Ініціаторів відкриття першого пам'ятника Бандері не запросили на жоден офіційний захід до Дня Незалежності України

Ініціаторів відкриття першого в Україні пам'ятника Степану Бандері, який спорудили ще за часів існування Радянського Союзу 14 жовтня 1990 року поблизу родинної хати Героя України та Провідника ОУН в с. Старий Угринів Калуського району, не запросили на жоден офіційний захід, що відбувався в рамках святкування 30-ї річниці незалежності України.

Про це Фіртці повідомив голова ОУН Віталій Цапович

У тому числі проігнорували їх і організатори заходу з підняття державного прапора на території історико-меморіального музею імені Степана Бандери.

За словами Цаповича ще в травні 1990 року після з'їзду Спілки Незалежної (Націоналістичної) Молоді (СНУМ) його учасники заклали в Старому Угринові символічний камінь під майбутній пам’ятник.

"Слід зауважити, що ініціатори відкриття пам'ятника реально ризикували життям, адже КГБ, комуністична влада, міліція всіляко протидіяли відкриттю. Так при перевезенні погруддя Бандери з Житомира, яке виготовив архітектор Віктор Рожик під машиною була виявлена вибухівка... Врешті пам'ятник Степану Бандері був підірваний. А 30 червня 1991 року відновлений. В липні того ж року вдруге підірваний при чому тоді постраждало внаслідок вибуху багато осель староугринівчан та був поранений кулею зі зміщеним центром автоматниками, що стріляли в охорону пам'ятника член СНУМ із Калуша Василь Максимчук" , - розповідає Віталій.

На його думку, несправедливо, що офіційна місцева влада, як обласна так і районна, не спромоглася згадати про реальних учасників відкриття погруддя Степану Бандері.

Тим паче, що 23 серпня в історико-меморіальному комплексі, який розташований на території родинного маєтку Бандери проводились офіційні заходи з вшанування державного прапора України.

До речі, як каже Цапович місцеві мешканці які живуть навколо побоюються, що флагшток висотою у 50 метрів може не встояти та пошкодити їх будинки. Оскільки в Україні за останні тижні вже був не один випадок падіння флагштоків, встановлених з ініціативи Президента України в кожній області.

"Кошти, які держава витратила на спорудження нікому не потрібних флагштоків, а це понад 170 млн грн, доцільніше було б використати, наприклад, для будівництва телекомунікаційних центрів, котрі б транслювали сигнал українських телеканалів на окуповані території. Чи хоча б допомогти грошима на лікування людям, котрі боролись за незалежність України", - продовжує Цапович.

Учасників подій в Старому Угринові на початку 90-х років можна назвати найпершими учасниками Антитерористичної операції, бо як каже політик - вони  "протидіяли московським терористам, що підривали пам'ятники Бандері". Безпосередніми організаторами відкриття пам'ятника Степану Бандері були члени СНУМ Михайло Михайлюк та Юрій Музика


Читайте також:

Виборювали нашу Незалежність: у Меморіальному сквері помолилися за Героїв України (ФОТОФАКТ)

30-річчя Незалежності України: які заходи відбудуться в Івано-Франківську (ПРОГРАМА)

До Дня Незалежності в Україні запровадять нову премію

Виступатиме Kalush та Kozak System. У Калуші на концерт до Дня Незалежності виділили 100 тисяч гривень


24.08.2021 2793 2
Коментарі (2)

читач 2021.08.24, 18:17

Не охота нинішнім політикам ділитись славою, а дехто і не знає про що мова. З святом усіх.

читач 2021.08.24, 18:21

У Калуші он взагалі маленького дощику злякались і ходу і заходи відмінили традиційні. А ще б вітер подув то взагалі на 10-ь років відмінили б святкування дня Незалежності. І це мер від Свободи... З року в рік нічого не заважало в тут поховались десь.

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

463
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

868
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1886
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3398
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2322 5
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4538

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

699

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

605

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

584

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

608
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10240
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1075
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5110
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

885
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2681
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1093
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34324 1
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

589
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

520
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

580
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

920 2