Знову разом: історія братів, яких розлучили через закриття "Теплого дому" на Івано-Франківщині

Фото: ілюстративне.


Два рідні брати, вихованці обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей "Теплий дім" у Долині, знову живуть разом. Через ліквідацію "Теплого дому" їх розлучили у два різні будинки-інтернати.

Одного з хлопців направили до Залучанського дитбудинку, а іншого залишили у центрі, передає Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

Таке порушення прав дитини зафіксувала тимчасова слідча комісія Верховної Ради України під час свого інспектування соцзакладів на Прикарпатті.

В.о. начальника служби у справах захисту дітей Івано-Франківської облдержадміністрації Віталія Попович пояснила цю ситуацію: про те, що ці хлопці – рідні брати, у службі не знали.

Соціальний центр підтримки дітей і сімей "Теплий дім" розрахований на 35 дітей-сиріт і на 15 дітей, які потребують реабілітації за станом здоров’я. Віталія Попович каже, що перед ними постало питання, яким чином можна забезпечити подальше функціонування дітей з інвалідністю, адже у долинському закладі вони можуть бути тільки до 18 років.

"Прийняли рішення, щоб дітей з інвалідністю перевести в Залучанський будинок-інтернат, оскільки він має всі необхідні для цього пристосування. А "Теплий дім" доповнити дітьми-сиротами, які перебували у центрах соціально-психологічної реабілітації (у селі Мединя й Івано-Франківському обласному центрі)", – пояснює держслужбовиця.

За її словами, служба у справах захисту дітей ОДА звернулася до керівництва закладу, щоб ті подали їм документи про дітей, які можуть бути переведені до Залучанського будинку-інтернату.

"У "Теплому домі" діти-сироти перебувають на повному державному утриманні, керівництво закладу є їхніми законними представниками. Ми попросили, щоб вони визначили, які діти можуть бути переведені у Залучанський інтернат відповідно до медичних показів і відповідно до тих нормативних документів, які можуть відповідати переведенню у цей заклад. І дирекція визначила нам сімох дітей", – розповідає Віталія Попович.

Усіх сімох дітей було переведено до Залуччя, разом з ними й цього хлопчика.

"Коли ТСК підняла питання про розлучення двох братів, для мене це було шоком, бо ми цього не знали. Нам були подані документи дітей (довідки, показання), але ніде не було вказано, що в нього є брат", – продовжує чиновниця.

23-го квітня, на час проведення сесії обласної ради, на якому ухвалили рішення скасувати ліквідацію "Теплого дому", обидва брати перебували у центрі разом.

Держслужбовиця каже, що де-юре жодних порушень, здійснених інспекцією, не було:

"Не йшла мова про усиновлення. Йде мова про переведення із закладу в заклад. І законодавство не забороняє цього, якщо є медичні покази. Але чисто з морального боку це було зроблено неправильно".

Також, за її словами, на сьогодні спеціально створена комісія проводить службове розслідування. Колишнього керівника служби у справах захисту дітей Івана Ковалика відсторонили від виконання обов’язків.

Нагадаємо, 19 лютого обласна рада ухвалила рішення щодо ліквідації "Теплого дому". Дітей мали перевести у Тлумацький заклад, а на балансі Долинської міської ради створити інклюзивно-ресурсний центр. В обласній службі у справах дітей повідомили, що таке рішення ухвалили через дороговартісне утримання закладу.


Читайте також:

Геть руки від "Теплого дому": під ОДА люди просять не закривати дитбудинок у Долині (ФОТО)

Рішення обласної ради про ліквідацію "Теплого дому" на Прикарпатті хочуть скасувати (ФОТО/ВІДЕО)

Дитячий центр «Теплий дім» на Прикарпатті працює без змін попри процедуру ліквідації

Депутати скасували рішення про ліквідацію «Теплого дому» на Прикарпатті: в ОДА ще не знають, як його фінансуватимуть


30.04.2021 2130
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

633
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1567
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3148
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2145 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4244
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6029

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

473

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

454

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

440

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

542
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10079
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

898
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

855
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

613
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2462
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

891
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1215
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34176 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

337
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

438
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

782 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

960