНА

Лікувальні властивості журавлини знайшли своє застосування в профілактиці та лікуванні серцево-судинних хвороб. Журавлина допомагає процесу знищення бактерій, що збуджують захворювання травного тракту. Червоні ягоди мають не лише лікарські, а й тонізуючі властивості.

Споживаючи журавлину, людина отримує енергію, внаслідок чого підвищується її розумова і фізична діяльність.

ГОРІХИ

Волоський, лісовий, фісташки, кеш'ю, мигдаль - любителі горіхів знають, що цей продукт покращує настрій та дарує новий заряд енергії. А що ще потрібно у холодну зимову пору?

БОБОВІ

Горох, квасоля, сочевиця — різноманітність бобових вражає! Страви із бобових не лише корисні, а й надзвичайно смачні. Бобові багаті на вітамін С, провітамін А, амінокислоти, кальцій і калій.

КАПУСТА

Капуста — один із найбільш низькокалорійних продуктів. Броколі, цвітна, морська або брюссельська — різні види капусти зроблять ваші страви смачними та корисними. Капуста — джерело білка, а також містить більше вітаміну С, аніж лимон. Капуста також багата на вітамін А, вітаміни групи В та каротин.

ІМБИР

Імбир не дарма називають коренем життя. Свіжий корінь імбиру містить у своєму складі вітаміни А і В, кальцій, магній, цинк і фосфор, а також має протизапальні та антибактеріальні властивості. Вживання у їжу кореня імбиру не лише збільшує імунітет, а й позбавить від набряку горла і головного болю, допоможе схуднути та збільшить обмін речовин.

Будьте бадьорими та енергійними! Нехай кожен день буде сповненим натхнення, радості та щастя. 

1plus1.ua


08.12.2019 7273
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

544
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1472
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3046
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2081 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4160
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5933

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

390

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

406

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

398

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

840
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

802
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1088
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

530
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2400
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

841
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1164
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34122 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

389
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

728 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

918
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

690