"Активність менша, ніж торік": іванофранківців закликають долучатись до "Бюджету участі" та конкурсу проєктів програм

З 12 березня 2025 року стартував прийом проєктів за програмою "Бюджет участі".
Активність подач заявок менша, ніж торік, повідомив секретар Івано-Франківської міської ради Віктор Синишин в етері "Західного Полюса", пише Фіртка.
"Сподіваємося, що все ж таки закриється частина проєктів. Дуже багато подавали заявок на допомогу військовим. Це важливо.
Знову ж таки благоустрій є, але не так вже й багато. Сподіваємося, що проєкти вдасться реалізувати якнайшвидше.
На сайті повідомимо про голосування, яке буде паралельним та можна буде голосувати за кожну номінацію".
Щодо конкурсу проєктів програм, Віктор Синишин каже, що прийом заяв триває ще до кінця березня: як в електронному варіанті, так і офлайн. 
"Ще є три дні. Утім, також активність є низькою. Але часто є так, що кількість збільшується в останній день. Вже у п'ятницю чи понеділок бачитимемо, як поводитимуться громади. Якщо коротко, то Бюджет часті повністю оплачує міська рада, але відбувається голосування.
Конкурс проєктів програм — це співфінансування. 70% на 30%. Воно так було завжди та і залишилося зараз, але ми ввели категорію для військових "Підтримка", то там зменшили частину фінансування — 80 на 20.
У сумах виділяємо п'ять мільйонів і очікуємо близько 10 проєктів. Тобто на один проєкт 500 тисяч гривень. І якщо це від громадської організації, то це ще 125 тисяч. 
Ми бачимо в соціальних мережах дуже багато запитів військових. Багато, хто збирає донати, аби купити чи підтримати якесь обладнання для наших військових, тому була ця категорія. І ми розуміємо, якщо громадській організації по запиту потрібно зібрати 300-400 тисяч гривень, вони збирають.
Їм простіше подати проєкт, від себе 125 тисяч і отримають 500 тисяч від міської ради. Єдиний нюанс — це те, що не можемо фінансово по-іншому зробити проплати. У проєкт має входити тільки готова продукція.
Тобто не можемо провести там на закупівлю обладнання чи комплектуючих для дронів, наприклад. Маємо вже виплатити на готове. І в проєкті має бути обов'язково запит військових, де буде написано, що саме потрібно їм. І власне військові потім мають поставити отримане на баланс згідно з актом прийому-передачі". 
Віктор Синишин додає, в конкурсі проєктів залишається ще 10 мільйонів, які поділили на п'ять мільйонів на проєкти ОСББ, житлових кооперативів.
"Їх ділимо на дві категорії. До чотирьох поверхів — 150 тисяч, вище чотирьох — 300 тисяч гривень. Звичайно, що в нас перевага — енергозбереження чи заміна вікон, встановлення сучасного освітлення, щоб зменшити споживання електроенергії. 
І знову ж таки розуміємо, що в більшості будинки старі, тому є проблема комунікацій: це заміна електричних мереж, водовідведення, водопостачання, навіть десь і теплопостачання може бути. Тому це важлива категорія. 
Сподіваємося, що теж подасться достатня кількість проєктів, які будуть реалізовані.
Звичайно, є десь складнощі в реалізації, адже є випадки, коли вже визначили переможця, ми готові підписувати угоду, але вони не змогли зібрати свою частку коштів. Тому ми цьогоріч будемо вимагати до червня сплатити свою частку". 
Також секретар міської ради зазначив, що три з половиною мільйони гривень виділили на освіту, а саме на громадські організації при закладах освіти.
"Як показав минулий рік, здебільшого — це проєкти для облаштування укриттів, закупівлі необхідного обладнання для них. 
Один мільйон також виділили на культуру. Це теж по 100 тисяч і 500 тисяч на громадські та благодійні організації. 
Воно більше стосується ветеранського та волонтерського напрямку. Можна подавати, наприклад, на плетіння сіток чи облаштування спортивного майданчика, щоб ветерани чи діти займалися. Тут сума 100 тисяч гривень, має бути близько п'яти переможців".

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Учасниками програми є 654 аптеки: як на Прикарпатті працює програма "Доступні ліки"

Головні зміни з квітня 2024 року: що варто знати прикарпатцям


Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

528
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1445
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3029
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2071 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4143
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5923

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

376

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

393

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

391

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

520
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

825
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

792
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1079
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

517
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2381
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

831
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1154
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34113 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

376
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

714 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

910
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

681