Зіткнення радикалізмів: що далі?

 

 

Парламентські вибори минули і – сюрприз! – перемогли "регіонали". Сталося саме так, як знали вони, як знав будь-хто інший в Україні, попри факт, що їх мало хто любить, і вони неминуче зазнали б поразки, якби вибори були повністю вільними і справді чесними...

 

Якщо у вас є гроші, ви можете купити стільки голосів, скільки вам заманеться – це "регіонали" і робили з великим завзяттям. Якщо ви контролюєте виборчі комісії, то можете бути певні, що голоси порахують так як треба. Через те, що половина депутатів тепер обирається у мажоритарних округа, "регіонали" зможуть зробити те, що їм найліпше виходить: купити їх із їхніми голосами за кілька мільйонів доларів. Що, звісно, дріб’язок для корумпованої партії Януковича…

 

За попередніми оцінками, у "регіоналів" буде 188 депутатів – тобто на десятеро менше, ніж у чинному скликанні, втім, достатньо для того, щоб впливати на позицію всіх інших.

 

Дещо цікавіший розподіл депутатів серед інших партій. "Батьківщина" Арсенія Яценюка та ув’язненої Юлії Тимошенко матиме 103 депутати. УДАР боксера-що-став-політиком Віталія Кличка налічуватиме 40. Комуністична партія України, очолювана багатієм Петром Симоненком, буде мати 32. А партія правого спрямування "Свобода" на чолі з гіпнотичним Олегом Тягнибоком складатиметься із 37 обранців. (Наголошую, це попередні цифри).

 

"Регіонали", комуністи і "свободівці" – всі є радикальними партіями, хоча й зі своїми викрутасами.

 

Колеги Януковича – це радикали у справі, але не на словах: вони говорять про поміркованість і стабільність, але при цьому спромоглися поглумитися над демократією, напасти на українську ідентичність і ще більше довести до зубожіння українське населення. Це все трапилося за два роки – така "поміркованість" насправді вразила б будь-кого з палких революціонерів.

 

Комуністи – це радикали минулих дій і теперішніх слів: вони допомагали у розбудові "розвинутого соціалізму"; тепер це сивочолі сталіністи, котрі говорять про "диктатуру пролетаріату", хоча воліють їздити у розкішних лімузинах.  

 

"Свободівці" – радикали слова (вони закликають зробити етнічних українців вінцем багатонаціональної України), але не дій: у кількох областях Західної України, де "Свобода" керує місцевими радами, вони зарекомендували себе некомпетентними базіками зі схильністю до корупції.

 

Закарбуйте собі: саме радикалізм "Регіонів" спричинився до вражаючого зростання комуністів і "свободівців". Донедавна КПУ сприймалася партією, котра претендує на гідне місце на "смітнику історії". "Свобода" ж виглядала структурою, якій не під силу подолати 5-відсотковий бар’єр на виборах, а все, на що вона могла б сподіватися – бути регіональною партією у деяких західноукраїнських районах. Натомість після того, як "регіонали" пішли в атаку, неминучою стала відповідь: у контратаку пішли дві політичні сили, які стверджують себе захисниками двох пластів, котрих, власне, найбільше зневажила Партія регіонів: робітників і українців.

 

Результат – радикалізація виборців.

 

Якщо ви сприймаєте вибори за партійними списками як зріз загальних настроїв населення, то виявиться, що більше половини українців підтримує радикалів: 30% відійшли "Регіонам", 13 – комуністам і 10 – для "Свободи".

 

Чи справжній, чи "дутий" радикалізм не робитиме український парламент стабільним, розважливим та розсудливим місцем. Навпаки, варто очікувати зіткнення радикальних риторик, і перетворення Ради на недієздатну структуру. Це означає, що тягар "регіонального" безладу повністю впаде на плечі сердешного Віктора Януковича. Султанові доведеться проводити політику наживи й бардаку наодинці, а отже провина за все те, що відбуватиметься (а там точно не буде похвал), впаде саме на нього. Відповідно, потьмяніють і його перспективи перемогти на президентських виборах.

 

Олександр Мотиль,
 
World Affairs Journal,
 
 


Коментарі (7)

Хрунь 2012.11.06, 14:19
"Радикалізація виборців", як висловився автор статті, до добра не приведе. Замість того, щоб навчитись поважати один одного, можна навіть у церкві почути образливі слова щодо політичного переконання чи навіть щодо того, за кого голосувалося. А винні уцьому власне вищеназвані радикальні партії, чий радикалізм як правило зводиться лише до відстоювання своїх власних інтересів (причому не гребуючи жодними методами).
Спокій 2012.11.07, 02:13
Аргументованість сентенцій автора значно відстає від їх безапеляційності. Резюме - перед нами чергова маячня псевдоаналітика.
До спокою 2012.11.09, 10:19
Влучно сказано
LM 2012.11.10, 10:20
Сама ПР - Партія Радикалів, саме це її справжнє обличчя, саме вона не гребує Беркутом і іншими правоохоронними органами приймаючи одне радикальне рішення за другим. Толку ніякого, зате як нагнітили противостояння у суспільстві, між церквами, між національностями, між професіями...скрізь розпалили вогонь ворожнечі. Я вірю що в ньому вони самі і згорять і дуже швидко!
Рубан 2012.11.10, 16:56
Вибори-лохотрон!РЕВОЛЮЦІЯ ПЕРЕМОЖЕ!
магелан 2012.11.10, 22:16
З великого грому - мало дощу ! Нічого кращого на найближчих 25 років, СУМНО.
Колумб_Магелану 2012.11.11, 18:17
БРЄЖНЄВА з завгара не получиться, він вже надоїв всім, і своїм і чужим...Обійдеться без великого грому і дощу! Прояснення і хороша погода забезпечена.
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

617
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1545
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3120
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2130 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4236
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6003

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

456

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

444

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

427

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

530
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10069
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

882
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

845
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

581
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2444
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

878
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1207
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34169 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

324
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

427
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

768 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

950