Знімали до пізньої ночі: в Івано-Франківську презентували короткометражний фільм «Янгол у пітьмі» (ФОТО)

В Івано-Франківську презентували короткометражний фільм під назвою «Янгол у пітьмі». Митці передали реалії непростого життя дітей з вулиці, яким щодня доводиться боротися за виживання, тиняючись у пошуках харчів, даху над головою та навіть наркотиків, пише Фіртка.

Прем’єра соціальної кінокартини «Янгол у пітьмі» відбулася в середу, 18 серпня, у кінотеатрі «Люм’єр». Основними локаціями для зйомок фільму стали приміщення підвалу, де перебувають бездомні діти, Палац Потоцьких, квартири учасників знімальної групи, а також дах багатоповерхівки та тролейбус.

«Можливо, ви вже неодноразово чули назву «Янгол у пітьмі», адже попередньо це була вистава, яку показували в театральній школі «ЖИВБУВПЕС». Звичайно, ми виношували думку та бажання її екранізувати. Згодом, коли отримали цей проєкт від Українського культурного фонду, зрозуміли, що будемо знайомити дітей з мистецтвом не тільки з театрального боку, а й щоб вони спробували себе у кіно. Коли я вчу дітей, то сам від них вчуся», - розповідає Ігор Захарчук, режисер та сценарист короткометражного фільму.

Фільм розповідає про двох сиріт, Максима та Ольку, що опинилися на вулиці. Здавалось би, ситуація для дітей безнадійна, проте на їхньому шляху з’являється художник Сергій. Попри те, що в основі п'єси та фільму один твір - різниця між виставою та кінострічкою суттєва. Якщо в першому випадку головний герой  - маленький хлопчик, то у фільмі в центрі сюжету вже дорослий чоловік, який через допомогу дитині знаходить та рятує себе.

За словами учасників проєкту, це і є головним меседжем, що тільки рятуючи та допомагаючи комусь, людина рятує себе.

«Створення цього сценарію схоже на диво з самого початку. Це була, скажімо так, чужа для мене територія, бо до цього здебільшого я працювала над гумористичними сюжетами. Насправді дуже перейнялася цим сценарієм, тому що спочатку було багато складних, морально важких матеріалів. І я практично впала в депресивний стан, але водночас розуміла, що ми не можемо в цей же стан занурити глядачів», - ділиться Таїсія Веселкова-Люта, сценаристка та викладачка театральної школи «ЖИВБУВПЕС».

Крім того, за словами сценаристів, ще однією метою екранізації є не лише підняти соціально важливу тему, але й дати можливість талановитим дітям побачити себе на великому екрані. Кінострічку фільмували сім днів та сім ночей. За цей час діти дуже згуртувалися, невдовзі навіть чай робили одне одному та пледи носили.

«Сім учасників, які зіграли в короткометражці – це наші діти театральної школи «ЖИВБУВПЕС» і ще сім дітей – це вихованці Центру психологічної допомоги дітям «Серденько», які теж вже наші (сміється). Насправді в нас були деякі суперечки щодо головних героїв. Ми влаштовували кастинг і шукали по всіх театральних школах міста. Пропонували хлопцям відповідного віку зняти відео і тоді вже відбирали. Зупинилися на Григорію Веремко і, я впевнений, не помилилися», - додає Ігор Захарчук.

Самі ж юні актори розповідають, що спочатку було дещо складно, адже інколи сцена знімали до пізньої ночі, а окремі – взагалі до ранку. Однак з часом юні актори звикли до насиченого графіку. Крім того, дітей залучали не лише до акторської гри, але й давали можливість спробувати себе в інших театральних професіях, зокрема помічника та асистента режисера чи костюмера.

За словами Таїсії Лютої окремою гордістю колективу є Данило Савка, 13-річний композитор. Сценаристка каже, що хлопець створив для стрічки дуже тонке недитяче музичне полотно.

«Це було досить непросто. Ми кілька разів переробляли написане за першим разом. Щоб написати до картини музику, насамперед, треба відчути цей момент та настрій. В окремих моментах було таке, що передавали емоції без музики, а лише з музичним оформленням або підкреслювали емоції актора однією нотою», - ділиться Данило.

Зі свого боку, Василь Серденько, генеральний партнер проєкту, каже, що такий задум є дуже гарним напрямком психології, який показав свій результат, адже під час роботи над виставою, під час знімання фільму діти кардинально змінилися. Тож подібну драмо-терапію рекомендує розвивати далі.

«Нас запросили на відкриття українсько-ізраїльського фонду для допомоги онкохворим дітям. Ми вже маємо партнерські домовленості про те, що з виставами робитимемо покази і збиратимемо кошти для цих діток», - говорить Ігор Захарчук.

Відомо, що після прем’єри короткометражну стрічку ніде не транслюватимуть, окрім кінофестивалів. У фільмі окрім учасників театральних шкіл  обласного центру зіграли і знані актори Івано-Франківського драмтеатру.

«Коли до мене звернулися і попросили допомогти у такій роботі, то я, ще навіть не читаючи матеріал, одразу погодилася. Хай у мене був лише один знімальний день, зате виявився настільки цікавим, наповненим та гармонійним. Від цього я отримала колосальну насолоду», - ділиться враженнями Вікторія Юрців, актриса івано-франківського драмтеатру.


19.08.2021 Тіна Любчик 6641
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

528
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1445
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3029
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2071 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4143
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5923

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

369

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

393

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

391

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

520
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

825
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

792
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1079
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

517
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2381
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

831
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1154
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34113 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

376
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

714 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

910
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

681