Групи інтересів у Раді відстежує інтерактивна мережа

За допомогою цієї мережі можна побачити, як народні депутати групуються навколо фракцій та груп, членства у комітетах, а також належність до неформальних груп.

Фіртка розглянула інтерактивну мережу "Групи інтересів". Як вона працює? Автори позначають окремих народних депутатів, а лінії з’єднання — зв’язок з іншими народними депутатами, якщо вони разом ініціювали законопроєкти, які вже встигли стати законами. 

Також, мережа визначає, як подаються закони. Законопроєкти 399 нардепів стали чинними актами. Варто сказати, що серед цієї кількості п'ятеро нардепів мають по одному чи два прийняті закони, але зареєстровані вони були ще за попереднього скликання Ради. 

На графіку нижче можна побачити, що медіана поданих законопроєктів — чорна вертикальна риска у прямокутнику — найвища у представників "Голосу", а медіани таких фракцій і груп, як СН, ЄС, "Довіра" і "Батьківщина", близькі.

Рекордсменами залишається подружжя народних депутатів "Опозиційної платформи — За життя" Наталія Королевська і Юрій Солод, які подали 263 і 240 законопроєктів відповідно, переважно разом. 

Нижче на графіку можете побачити, як і скільки законів у розрізі груп стали чинними актами. Цікаво, що середня кількість прийнятих законів фракції "Голос" вище за відповідний показник фракції "Слуги народу".

Станом на 22 червня є 296 законопроєктів від нардепів, але 40 із них мають лише одного ініціатора. Тож у цій мережі буде присутня інформація лише про 256 законів.

Закони, які спільно подавали народні депутати

Загалом максимальна кількість співпраць щодо законів притаманна нардепам "Слуги народу". Найтісніші зв'язки спостерігаються у межах двох комітетів — медичного, де п'ятеро нардепів мають по 21 зв'язку, а також між двома нардепами комітету з питань місцевого управління — Віталієм Безгіном і Оленою Шуляк.

На скриншоті з дашборду зі зв'язками народних депутатів видно, що частина нардепів гуртується та ініціює законопроєкти у співпраці з колегами по комітету. Крім медичного комітету, виділяються групи по комітету з питань фінансів і податків, правоохоронному комітету, а також комітету державної влади та самоврядування.

Узагальнюючи, якщо ви хочете просунути ідею якогось законопроєкту, то найкраще вам допоможе об'єднання з іншим депутатом, а то і депутатами. Залежно від завдання варто звернути увагу на тих нардепів, у яких найбільше зв'язків, або тих, які найбільш впливові.

На жаль, дані збираються лише щодо ініціатив народних депутатів, а не щодо авторства. Тож мережа може лише з'ясувати, як працює співініціаторство у Верховній Раді.


Читайте також:

Франківськ четвертий рік не може отримати землю під сміттєпереробний завод

Депутати не підтримали: Андрій Найда залишається на посаді міського голови Калуша


01.07.2021 1475
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

551
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1483
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3053
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2085 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4173
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5941

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

406

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

410

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

402

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

848
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

811
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1093
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

540
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2404
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

845
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1169
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34126 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

393
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

732 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

922
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

696