«Батьківські збори» єднають інтелектуалів. В Івано-Франківську відбувся всеукраїнський турнір з гри «Що? Де? Коли?» пам’яті Володимира Макарова

Понад три десятки знавецьких команд зібрав цими вихідними в Івано-Франківську всеукраїнський турнір з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?» «Батьківські збори», присвячений пам’яті засновника та багатолітнього лідера інтелектуального руху на Прикарпатті Володимира Макарова.

Як стало відомо Фіртці, турнір відбувався з 11 по 12 вересня на базі приватного закладу загальної середньої освіти «Католицький ліцей святого Василія Великого». До участі в ньому долучились понад дві сотні гравців з Києва, Дніпра, Одеси, Рівного, Тернополя, Чернівців, Івано-Франківська та Тлумача.

Протягом двох днів знавці з різних регіонів України з’ясовували, хто з них найрозумніший та найкмітливіший. Грали не лише у «Що? Де? Коли?», а й також в індивідуальну інтелектуальну вікторину «Своя гра» та дещо екстравагантну, проте не менш інтелектуальну «Чорну скриню».

Назву для турніру – «Батьківські збори» – його організатори, а це – громадська організація «Клуб метикуючих», рідні та друзі Володимира Макарова, – обрали не випадково. Адже у колі друзів, серед гравців «Що? Де? Коли?» як в Україні, так і за її межами, Володимира Івановича усі називали не інакше, як «Батя».

Варто відзначити, саме «Батьківські збори» називався великий міжнародний турнір з інтелектуальних ігор, який відбувався в Івано-Франківську далекого 1995 року з ініціативи самого Володимира Макарова. Тому рішення назвати саме так турнір пам’яті великого інтелектуала, ерудита і просто хорошої, душевної людини, є символічним.

«Наша команда жила цим турніром три місяці. – ділиться враженнями від події організаторка турніру голова ГО «Клуб метикуючих» донька Володимира Макарова Ольга Макарова-Коник, – Ми доклали максимум зусиль для того, щоб наші гості почували себе комфортно. Як зазначали гравці, такого великого оргкомітету напевно немає в жодному місті. Таке враження, що долучилося все місто. А воно так і є!»

Спеціальним гостем події та головою журі турніру став відомий в Україні та за кордоном інтелектуал триразовий володар «Кришталевої сови», володар «Діамантової сови», журналіст, телеведучий, письменник, бард Борис Бурда.

«Володимир Макаров мав такі якості, які дуже потрібні нашій спільноті. – поділився він з учасниками турніру спогадами про свого друга і побратима по знавецькому цеху, – По-перше, спокій. Як у нас буває: шумлять, верещать, кінцівками розмахують, доводять, що біле – це чорне…

А він слухав, думав, щось казав неконфронтаційне і рішення свого не міняв, тому що не було потреби це робити. Друге – витриманість. Усе в нього було на своєму місці й у свій час.

Я пам’ятаю, як він приїздив до різних міст на турніри – від Івано-Франківська ніяких проблем, ніяких скарг – усе Батя розрулить, усе буде. І третє – дуже важливе – об’єктивність. Коли він розв'язував якусь проблему, він вважав, що треба з’ясувати, хто правий...

Зберігаючи пам’ять про Володимира Макарова, нам усім не завадить бути схожими на нього – більш спокійними, більш витриманими, більш об’єктивними».

Головною подією турніру все ж стали змагання з гри «Що? Де? Коли?». Гравцям 35 команд у п’яти турах запропонували дати відповіді на 60 заплутаних і не завжди зрозумілих, проте від того не менш цікавих, питань.

У запеклій боротьбі за результатами усіх зіграних турів перемогу здобула столична команда «Смажені цвяхи», гравці якої дали 42 правильні відповіді. Срібними призерами чемпіонату стала команда зі Львова «Песиголовці» (38 правильних відповідей). Третю позицію обійняли також львів'яни - знавці з команди «Забобонні бонобо», поступившись «Песиголовцям» лише одним очком.

Переможців турніру визначено, проте жодна з команд не може сказати, що вона програла. Адже тепла, по-родинному душевна атмосфера турніру, дружнє спілкування з колегами (і не лише в ігровій обстановці) нікого не залишила байдужими, а тим більше невдоволеними.

«Читаючи відгуки та коментарі від команд, можна вважати, що турнір вдався. – говорить Ольга Макарова-Коник. – Усі дякують за атмосферу, яка панувала протягом двох днів: теплі зустрічі друзів, сльози, сміх, радість від перемоги, нові знайомства та чудові враження від міста.

Чи задоволений був би Батя турніром – не знаю, були недоліки та він звичайно вказав би на них, але не для того, щоб дорікнути, а щоб виправити до наступного турніру. Але він точно б був радий бачити обличчя давніх друзів, молодих гравців, які грають і отримують насолоду від гри».

Фото надано організаторами турніру

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську на Алеї слави поховали президента клубу ерудитів Володимира Макарова (ВІДЕО)


13.09.2021 Сергій Білий 2115
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

573
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1505
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3075
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2101 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4198
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5958

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

427

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

423

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

409

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

525
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

859
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

823
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1104
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

556
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2419
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

855
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1182
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34142 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

406
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

748 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

933
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

713