Історії прикарпатців, яким довелося змінити професії, аби знайти роботу (ФОТО/ВІДЕО)

Понад 11 тисяч жителів Івано-Франківщини – безробітні.

Як розповів Суспільному Карпати директор обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк, більшість із них мають вищу освіту. Однак, за його словами, найбільше вакансій роботодавці пропонують людям з робітничими спеціальностями, пише Фіртка.

Франківка Віталія Заліська закінчила Івано-Франківський національний технічний університет нафти й газу 3 роки тому. Дівчина навчалася на спеціальності "Геодезія та землеустрій" і планувала працювати за професією.

"Я — магістр з червоним дипломом. Я була юна, амбіційна і йти просто так навчатися, щоб не працювати за професією, – не входило у мої плани. Найбільша проблема, коли ти шукаєш роботу, — у тому, що потрібно мати досвід, якщо ти хочеш мати більш-менш нормальну зарплату. Звідки брати досвід, якщо без нього ніхто тебе не хоче приймати на роботу", – розповідає Віталія Заліська.

Віталія рік перебувала на обліку центру зайнятості як безробітна. За цей час їй запропонували одну вакансію за спеціальністю. Відтак дівчина вирішила відкрити салон краси.

"Коли я йшла на курси бровіста, то спочатку це мало бути хобі для душі, яке переросло в роботу. Як склалося, так склалося. Я зовсім про це не жалію, рада, що в житті все склалося саме так, а не інакше", – каже дівчина.

В обласному центрі зайнятості зареєстровано понад 11 тисяч безробітних. З них більш ніж половина – люди з вищою освітою. Понад 30 % — віком до 35 років.

За словами директора обласного центру зайнятості Василя Цимбалюка, найбільше вакансій у центрі — для представників робітничих професій.

"Це — продавець продовольчих/непродовольчих товарів, кухар, бармен, офіціант, адміністратор залу. Бухгалтер – затребувана професія, швачка, в’язальник джгутів", – розповідає Василь Цимбалюк.

У центрі профтехосвіти обласного центру зайнятості від початку цього року пройшли навчання за робітничими професіями 72 прикарпатці з вищою освітою.

Одна із них – Мирослава Гуляк. Жінка понад 20 років працювала бухгалтеркою, однак зараз влаштуватися на роботу за спеціальністю не може. Тому вирішила перекваліфікуватися на адміністратора.

"Я навіть не думала, що професія адміністратора така всебічно задіяна. Нас навчають і основ медичної допомоги, пожежної безпеки, спілкування з клієнтами, основи менеджменту", – каже Мирослава Гуляк.

Заступниця директора Івано-Франківського вищого професійного училища № 13 Надія Гудименко розповідає, цього навчального року тут виконали план прийому абітурієнтів на 103 %, однак попередні роки у закладі були недобори вступників.

За словами Надії Гудименко, в училищі готують студентів за десятьма професіями. Матеріально-технічну базу не оновлюють за гроші з міського бюджету. Щоб бути конкурентоспроможним, закладу доводиться робити це самостійно.

"Сучасне обладнання високотехнологічне, яке коштує достатньо багато грошей, ми не можемо собі дозволити, оскільки коштів не маємо. База щороку оновлюється. Ми маємо надходження з виробничої практики, благодійні надходження і тому завжди плануємо, що саме необхідно купити у майстерню. Ми це робимо з позабюджетних грошей, оскільки бюджетні кошти тільки йдуть на стипендію і на зарплату", – розповідає Надія Гудименко.

За її словами, найбільш популярні серед студентів училища професії з обслуговування автомобілів та електротехнічного напряму.

До слова, у січні-травні 2021 року за сприяння служби зайнятості працевлаштовано 5,5 тисяч людей, які мали статус безробітного, що на 76 % більше, ніж у січні-травні 2020 року.


Читайте також:

На Прикарпатті продовжують виявляти нелегальних працівників (ВІДЕО)


10.06.2021 2708
Коментарі ()

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

456
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

863
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1877
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3395
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2319 5
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4535

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

695

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

602

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

580

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

607
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10235
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1070
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5106
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

880
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2677
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1090
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34321 1
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

585
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

517
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

577
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

917 2