Зимово-весняний трамплін для Рено

Закінчення зими ознаменувалося неабиякою стійкістю морозів, під сипучо-білою ковдрою яких підсніжники ще не пріють. «Весна, весна, прийде.» - буркають під сердитий ніс розбурхані карпатські шатуни.  «А хто до нас в ліс сьогодні прийде ?..»  

Зимові підсумки на початку весни тяжіють – в контексті втішних новин – вижили, та й зубатими, хвостатими не стали. А меду чогось хочеться все рівно і мертві бджоли загули.

Віртуально відпочили на дорогих екзотичних островах, з гарантом Конституції і його прихвоснями, і в ліпшому разі в натурі покаталися з гірки на лижах/санчатах,  хто вміє, на ковзанах, в гірських ландшафтах покупалися.

Прилив оптимізму, в такому тонкому символічному сенсі, отримали від єдиної завойованої золотої медальки класного лижника Абраменка. Аби не гірше.

Доводилося якось, давніше, заїхавши в Ворохту, спостерігати чудну, мальовничу картину: майбутні олімпійські чемпіони, ймовірно вже не чемпіони і не майбутні, тренуються на лижах, стрибаючи з колись славнозвісного трампліна, покоцаного тепер як після термоядерної війни, на спускову стежину, вкриту гнилою соломою, ще й не дуже доброї якості. Ледь животіючи і виживаючи на якісь жалюгідні меценатки, бо їсти треба, та й на інвентар, який ламається часто, бо солома трохи важча за сніг. Кажуть, тепер навіть вже на гнилу солому не стрибають там, бо недалеко, в Кременці, Тернопільська область, трамплін підстелюють трохи свіжішою.

Не дуже сентиментальний, але направду сльози з очей потекли. Останнього разу так текли ще в дитинстві, коли в ящику розстрілювали Кінг-Конга. І питаєшся себе, а чого так є ? Чого навіть в Нігерії (між іншим вперше представленій на останній олімпіаді ) умови для тренування зимових спортсменів кращі, там, де в гірських лісах можна надибати на реального кінг-конга ? І ніби країна не менше корупційна, навіть більше, з огляду на проїдання нафтових родовищ.

Відповідь знаходжу для себе надійну: українці просто не хочуть копіювати москалів, та лиш не в цему році – з огляду на загальні результати олімпіади. «От як би ми були в Євразосоюзі, - чую як зліва за плечем клубочаться демони, шепочуть, - то була би наша олімпійська гордість забезпечена допінгом і результатом на мінімум двадцять золотих.». « Рівно на рік, два, так само, як політично-економічною безтурботністю в оковах  імперії, а потім «зарах» глобальний фол і не менш глобальний гаплик», - то вже справа схиляють до правильних інтенцій якісно інші істоти.

Треба на себе надіятися, лише на себе, ось це ми чуємо чи не щодня. Звичайно, в цьому брехні тотальної бути не може природно, та, знаючи рідну природоньку, розуміємо, що нас готують в темпі вайлуватого гопака до пісеноньки «наша хата скраю – закрита, вхід і вихід з сараю, відкрита», з приспівом  «коней, биків забирайте, корів, кізеньок не чіпайте».

Коні не винні ? Коні на заробітках запоребриком, значить автоматом невинні…

Ось і радіємо за здобуту другу золоту медаль українкою Оленою Савченко, щоправда від котрогось часу громадянкою Німеччини, що не зреклася свого походження. Чи буде так, що скоро дізнається весь світ про українські спортивні, і не лише, успіхи, розчинені в німеччинах, іспаніях, польщах ? Надія на «ні» є, якщо вони ще трохи довше потренуються тут.

Надія є, що небайдужі люди, рано чи пізно, пригріють наш зимовий спорт на якомусь курорті, наприклад, Буковелі, побудують гірки, трампліни під професійні, чи бодай напівпрофесійні для виховання молодих спортсменів, бо ж під не єдиним Сашком Усиком здригаються Сивуля і Хом’як.

Свого часу низка розважально-рекреаційних  комплексів Австрії, після другої світової війни,  з метою інфраструктурної допомоги австрійським лижникам, аби ті не виїжджали масово тренуватися в Швейцарію (в роки війну нейтральну і незрівнянно економічно привабливішу), приймаючи пізніше громадянство, почали споруджувати і опікуватися в себе про все необхідне для в тому числі професійного спорту, конвертованого переважно в нематеріальні чинники, такі як національна гордість.  

Буковель наслідує правильні зразки кращого-західного (це означає, що Австрія у нас не за горами – Альпами) , як от «льодяні ресторації», айс-готелі. Бачив таких багато у Фінляндії якось, щоправда, у недешевих фінів все одно ніби дешевше виходило почастуватися при холоді, чи то може здалося, як кажуть, наший бісовий  комплекс меншовартості ?..

Якщо Буковель планує й надалі вражати цінами (на що напевно є економічні причини) , то радив би не лише айс-кафе на території, а наприклад «льодяну мерію», з витесаними  мерами, депутатами, виконкомом – і пенсіонерів можна звозити на екскурсію, живих.  Весна, весна, прийде…

До нас прийшла, приїхала, гордість іноземна. 

Так, не лише від нас їдуть, а й до нас, як то актор світової слави Жан Рено – той, шо грав у кіні про масонів «Кот да вінчік», та багато інших немасонських. Він вже гуляє карпатськими місцями сил, жує кулешу й буц і буцає компліментами всіх перехожих на Закарпатті, навіть тих, розповідають, хто плутає його зі смотрящим від Євросоюзу , чи то Віктора Балоги, по кругляку.

Він буде грати не голову  міськради  Рахова, навіть, в це важко повірити, не голову сільради Космача, ну і найменш вірогідно Петра Порошенка, а когось іншого, напевно, знову якогось масона. Кажуть, що то його остання роль, ним же анонсована. Бажаємо шатунської снаги і непогасної юрошатуновської популярності  після завершення кар’єри.  Бо продолженіє слєдуєт, а не прєслєдуєт, либонь, і нашу країну, з горем пополам.


05.03.2018 Назар Яв 3373
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

528
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1445
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3030
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2071 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4145
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5923

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

376

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

393

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

391

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

520
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

828
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

793
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1079
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

517
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2381
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

831
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1154
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34113 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

376
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

714 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

910
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

681