Знайдена панацея від онкозахворювань?

 

/data/blog/45177/93d252b0d0c4def14238e1cf87de84b0.jpg

 

Вчені і лікарі за допомогою нової технології вилікували від раку смертельно хвору людину. Нова методика може стати потужним ліками для лікування онкологічних та багатьох інших захворювань.


Онкологічні захворювання, на жаль, дуже поширені і до того ж стоять на шляху до радикального продовження життя. Сучасні засоби лікування раку не дуже надійні, але вчені, можливо, знайшли ефективний засіб лікування всіх видів раку, а також безлічі інших захворювань. Суть нової технології полягає у «навчанні» імунних клітин пацієнта боротьбі з клітинами раку. Перші успішні досліди по лікуванню пацієнтів у важкому стані продемонстрували найвищу ефективність нової методики.

 

Ніку Уилкинсу був поставлений діагноз лейкемія, коли йому було всього 4 роки. На жаль, ані хіміотерапія, ані пересадка кісткового мозку від його сестри не допомогли позбутися від хвороби. До 14 років стало ясно, що всі існуючі способи лікування не допомагають, а значить Нік швидше за все помре.

 

На щастя, хлопчика включили в експериментальну програму лікування, розроблену в Університеті Пенсільванії. Разом з 20-ма іншими молодими пацієнтами Нік Уілкінс пройшов курс експериментального лікування в Дитячій лікарні Філадельфії.

 

На цих вихідних на щорічних зборах Американського гематологічного суспільства лікарі представили доповідь про успішне завершення експерименту. Дивно, але вже через 2 місяці після лікування Нік повністю вилікувався від раку. З 21 пацієнта у 18 спостерігалося повне вилікування лише після одного курсу лікування.

 


Нова терапія заснована на використанні Т-клітин імунної системи пацієнта та, при належній кваліфікації лікарів, потенційно може бути здійснена в будь-якому сучасному медичному центрі. Лікування проходить наступним чином: спочатку лікарі беруть у пацієнта імунні Т-клітини і перепрограмують їх шляхом передачі в нових генів. Модифіковані клітини «націлюють на певні ракові клітини, і таким чином Т-клітини пацієнта набувають властивість виявляти і атакувати пухлинні клітини. Після перепрограмування, Т-клітини вводять в тіло пацієнта, у якого раніше ці клітини були взяті. В тілі людини кожна перепрограммированная клітина передає свою нову генетичну модифікацію 10 000 інших клітин. Таким чином, в організмі пацієнта з‘являється велика кількість «мисливців», які починають знищувати ракові клітини. По суті, вчені «навчили» імунітет боротися з раком точно так само, як він бореться, наприклад, з застудою.

 

У лікування є свої особливості, так, після введення модифікованих клітин почалася активна боротьба з раком, яка вилилася в звичайні симптоми боротьби з інфекцією: висока температура, слабкість і т.п. В цей час пацієнтів тримали у відділенні інтенсивної терапії, наприклад Нік Уілкінс провів там день. Однак побічні ефекти нового лікування не йдуть ні в яке порівняння з важким отруєнням організму в результаті протиракової хіміотерапії або небезпеками і хворобливістю операції по пересадці кісткового мозку.

 


Нова технологія лікування дозволяє «навчити» імунні Т-клітини атакувати клітини пухлини. Подібна методика, теоретично, може застосовуватися для лікування будь-яких видів раку на будь-якій стадії, а також багатьох інфекційних захворювань і важких отруєнь.

 

Нова методика є дуже ефективною. У Ніка через 2 місяці після лікування в крові не виявлено жодної ракової клітини. Більш того, генетично модифіковані Т-клітини вижили і можуть існувати в крові пацієнтів протягом мінімум 3 років. Це означає, що пацієнти надійно захищені від рецидиву хвороби власною імунною системою.

 

Лікарі дивляться на нову технологію оптимістично. Клінічні експерименти з нею ведуться лише з 2010 року, але до цих пір кількість рецидивів залишається дуже низьким, в тому числі і у дорослих пацієнтів. Так, з 12 повністю вилікуваних дорослих, тільки у одного спостерігався рецидив, причому рецидиви після терапії модифікованими Т-клітинами піддаються лікуванню набагато легше.

 

Сьогодні нова методика лікування доступна лише в ході експериментальних клінічних програм, але лікарі вважають, що через 3-5 років вона стане звичайною клінічною практикою.

 

«П’ятнадцять років тому я був у лабораторії і дивився, як модифіковані Т-клітини вбивають ракові в чашці Петрі. Потім були експерименти на мишах і, нарешті, лікування людей, — розповідає доктор Реньє Брентьен (Renier Brentjens). — Я ніколи не забуду першого пацієнта, у якого в кістковому мозку була величезна кількість ракових клітин. Але після нової терапії, я подивився в мікроскоп і не зміг знайти жодної ракової клітини. Це просто фантастика».


23.12.2013 1825 4
Коментарі (4)

Марія 2013.12.23, 13:35
Це чудова новина для міліонів людей ,які не мали жодного шансу вижити і помирали в муках. Це також чудова новина для родичів цих хворих, які не мали можливості допомогти своїм рідним
Зоряна 2014.01.16, 21:58
Бачила уривок телепередачi про цi дослiдження. Це не фейк, а правда. Яка надiя для батькiв хворих дiточок!
Alexandra Sulima 2015.03.18, 14:00
Доброго дня! Мене звати Олена і я хвора на рак. Я дуже прошу тих хто вилікував рак підшлункової залози зателефонувати мені по тел + 38096 217 5217. Велике спасибі!
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

639
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1575
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3152
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2149 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4248
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6037

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

478

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

456

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

442

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

544
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10083
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

903
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

857
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

618
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2468
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

893
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1217
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34179 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

344
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

440
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

785 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

961