Дерматологи закликають уникати довгого перебування на сонці у спеку

Зловживання активним сонцем - це завжди спровоковане запалення в шкірі, яке не минає безкарно – про це в коментарі Фіртці розповіла дерматокосметолог Алла Латинська.

За словами фахівчині, останні десятиріччя дерматологи б'ють на сполох і намагаються привернути увагу до росту онкозахворюванності шкіри пов'язану з надмірним інсоляцією. «Ми всі маємо навчитися розумно засмагати, бо за останнє десятиліття сонце стало дуже агресивним, а ризик отримати рак шкіри чи меланому, значно підвищився. Серед прикарпатців збільшилась статистика захворювань меланомою шкіри , плоскококлітинним раком, базиліомою. Людям варто розуміти, що існує пряма залежність між кількістю сонячних опіків шкіри та відсотком виникнення меланоми – злоякісної пухлини, яка розвивається з меланоцитів» , - розповіла Алла Латинська.

Лікарі рекомендують в спекотні дні задля уникнення теплового удару одягати світлий одяг вільного крою з натуральних тканин. Водний баланс організму слід підтримувати випиваючи вдень не менше 2 літрів звичайної води.

Є люди, яким категорично не можна засмагати. Найперше це стосується тим, у кого скандинавський тип шкіри (русяве, світло-русяве волосся, голубі, зелені чи сірі очі), а також рудим. У них великий ризик отримати не засмагу, а опіки, котрі в подальшому можуть бути факторами ризику для розвитку онкологічних захворювань шкіри.

«Скільки б вони не засмагали, у них механізм захисту не включається, тобто вони не засмагають, а згоряють, і у них поступово збільшується кількість родимок та родимих плям. Через певний час це обов’язково призводить до утворення раку шкіри або меланоми», - зазначила лікар.


Читайте також: Як рятуватися від спеки: поради дерматокосметолога


17.07.2021 1432
Коментарі ()

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

219
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

798
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1801
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3348
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2274 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4471

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

632

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

555

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

545

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

579
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10182
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1021
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4795
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

817
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2616
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1040
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34278 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

470
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

536
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

878 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1095